reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dobra przyjmijmy, że ta Twoja kromka chleba to 2 ww to i tak na śniadanie zjadasz tylko 2. To samo Twoja kolacja węglowodany zawiera tylko chleb !! Twaróg żeby go liczyć za 1 ww to musiałabyś go zjeść 300gr. Ty zjadasz ok. 10 wymieników, a na moje powinaś ponad 20=głodzisz organizm.
Ja na obiad zjadam 5-6ww (jem nawet smażone) i jest to posiłek po którym mam zawsze najlepsze cukry.
 
reklama
Syla masz rację zwiększ sobie insulinę, moja pani doktor mówi nie stresować się jeść i zwiększać insulinę i też tak robię :))


a ja mam dzisiaj taki dzien że chce mi się płakać tak o z byle powodu

Tigla ja też jem smażone a co :) tylko z tym smażonym trzeba uważać bo ja np po plackach ziemniaczanych mam piękny cukier po godzinie np 90 a po dwóch 140

Syla Tigla ma rację że głodzisz się nie masz ketonów w moczu? ja na kolację dzisiaj 2 kr chleba razowego i do tego twarożek wiejski light ( całe opakowanie to z biedronki ) i cukier 86 :)
 
Ostatnia edycja:
no dobra od jutra sie poprawie. zaczne pic sok bo nie pije go wcale.
na drugą kolacje zaraz zjem mleko z otrębami i z kiwi.

agnieszka hormony Ci dzis szaleją:-) tez mam czasem taki dzien ze byle pierdołka i rycze..
 
ja mam taki maly poradnik.calkiem fajny. tabele,przyklady diet. mam w nim 21 wymiennikow rozpisanych na poszczegolne dania. ale myslalam ze jajecznice tez licze i inne produkty.

co do powiklan to jak uslyszalam ze ta babka z którą lezalam urodzila prawie 5 kg dziecko, a widzialam ze nie za bardzo o diete dbala to naprawde sie przestraszylam. tyle ze ona ma ta cukrzyce od lat.
 
Duża waga urodzeniowa dziecka to jedna z lżejszych konsekwencji.
Syla plastrrów sera, surowych warzyw, mięsa, jajek nie liczysz. Zaznaczyłam Ci na tłusto w mojej diecie co się liczy
 
no teraz rozumiem nie licze tego jako wymienniki ale tez jem w ograniczonych iloscich.

tu mam rozpisane.
sniadanie 3 ww plus 2 porcje tluszczu plus 3 porcje bialkowo-tluszczowe.
2 sniadanie: 2 ww plus 1 porcja owocu,plus 2 porcje warzyw plus 1 tluszcz,plus 1 porcja do wyboru z nabialu,mleka lub bialkowo tluszczowych.

kurde co za sprawiedliwosc. inne babki beztrosko sie objadają... ale i tez tyją po 30 kg hiih ja poki co waze tyle ile przed ciązą choc duzo waze!!!
 
reklama
mi tez sie chce czekolady! ostatnio oglądalam program o fabryce czekolady i myslalam ze zwaruje!!
uwielbiam czekolade!
najgorsze jest to ze po porodzie tez nie pojem. chyba nawet gorzej bedzie niz na tej diecie bo teraz owocow i warzyw moge sie najesc a potem trzeba bedzie tak uwazac. jeszcze jak maly bedzie mial takie przeboje gastryczne jak moja mloda to chyba sam ryz i kurczak mi zostanie;-)
 
Do góry