reklama

Co zapakować do szpitalnej torby...

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lutym 2007' rozpoczęty przez martula25, 28 Grudzień 2006.

1. martula25

martula25 Mama Tośki-mamy lutowe'07

Może uda nam się stworzyć precyzyjną listę co powinnyśmy mieć w torbie dla mamy, a co w torbie dla dzidzi. Mnie to bardzo pomoże, bo narazie mam wielki chaos w głowie:-)

2. madzia24

madzia24 Fanka BB :)

w torbie dla mamy to
    szlafrok ,majtki jednorazowe , duze podpaski(polecam pampersy bella-tak sie nazywaja ale sa duze i chlonne )ewentualnie laktator

3. reklama
  4. rosmerta

rosmerta Mama Hubka - lutówka'07

dla mamy:
    - wszystkie dokumenty dotyczące przebiegu ciąży, badania,dowód osobisty i legitymację ubezpieczeniową
    - kapcie i klapki pod prysznic
    - ręczniki, min 2 szt. i jakiś mały ręczniczek do osuszania krocza
    - skarpetki
    - wkładki poporodowe
    - kosmetyki (mydło, krem, szczoteczka, pasta itp.)
    - wodę niegazowaną

5. Joasiek

Joasiek Mamy lutowe'07 Fan(ka)

A mi coś dużo tego wyszło jak zaczęłam wypisywać to, czego wymaga mój oddział położniczy i co jeszcze chcę zabrać na wszelki wypadek :-D :-D :-D

Torba dla mnie:
    - szczotka do zębów + pasta
    - mydło
    - 2 ręczniki
    - ręczniki jednorazowe do oszuszania krocza
    - inne kosmetyki (grzebień, szampon, żel pod prysznic itp)
    - płyn do higieny intymnej (najlepiej z korą dębową która przyspiesza gojenie ran, ja mam firmy Bielenda)
    - kosmetyczka (jakiś tam tusz do rzęs czy coś zawsze dobrze mieć pod ręką ;) z lusterkiem
    - ciepłe skarpetki 2 pary
    - ze 2 koszule nocne, ja mam: 1 krótka z rozcięciem do samego porodu (po porodzie raczej ją wyrzucę) i 2 nowe ładniejsze z rozcięciem do karmienia maleństwa
    - szlafrok
    - biustonosz do karmienia ze 2 sztuki
    - wkładki laktacyjne
    - laktator
    - herbatka dla mam karmiących na pobudzenie laktacji
    - tantum rosa
    - pantofle
    - klapki pod prysznic
    - majtki siatkowe jednorazowe 3 pary
    - podkłady poporodowe Bella 2 paczki
    - krakersy i śliwki suszone
    - woda mineralna
    - zatyczki do uszu :-p
    - komórka + ładowarka
    - aparat fotograficzny + zapasowe baterie
    - jasne ubranie i pantofle dla Tatusia małej
    - kasa na znieczulenie i poród rodzinny
    - dokumenty: legitymacja ubezp., dowód osobisty i teczka z badaniami, kartą ciążową

Torba dla dziecka:
    - 3 komplety ubranek, ja biorę: 3 kaftaniki, 3 śpioszki/półśpioszki, 3 koszulki, 3 body
    - ciepły pajacyk
    - kombinezon na wyjście ze szpitala
    - 2 czapeczki cienka i gruba
    - łapki niedrapki
    - skarpetki ciepłe 1 para
    - 2 pieluszki tetrowe i 2 flanelowe
    - Pampersy najmniejszy rozmiar 1 paczka
    - mokre chusteczki do pupy
    - kocyk
    - rożek
    - fotelik samochodowy na wyjście

6. madzia24

madzia24 Fanka BB :)

no dziewczyny wy to profesjonalnie do tego podeszlysci super sama z tego skorzystam bo znajac siebie polowe rzeczy bym zapomnialam jak ostatnio wynikow badan krwi:-p

7. martula25

martula25 Mama Tośki-mamy lutowe'07

Joasiek, rewelacyjna odpowiedź!!!:-)
    Pamiętam jeszcze, że moja położna, która juz była u mnie na przedporodowej wizycie domowej, mówiła o wacikach Leko do pępka dla malucha. Kosmetyków dla dziecka nie kazała mi brać, bo ponoć w szpitalu mają.
    a czy wszystko pakujecie do jednej torby, czy osobną bierzecie dla siebie i osobną dla dzidzi??

8. rosmerta

rosmerta Mama Hubka - lutówka'07

całe szczęście, ze w szpitalu w którym chcę rodzic nie potrzeba ciuszków dla malucha, przynajmniej ominie mnie pranie zaraz po powrocie ze szpitala :-) koszule nocne i szlafrok też zresztą dają i podobno też wkładki poporodowe, ale wole mieć swój zapas :-)
    warto też zabrać kapcie dla męża bo na porodówce gorąco i stopy moga sie mu przegrzać z emocji dodatkowo :happy2: no i warto by był w koszulce z krótkim rekawem

9. lil kate

lil kate Mama lutowa'07 Fan(ka)

10. reklama
  11. mysia23

mysia23 mama dwójeczki

Oj dziewczyny fajny wątek, bo ja waśnie zamierzałam zabrać sie za szukanie jakichś "przepisów" na torbę do szpitala...ale chętnie skorzystam z pościku Joasiek..jest rewelacyjny...:tak:

12. Joasiek

Joasiek Mamy lutowe'07 Fan(ka)

Ja tam jeszcze zapomniałam umieścić wlewkę Enema do zrobienia lewatywy która powinnam mieć.. ale mam zamiar tą przyjemność zafundować sobie jeszcze w domku, dlatego raczej nie znajdzie się w mojej torbie ;-)

Dziewczyny, podstawa to zorientować się czego wymaga Wasz szpital, na pewno mają wywieszoną jakąś listę,a może w necie mozna to sprawdzić... u mnie np. niepotrzebne są kosmetyki dla dziecka ale już ubranka tak.

Poleć forum