reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Iza, Pulka - ponoć jak się ma skurcze i chce się urodzić, to warto wejśc do wanny na długą ciepłą kapiel. Zrobilam tak i faktycznie urodziłam.

Ja tak właśnie zrobiłam w sobotę i niestety nie pomogło. Nie urodziłam. :-:)-:)-( Ciekawe dlaczego na mnie nie działają te wszystkie sposoby, sprzątanie też na mnie nie działa.
 
reklama
AgMich a gdzie tam, ja nadal z brzuchem, choc licze na rozwiazanie w przyszlym tygodniu.. mysle ze jestem w tym zuchwala i mala pokaze mi kto ma tu cokolwiek do powiedzenia. Wchodze w 37tc i chcialabym juz urodzic, jakos tak pod koniec tygodnia lub w przyszlym :-) ale jak na razie nic sie nie dzieje od powrotu ze szpitala, nie mam skurczy jak Iza, wiec sobie pewnie poczekam..
Ale cukry super jak nigdy, podjadam slodycze i jest ok godz. po jak i 1,5 h po a juz mam taka ochote na nie, ze uwazam ze MUSZE juz urodzic zeby najesc sie za wszystkie miesiace - wiem wiem Iza, dieta karmiących ;-)

Winoroślinka - czasami jest tak, że nic się niby nie dzieje,a tu nagle bach i po wszystkim. Może się jeszcze okazać, że urodzisz szybciej niż my. ;-)
 
A ja po poradni diabetologicznej. Wiecej sie od was dowiedzialam niz od niech :-). Normy mam: 95 na czczo i do 140 po godzinie po posilku, wiec calkiem fajnie. Teraz czekam na moj zamowiony glukometr, ale sprzedawca sie nie odzywa i nie wiem czy juz wyslal czy nie... Musze sie upomniec.
Kupilam deskowy chleb :-) 3 różne smaki, zeby mi za szybko w gardle nie stanął. No chyba, że tylko jakis określony jest ok, a reszta do wyrzucenia?
 
Basia a czy Twoja diabetolog powiedziała dlaczego niskie cukry nie są ok? Moja diabetolog podała mi normę 120 po dwóch godzinach ale najlepiej jak będzie między 70-100. Nie wiem dlaczego tak Ci powiedziała. Teraz to mnie wystraszyłaś.

Kuroslaw ja mogłam tylko jeść żytni deskowy bo po innym cukry wysokie, ale musisz wypróbować bo każda może reagować inaczej.
 
Carioca Dziękuję za radę każda się przyda:tak: Zauważyłam, że po nocy z mężem cały dzień mam później skurcze. Łapię się teraz wszystkiego czego się da. Nie wiem już co mam robić. Spaceruję długo, sprzątam, biorę gorące prysznice i nic. Uparciuch mały trzyma się rączkami i nóźkami.

Co do tych lekarzy to sama już nie rozumiem. Jedni uważają, że po godzinie jak jest powyżej 120 to już jest źle a inni wręcz przeciwnie i bądź tu mądrym.

Ja dzisiaj zrobiłam sobie odmianę i na obiad zjadłam dużego schabowego z kurczaka. Cukier o dziwo 108 :-)
 
pulka my zrezygnowaliśmy z bliższych kontaktów rano. Zawsze po tym miałam przez pół dnia skurcze. Nie wiem dlaczego. A swoją drogą to naprawdę uparciuch z Twojego maluszka. :tak: A mierzyłaś po dwóch godzinach?

Iza co tu jeszcze robisz? okna pomyłaś? hi jak się czujesz?
 
Iza co tu jeszcze robisz? okna pomyłaś? hi jak się czujesz?

nie pomyłam, ale za to poszłam na spacer. Ku mojemu zaskoczeniu galopem przebiegłąm 5 km, wstąpiłam na zakupy, po czym ponad 4 kg przyniosłam do domu i wbiegłam po schodach na moje trzecie... :szok: opróćz tego, że dawno nie robiłam takich rzeczy i nie miałąm pojęcia, że w ciąży się da ;-) to nic się nie wydarzyło :eek: skurcze dalej nieregularne, jakby rzadsze, plamienia różowe takie jak były... phi, też mi poród :confused2:
 
czesc dziewczyny!
chcialabym prosic o rade/wyjasnienie...
robilam badanie krzywej cukrowej, wedlug wskazan lekarza tzn po sniadanku , wypilam 50g glukozy i po godzinie pobrano mi krew.
wyszlo mi 59 !!!
co to moze oznaczac???
dodam ze w poprzedniej ciazy przy tym badaniu mialam wynik 130.
pozdrwiam
 
reklama
Iza Ty niemożliwa jesteś:laugh2: po takim maratonie może w nocy będziesz pędzić na porodówkę? Po takim treningu to łatwo będzie Ci urodzić;-)

Własnie zmierzyłam się w pasie i ma 99:szok::szok::szok: z młodym miałam na koniec 105 a tu do końca jeszcze troszkę zostało.:szok:

KICIA80 ja chyba bym się cieszyła. Ale to rzeczywiście troszkę mało. A kiedy masz wizytę u lekarza? Może zadzwoń do swojego lekarza? a w laboratorium nie pytałaś?
 
Ostatnia edycja:
Do góry