reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

nice kiedy u was pojawil sie wyszedl pierwszy ząbek ?? My czekamy i jeszcze nic tylko ślinka ...nawet zaczerwień nie ma :p:p na dziąsłąch .....
Daj znac czy to alergia czy potowki ... powodzenia na szczepieniu

my dzis na echo jedziemy niedlugo .....

Poza tym dzis zmienilam Nikusiowi smoczekna 6+ i kurcze rano dawalam mu mleko i no wypila szybciej bo wieksza dziurka ale po minucie poprostu cale mleko chlusnelo mu z buzki .... wydaje mi se a raczej chyba jestem pewna ze to wina smoczka moze jeszcze za wczesnie na wieksza dziurke ..moze za szybko wypil i dlatego zwrocil?? Jak myslicie ..zmienilam mu na poprzedni ..poczekam jeszcze
 
reklama
Witam wszystkie słodkie mamuśki:-) Od 24 tygodnia ciąży jestem na diecie cukrzycowej, początki były trudne ale obyło się bez insuliny. Przeczytałam Was od deski do deski, odzywam się dopiero teraz bo poruszacie super tematy życia po...To coś co przeraża mnie bardziej niż cukrzyca:szok: Zostało mi 2-3 tygodnie do rozpakowania...a ja nie jestem gotowa
 
Agula mój Młody do tej pory dostaje w tych wolniejszych smoczkach, bo przy tych szybszych się krztusi^^
Do mleczka używamy butelki Lovi i tam ma smoczek medium, a w butelce MAM do herbatki ma smoczek 2 :) Myślę więc, że kłopot może być spowodowany smoczkiem.

Dzisiaj wybraliśmy się na rodzinny spacer do parku z Tajgą razem. Zaczepili nas dziennikarze z Gazety Elbląskiej no i się pytaja, co sądzimy o zakazie wprowadzania psów do parku :D - zbaranieliśmy i pytamy ale jaki zakaz (od tej strony, gdzie my weszliśmy, żadnego zakazu nie było) skoro są informacje o tym, aby po psie sprzątać i nawet automat do woreczków jest. W każdym razie powiedzieli, że ten zakaz kilka dni temu postawiono i rzecywiście tylko przy jednym wejściu i teraz zbierają opinie mieszkańców. M załapał się na zdjęcie z Tajgą i będą w gazecie^^

Filipek zaś zaliczył swoje pierwsze mini-zabawy na placu zabaw i w końcu miał okazję zobaczyć takich malutkich ludzi jak on sam. Uśmiechał się do dzieci, ale raczej mu w głowie jeszcze kolorowe zabawki niż towarzysze zabaw.

U rodziców jak to u rodziców... od wejścia dostałam instrukcje i rozkazy od Mamy co już mnie trochę zirytowało. Moja Mama do tego okropnie panikuje z psami, poza tym krzyczy sporo to na Elę to na ojca bo jakąś głupotę zrobił no i to we mnie wzbudza nerwowość :(
No ale przez tyle miesięcy żyłam w ciszy, że muszę się na powrót do tego przyzwyczaić :p

Miłego dnia Dziewczyny :) Ja tak wpadam tylko na chwilkę zdawać relacje bop póki co cały czas coś robimy.
 
witam dziewczyny

Iryska witamy słodka mamusię :)))) głowa go góry, wszystko będzie dobrze, torba już spakowana?????!!!!! bo to najważniejsze! :)))

u mnie już lepiej, wczroaj jeszcze brak sił było, chociaż jeżdziłam samochodem ale byłam słaba, dzisiaj już dobrze, schudłam 2,5 kg hi hi ale pewnie szybko przybędzie to

Agulla /natanek pierwszy ząbek miał 13.07 - miał 7 miesięcy, kolejne 2 13.01. pełne 13 miesięcy a później już poszły i mamy już 10

dokończe później bo lecę coś robić bo przez weekend nic nie ruszyłam a Natanek jeszcze śpi
 
My po szczepieniu. Mały dostał wzw i ostatnią dawkę DTPa. Waży - uwaga..... 8650!
laugh.gif
Czułam jak go nosiłam na rękach, że mu się trochę przytyło, ale nie myślałam że aż tyle. To jego rekordowy skok w wadze - 1450g w 6 tyg! Ostatnio miał po 400g na miesiąc. Mierzy 68,5 cm
biggrin.gif

Trafiłam akurat na tą rzeczową lekarkę, którą lubię. Na rozbabraną rączkę (trze nią) dała maść Pimafucort. Posmarowałam od razu jak kupiłam jeszcze na spacerze i normalnie w oczach ginie wszystko. Tylko jak ulotkę poczytałam to lipa trochę - sterydy+antybiotyk. Szmery w serduszku nadal są mocne, wypytywała się wszystko dokładnie o kardiologa itd, kazała przyjść z wynikiem echa do niej (mamy 29 kwietnia), no i żeby koniecznie kardiolog informacje napisał dla niej. No i że jakby była jakaś wada, lub nawet jak kardiolog napisze że obserwacja w kierunku wady to wtedy mu przysługuje bezpłatnie Prevenar. No ale słyszałam ostatnio o jakiejś aferze więc nie wiem czy chce mu to dać. Musiałabym się dokształcić bardziej. Co do alergii też się wypytywała jakie leki mały dostaje itd, kiedy wizyte mamy (w tę środę idziemy) i też żeby przynieść kartę informacyjną od alergologa, bo ta która jest już nieaktualna. Ruchowo mały jest troszkę w tyle, ale powiedziała, że nie jest jeszcze najgorzej no i że z pewnymi rzeczami jest do tyłu, ale niektóre są też do przodu. Mamy przyjść do niej na kontrolę 10-11 maja, żeby zobaczyć czy się rozkręci ruchowo. No i kolejne ząbki podobno już zaraz mu wyjdą. Z wizyty jestem zadowolona bo była naprawdę szczegółowa, ale poza tym to jakoś taka trochę zmartwiona jestem, że nie jest wszystko ok. Zwłaszcza ta alergia... leki niby bierze, samo mleko pije, a wysypka nadal wychodzi.

Agula - No i jak wyszło echo serduszka? Przemkowi wyszły dolne jedynki 20.02 - czyli kilka dni przed skończeniem 5 miesięcy. Ząbki to sprawa indywidualna, więc się nie przejmuj. Niektórym dzieciom wychodzą pierwsze w wieku 3 miesięcy, a innym jak mają roczek. Ale skoro dziąsełka spuchnięte to pewnie niedługo coś się pojawi. Radzę zaopatrzyć się w Bobodent lub coś w tym stylu. My byśmy bez tego zginęli.
Bardzo możliwe że zwrócił przez to że za szybko leciało. Ja jak wprowadzałam smoczek z 3 dziurkami to najpierw dawałam małemu go tylko do nocnej butli - wtedy on przez sen ładnie spokojnie ssał, a w dzień się dławił. No ale stopniowo coraz częsciej mu dawałam i udało się przejść,ale nie było to dokładnie po 3 miesiącu. No i on cały czas pije z tego z 3 dziurkami po 3 miesiącu (mamy Avent). A wodę pije z takiego z 2 dziurkami (po 1 miesiącu). Kleik dawałam z trójprzepływowego,no i też jak mu bardzo dziąsła dokuczały i nie chciał pić mleka to też mu z niego dawałam - słabiej musiał ciągnąć i dziąsła wtedy mniej bolały i chętniej jadł.

Iryska - witaj wśród słodkich. Życzę łatwego i szybkiego porodu i zdrowego jak ryba maluszka :-) Dawaj znać jak się mają Twoje cukry.

Ok,lecę do małego bo się obudził.
 
Dzięki za miłe przyjęcie. Obciążenie 50 glukozy robiłam w styczniu wyszło po godzinie 164 mój ginekolog prowadzi ciąże cukrzycowe(był jednym z pierwszych który wprowadził obowiązkowe badania na cukier u kobiet w ciąży jakieś 15 lat temu) a więc jestem spokojna.

Chociaż początki były ciężkie-dla mnie najtrudniej było zrezygnować ze słodkich śniadań drożdżówka plus kawka;-)

Z tego co wyczytałam na forum część z Was miała problem z porannymi cukrami u mnie na czczo zawsze około 74-80 po posiłkach spokojnie mieszczę się w 120, przeważnie nie przekraczam 100.

Podobnie jak większości dziewczyn nie za bardzo służą mi płatki z mlekiem.

Ogólnie to chciałam podziękować Wszystkim słodkim:-) to forum to skarbnica wiedzy, odważniej sięgałam po jakieś produkty zwłaszcza te z grzesznej półki;-)
 
Nice Badanie echo wyszlo wszystko ok nawet Nikuś grzecznie ispokojnie leżał więc badanie wyszło ...no i nie ma żadnych wad jest wszystko w normie i tylko do kontroli za rok ....ulżyło mi bardzo .... Trzymam kciuki za echo Przemusia i jeśli mogę doradzić weź ze sobą jego ulubione zabawki na których skupia uwagę bo dziecko musi być spokojne i lezać spokojnie ....Nikus akurat byl wybudzony ze snu i taki zaspany leżał wiec się udało .... Trzymam kciuki ..... no i waga śliczna twojego maluszka Nikus gdzies pewnie 6,5 kg nie wiem 28 mamy szczepienie to sprawdzę ....

Dziś byłam na zakupach i jaaaaa nie mogę wchodzić do Cocodrillo bo nie moge sie powstrzymać dziś też wydałam .......ale ciuszki śa tam suuper

Iryska witamy wsrod slodkich ..... z tego co widze wyniki masz super wiec moze do konca tylko dieta czego ci zyczę ....

No a ja lece robic szybko obiadek nikuś zaraz zasnie i po obiadku lecimy na spacerek :):):)

A i niedługo mamy wyprowadzke do domku jednorodzinnego ..super sniadanka na dworze , grille juz sie doczekac nie moge .....

NIce Dzieki Kochana za wsparcie ..naszczescie sie poukladalo wszystko ..... :-D
 
Witam dziewczyny, ja rowniez mam cukrzyce ciazowa, od 26 tyg. Ale u mnie to juz koncówka, termin mam na dzis , no ale jakos sie nie zapowiada na nic ;-). Mam takie pytanie, bo wsród tylu stron nie moge tego nigdzie odnalezc , czy ktorej z was zostala ta cukrzyca??? I jak to wygladalo po porodzie, odrazu cukry sie upokoiły, czy byly jakies wyskoki? Pozdrawam:-)
 
reklama
Anus ja miałam skoki cukru bardzo długo, bo o ile się nie mylę około pół roku po porodzie. Teraz chyba jest ok. Obciążenia nie robiłam jeszcze.

Dziewczyny!!!!! Byłam u ginekolog swojej na kontroli, z nastawieniem, że jutro zabieg. Atu co, a tu co?! Tabletki zdzialaly cuda :D Moje endometrium ma 1mm (słownie: jeden!) i nie ma sladów po niejednorodności! Szanse rakowe więc spadły do absolutnego minimum, ja nie musze iść na zabieg, mogę nadal brać tabletki anty i cieszyc się życiem i nie stresowąc się tym co powstaje w mojej macicy :D
Jajniki chyba pęcherze mają nadal ale wielkości są normalnej no i... dostałam skierowanie na badania tarczycy >.<

W każdym razie ja jestem happy jak cholera (bardziej się chyba nie da) i mam banana na gębie :D
No i normalnie zamierzam uczcić to żarełkiem chińskim albo czyms pdobnym^^

Miłego dnia :-)
 
Do góry