reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co z urlopem wychowawczym???

Na każde dziecko przysługuje osobny urlop wychowawczy. Nie ma też ograniczeń, jeśli chodzi o łączny czas przebywania pracownika na urlopach wychowawczych, udzielanych na kolejne dzieci.
Wniosek w sprawie udzielenia urlopu.
Chociaż urlop wychowawczy jest kontynuacją urlopu macierzyńskiego, nie przysługuje on z mocy prawa, lecz udziela się go tylko na pisemny wniosek pracownika. We wniosku pracownik powinien określić datę rozpoczęcia i zakończenia urlopu. Jeśli pracownik wykorzystał już część urlopu, należy wskazać ten okres we wniosku.
Termin złożenia wniosku o udzielenie urlopu.
Wniosek ten pracownik składa pracodawcy najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem okresu, w którym zamierza korzystać z tego urlopu. Jeżeli zaś wniosek zostanie złożony po upływie powyższego terminu, pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu wychowawczego nie później niż z dniem upływu dwóch tygodni od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie tego urlopu.
Jednak w przypadku złożenia wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po wypowiedzeniu przez pracodawcę umowy o pracę, udziela on tego urlopu na okres nie dłuższy niż do dnia rozwiązania umowy o pracę wskutek dokonanej czynności.

Urlop wychowawczy
 
reklama
oto co napisał mi prawnik
Witam, w aktualnej sytuacji pracodawca nie może wypowiedzieć Pani umowy
o pracę w czasie ciąży. Jeżeli urodzi Pani dziecko w czasie trwania
urlopu wychowawczego będzie wypłacany zasiłek macierzyński. Nie będzie
miała Pani udzielonego urlopu macierzyńskiego, gdyż przebywa Pani na
urlopie wychowawczym.Pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia Pani umowy
o prace w celu skorzystania z kolejnego urlopu wychowawczego. Nie jest
to jednak zabronione, pracodawca może postąpić tak jak w przypadku
pierwszego dziecka.
Pozdrawiam

czyli ? wszystko w rękach szefunia :-<<<<<<<<<<<
 
myszorka ale tam masz napisane ze pracodawca nie ma obowiązku przedłużyć ci umowy więc wszystko zalezy czy masz umowe na czas określony czy nie Bo jesli nie to luz (ja tak mam) ale jesli masz czas okreslony to niestety musisz prosic pracodawce żeby ci przedłuzył umowe na czas urlopu wychowawczego
 
też mi się wydaje że to dotyczy umowy na czas określony

to teraz się troche przestaszyłam

no ale mnie chyba tez nie moga zwolnic w czasie tego miesiąca przed rozwiazaniem bo jestem pod ochroną !

ale on tam tez śmiesznie napisał
bo
nie może wypowiedzieć umowy
a potem
nie musi jej przedłużać
no to jak może jej nie przedłużyc jak jej nie wypowie????????
 
Ja mam umowę na czas określony przedłożona do ostatniego dnia urlopu wychowawczego FATALNIE CO? 20-09-2008 pójdę i poproszę zobaczymy?
 
no to sprawa jasna

no to chyba musisz z tą łapóweczką jednak polecieć !
ale byłby świnią jakby Ci nie przedłużył przeciez to fakt że go to nic nie kosztuje
no ale jak wiemy SWINIE na świecie istnieja niestety

a wogóle to masz płatny wychowawczy???
 
a tak sobie pomyślałam że przeciez ten macieżyński skończy Ci się przed koncem wychowawczego !
to nie jest tak że jak napiszesz podanie to Ci musi przedłuzyć umowe do konca następnego wychowawczego?
przeciez w koncu mamy polityke pro rodzinna !
 
marzenia aaa nie mam żadnej kasy od naszego państwa!!! mąż naszczepcie zarabia na nas teraz już 4!!!!!!! dodatkowo od niedawna mam mały sklepik "wszystko dla dziecka" jakoś sie kręci no a odzież kosmetyki zabawki mam po swoich cenach także tez sie sporo zaoszczędzi sklep na mamę emerytkę na szczęście czynsz niski także jakoś ciągnę
wykańczamy mieszkanko takze jak juz sie wprowadzimy to tez będzie lżej odejdą te wydatki typu zbieranie kasy na łazienke:)))))

NIE MAM I MIEć NIE BęDE PODEJRZEWAM JAK SIE PRZEPISY NIE ZMIENIą ALE STAŻ PRACY LECI
 
POLITYKA PRO RODZINNA????????? śmiechu warte a rodzinne 40 zł !!!!! którego i tak nie maja wszyscy
mleko dla Kornelki co tydzień kosztuje mnie 27 zł takze....... ach szkoda słów

dobaczymy ......... po porodzie napisze i zgłoszę do ZUSU chociaż 3 msc mi zapłaca macierzyńskiego
 
reklama
STAŻ PRACY i owszem ale niestety chyba nie składkowy a w świadectwie pracy i tak jest wyszczególnione ile czasy pracownica przebywała na urlopie wychowawczym więc co Ci z tego stażu jak i tak do tej pracy nie wrócisz

i spokojnie narazie się tym nie stresuj ! masz jeszcze przed soba cały rok ! na rozwiazanie tego problemu
może do tej pory cos się zmieni w przepisach !

Ja na szczeście mam płatny no i przy 4 to będę miała prawie 800 zł
 
Do góry