reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafi Twój 3-latek?

Jak czytam to wszystko, to naprawde brak mi slow. Kazde dziecko jest inne, rozwija sie inaczej, a tu panie tylko sie chwala tym co ich dzieci potrafia.
Nikt nie jest idealny i dzieci tez nie powinny byc.
 
reklama
Ale co w tym złego, że chwlimy się naszymi dziećmi. Każda matka jest szczęśliwa jak widzi jak dziecko się rozwija i chce się pochwalić tym z innymi nie widzę nic w tym złego
 
Patrycja L,
w pewnym sensie masz racje!
Nic tu nie neguje, ale PEWNE wymienione czynnosci wykonywane przez maluszki, sa troche niewyobrazalne, sorry, trzylatek, ktory SAMODZIELNIE uklada puzzle 100 el, musze to zobaczyc! Wrzuccie filmik w przyspieszonym tepie na YT, bez kitu :)
Niech sie kazdy chwali swoim maluchem, ja tez to lubie(nieskromnie), ale to chyba przesada, zobacze i uwierze, bo jak na razie, to przechwalki, moim SKROMNYM zdaniem ;)
 
Patrycja - czy ty widzisz jakie było pytania? co potrafi wasz 3-latek - więc logiczne,ze w odpowiedzi będą zawarte słowa, która odpowiedzą na pytanie :) nikt tu się nie przechwala...jako mama 3-latka też chetnie poczytałam co potrafią inne dzieciaczki i mam obraz zachowań dla tego wieku - taka wiedza jest baaaardzo przydanta

a co chwalenia jak to pięknue ujełaś :)
to mój Synek potrafi :
- liczyć do dwudziestu, a dziesiątkami do 70, liczyć od 10 w dół
-zna wiele poisenek na pamięć
- wierszyki - lokomotywa, murzynek bambo
-zna pacierz - aniele boży i ojcze nasz
- dzieli wyrazy na sylaby
Mówi całym zdaniami z użyciem słów, o których nawet często nie wiem skąd zna heh
-sam robi sobie soczek z wodą i oczywiscie sam je widelcem i łyżką

gorzej jest z ubieraniem, jest małym leniuszkiem i nie potrafi/ nie chce się ubierać. Chociaż w przedszkolu wśród dzieci sobie radzi - pani mu nie pomaga
 
Co do puzzli to w szoku jestem 100el. ale nie powiem,ze to nie prawda, dzieci teraz są bardzo mądre i jeśli tylko je dobrze się poprowadzi potrafią wiele..mój nie lubi puzzli więc nawet nie wiem ile by ułożył...ale ostatnio kupiłam mu puzzle matematyczne - dla dzieci od 5 lat - gdzie trzeba dobrać w pary ilosc owoców do cyfry (jestto do 18) i radzi sobie bez najmniejszego problemu...
 
Mój synek mówi w pięciu językach, przeczytał już dwie rozprawy filozoficzne i sam sobie lepi pierogi a ponieważ jest małym leniuszkiem to musimy go karmić... a i bym zapomniała już dwa razy w przedszkolu wygrał konkurs na najbardziej próżnych rodziców. A co wygrały wasze pociechy???
 
Ech sharez czyżbyś wygrała domowy konkursik na najmniej dowartościowaną
a)mamę
b)gospodynię domową
c)pracownicę hipermarketu
*niepotrzebne skreślić
 
Heh, sharez, slyszalam o maluchach, ktore potrafily pogadac w 5 jezykach. Mysle, ze jakby odpowiednio przedstawic material (np Doman) to i rozprawe by przeczytalo...Ale PIEROGI??? Tu przesadzilas :D

Chociaz na powaznie to pewnie akurat cenne cwiczenie manualne :) Gratuluje mamom malych zdolnych synków i córeczek - ja sie juz nie moge doczekac az bede miala wygadanego trzylatka w domu :)
 
Hej
Nasza corcia bedzie miala 3 latka w nastepnym tyg. od 8 miesiecy niesamowicie rysuje ludzi. Twarze sa poprostu niesamowite - wszystkie szczegoly i proporcje tzn. mama jest niska, tata wysoki.... Mieszkamy w Londku wiec oczywiscie posluguje sie dwoma jezykami. Bezbledznie liczy do przodu i do tylu po polsku do 10, po angielski do 20. Zna wiekszosc literek i potrafi przeczytac proste slowa typu mama, tata, baba, Maja, oso (postac z bajki). Rozpoznaje wszystkie ksztalty i nazywa je w obu jezykach. Rozpoznaje czesc kolorow w obu jezykach. Potrafi sama zrobic tosta, zrobic kawe (oprocz wlania wrzatku oczywiscie) i wie, ze mama jedna lyzeczke cukru, a tata dwie :). Ogolnie uwielbia pomagac w kuchni. Zna spora ilosc piosenek w obu jezykach. Wierszykow na razie nie wprowadzam, ale zna Aniele Bozy. Potrafi tez zrobic szpagat w obie strony i przewrot do przodu. To chyba tyle
Skromna to ja nie jestem, ale cale szczescie nie ja poruszylam ten watek :)
 
reklama
Co do puzzli to w szoku jestem 100el. ale nie powiem,ze to nie prawda, dzieci teraz są bardzo mądre i jeśli tylko je dobrze się poprowadzi potrafią wiele..mój nie lubi puzzli więc nawet nie wiem ile by ułożył...ale ostatnio kupiłam mu puzzle matematyczne - dla dzieci od 5 lat - gdzie trzeba dobrać w pary ilosc owoców do cyfry (jestto do 18) i radzi sobie bez najmniejszego problemu...

Mój synek nie ma trzech lat ale kocha puzle układa je codziennie często kilka układanek , myślę że to zależy od dziecka jak się ćwiczy cały czas cyferki wiadomo że bedzie liczyc , jak cały czas literki dziecko będzie je znało , jak układa codziennie puzle to jest w tym dobre z niewielką pomocą mój synek układa takie 60 el. Pod warunkiem że obrazek jest wyraźny i nie ma za dużo tła tylko dużo elementów . Np miszka miki , pluto itp na kolorowym tle . jak jest jednakowe tło i nie ma kolorów nie poradzi sobie .
 
Do góry