reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

no troche malo ale cukie ri tak wysoki. 1,5 godz.po obiedzi emale jablko zjadlam a o 16 jem podwieczorek.

Tigla ty jestes specjalistka widze to napisz mi swoj przykladowy dzienny jadłospis :-) PLISSSS
 
reklama
Tigla ja też mam mierzyć 4 razy ale mierze praktycznie po każdym posiłku dla pewności,a ze paski mam tanie i trochę ich w domu mam to mierze :)

Syla ja wczoraj miałam taką zgagę ze myślałam ze mi dziurę wypali w przełyku

Smutna lala a co u Ciebie ?

ja dzisiaj przesłałam sobie obiadek na 16 bo się nie wyrobiłam a podwieczorek zjadłam o 14 :)
 
Ostatnia edycja:
ja mam zgage od dawna.ale mialam jakies 3 tyg spokoju jak zaczelam diete stosowac a tu nagle powrót i to jaki! mam zgage doslownie po wszystkim! boje sie pic alugastrin bo boje sie ze to mi cukier podniesie.
 
Syla nie jestem żadna specjalistką. Odnośnie Twojego obiadu-jedzenie mniejszej ilości węglowodanów to nie jest metoda na cukrzycę, Ty głodzisz własny organizm, a nie o to chodzi. Masz jeść, ale wskazane rzeczy w określonych ilościach. Cukier i tak będzie skakał, ale regulujesz to insuliną, a nie glodowką. Dodatkowo 0,5 kg surowych warzyw dziennie, ze względu na błonnik, który zbija cukier.
Ja mam ok.23 WW dziennie (pamiętaj, że każda z nas jest inna) rozłożonych na 8 posiłków. Miałam trzykrotnie modyfikowaną rozpiskę diety. Nie wliczam do WW wszelkich mięs, sera żółtego, czy serków twarogowych jak smaruję. Chleb mam specjalny dla diabetyków.
 
ja se gubie w tym wszytskim
dzis n sniadanie zjadlam jajecznice z 2 malych jaj plus jedna kanapka z chleba zytniego z plasterkiem chudego twarogu z ogorkiem i pomidorem.plus zielona herbata

2 sniedanie: pomarancza plus jedna kromka chrupkiego chleba plus pol plasterka sera z pomidorem.

obiad to pisalam

potem jablko

podwieczoreK; kanapka z zytniego z 2 plastrami pieczonej piersi z kurczaka z pomidorem i jedna chrupkiego pieczywa.

na kolacje kurde dzis nie mam pomyslu...
 
Syla, a Ty chyba mówiłaś, że Twoja gin jest specjalistka od cukrzycy. To nie dała Ci Wskazań do diety ??
Zaraz Ci napisze mój dzisiejszy jadłospis wraz z WW-pamiętaj, że jest mojego autorstwa, więc podchodz do niego z dystansem.
Ja mam problem z białkiem całkowitym, więc wszędzie dokładam mięsa.
 
Dieta ok 23 WW ze wskazaniami dietetyczki, kiedy pieczywo, coś macznego, owoc czy sok.

SNIADANIE I (3,5WW-wskazanie 2 porcje pieczywa)
2 porcje pieczywa, jajecxznica z 3 jaj z szynką, 150 ml soku jabł, herbata miętowa.

ŚNIADANIE II (2WW-coś mącznego)
2 czubate łyżki otrąb pszennych zalane 200 ml mleka +inka

ŚNIADANIE III (2WW-owoc lub sok)
200 ml soku jabł.

OBIAD (5-6WW)
zupa ogórkowa (bardzo gęsta-ziemniaki i marchew) i sok jabł 150 ml.

Pogrubiłam wymienniki, żebyś wiedziała co licze
 
to do takiego sniadania musialabym miec duzo większą dawke insuliny...
bo z tym co biore to 1 kromka plus 2 jaja i cukier za wysoki
 
potem dopisze resztę jadłospisu
Syla, ale ty zjadasz na śniadanie 1 ww, a to za mało !!. Ilość węglowodanów to powinna być połowa dziennie spożywanych produktów.
 
reklama
ale ta kromka taka większa. kwadratowa ale troszke wieksza.mysle ze to będą ze 2ww.

na kolacje zjadlam kromke z pieczoną piersią i do tego taką kopiastą lyzke chudego twarogu posypaną szczypiorem i pokrojonym pomidorem i wypilam rumianek. cukier po 1,40 godz. (zapomnialam zmierzyc wczesniej) 121.

chyba sobie zwieksze o 2 j.insuliny. rano zjem 2 kromki
 
Do góry