reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Agnieszka mnie bolał brzuch tak jak na okres ale dodatkowo twardniał, a że było to dosyć często to gin kazał mi brać 3 razy dziennie asmag forte...
A ja znów z tym pie... podwieczorku 135...no co jest grane...? Załamka jakaś
 
reklama
Smutna lala a Ty bierzesz insulinę? a może posiłek za późno? może spróbuj o 22 zjeść
Biorę, krótko działającą, przed śniadaniem, obiadem i przed kolacją.
Posiłki jem o: 9, 12, 15, 17:30 20 i 23 własnie. I jem tak od ponad miesiąca z czego śniadania i ostatni posiłek- takie samo. I było ok... teraz się coś podziało, od 2-3 dni :no:

A ja znów z tym pie... podwieczorku 135...no co jest grane...? Załamka jakaś
Ja też mam doła: po podwieczorku: 145 ... no potnę się przecież !!! Jeszcze 3 tygodnie musimy dać radę :szok: Jak jutro będzie tak samo to dzwonię do lekarza... wkurzona jestem :wściekła/y:
 
jutro po prostu na podwieczorek sobie strzelę kawę...i zadzwonię co w takiej sytuacji mam zrobić
mnie bolą pachwiny dzisiaj...i kręgosłup...pocieszam się tylko że jeszcze 7 tygodni...
 
U mnie po kolacji 134 ;/ Może zacznę tylko desery lodowe jeść? :-D

Mierzycie po każdym posiłku? Bo ja tylko na czczo i po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Z tym, że ja jeszcze nie byłam u lekarza i tak sama dla siebie to mierzę
 
Smutna lala nam mówili że jak 3 razy będzie powyżej 100 na czczo to trzeba się zgłosić po insulinę nocną...a z podwieczorkiem to nie wiem co można zrobić, bo do innych posiłków to można poradzić sobie insuliną...a do tego nic nie mówili
 
Smutna lala nam mówili że jak 3 razy będzie powyżej 100 na czczo to trzeba się zgłosić po insulinę nocną
Dzięki Marta... na taki konkret czekałam :tak: dziś nie będę jeść na noc i zobaczę rano... najwyżej będę do baby dzwonić. Martwię się, że coś robię nie tak choć przecież widziałam sama- po wynikach i hemoglobinie- że mam opanowane... i czytałam, że zwiększa się zapotrzebowanie wraz z wzrostem ciąży... ale mi smutno tak czy siak :no:
 
Witajcie :) Jadłam jednak na noc, bo wyczytałam gdzieś, że:

2 kolacja służy temu by nie pozwolić organizmowi spalać w ciąży tłuszczu w nocy bo przy spalaniu cukier się podnosi i rano na czczo wychodzą dziwaczne i zawyżone wyniki. Ta 2 kolacja ma to uregulować.

po 2 kolacji miałam 119 a na czczo: 102. czyli ostatnie dni na czczo: 104, 100, 95, 102 ... hmmm...
 
reklama
Dobra..dziś na czczo 87, ale zjadlam inne śniadanie 2 duszone cebule z jajkiem. Jakaś fajna odmiana, a w domu nie będzie nikomu przeszkadzać że jadę cebulą. Zobaczymy tylko jaki będzie efekt mojej uczty...
Smutna lala miałam identycznie po II kolacji, bo zmierzyłam z ciekawości...tylko ja jeszcze potem po 23 jem, bo tak diabo mi zalecił.
 
Ostatnia edycja:
Do góry