reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Mam nowy problem :)
Śniadania zawsze jem o godz 8. Ale ostatnio budzę się około 6 rano i jeść mi się juz chce. I nie wiem czy czekać do 8 czy mogę sobie coś zjeść małego? Tylko czy później na śniadanie cukier mi nie skoczy? Ketony sprawdzałam i nie ma ani troszeczkę. Ale boję się że jak tak będę robić to ze się znowu pojawia.
Poradźcie mi coś :)
 
reklama
Sylwia nie wiem jak dziewczyny, ale ja nie czekam do konkretnej godz ze śniadaniem, tylko jak wstaję i jestem głodna to jem wcześniej, ale wtedy wszystkie posiłki przesuwam i też jem wcześniej... I jak mi się rozjeżdżają godziny to po południu jem 1 kolację więcej, albo dodatkowe śniadanie i cukry są ok... U mnie cukry skaczą, jak zrobię sobie za długą przerwę między posiłkami
 
Ja jutro mam wizyte u ginekologa,Usg 30tc. Boje sie troche bo naczytalam sie o tej makrosomii. Sklada sie na to wieksza waga dziecka i ze obwod brzuszka jest wiekszy od glowki tak?Jakie odchylenia sa niepokojace?Moj Mały 27tyg i 5 dniu wazyl 1365.Czyli o tydzien starszy. Mialyscie tak ze np obwod brzuszka byl wiekszy o załóżmy tydzien od glowki?Albo ze wszystkie narzady wskazywaly na np.29 tydzien ciazy a glowka na 28?
Chyba do jutra ze stresu nie wytrzymam.
:-(
 
Byłam u dietetyka. Ale za wiele mi nie powiedziała :p Mam spróbować włączyć do kolacji i posiłku przed snem ogórek kiszony lub kapustę kiszoną. Na początku tak jadłam. Ale przestałam. Nie wiem czy to przez to ten cukier trochę świruje na czczo. Przetestuję i ocenię.

Ja jestem w 34 tc i 3 dni mój maluszek wczoraj na wizycie ważył około 1970 gram. Brzuszek mniejszy od główki. Ostatnio przez parę wizyt sprawdzaliśmy brzuszek bo baliśmy sie że będzie za maly... Ale jest dobrze. Przy pomiarach jest określana norma. Odchylenie może być nawet 2 tyg. I to sie jeszcze mieści w normie. Ale to tylko komputerowe mierzenie tak jak waga. Jak urodziny okaze sie ile prawdy w tych pomiarach i wadze ;)
 
Sylwia
Rozbieznosc do 2 tyg.jest ok. Jakbys olewala diete to moglabys sie martwic. Moja Julcia byla o tydzien wieksza a koniec koncow urodzila sie wymiarowo idealna. Jesli stosujesz diete, dbasz o siebie to dzdzia nie odczuwa, ze cos Ci dolega. Poza tym jestes najbardziej z nas dokladna i skrupulatna. To chyba ja sie powinnam przy Tobie zaplakac, bo mnie to dziadostwo meczy juz od poczatku i mam kolejne 6msc.panikowac? Tez nachodza mnie mysli, ale panika jeszcze gorzej zaszkodzi. I tez jem jak jestem glodna i wtedy przesuwam wszystkoe posilki.


Ja na czczo 84.
 
Dziewczyny damy radę. MUSIMY!
Ja wczoraj mniej niż pół bułki masłem i trochę mleka rano zero ketonow i cukier mierzyłam na czczo po 6 było 80 a zawsze wstaje później i mierze o 8 i wtedy jest około 70 więc u mnie naprawdę wszystko się unormowac udało
 
reklama
Ja wczoraj sprawdzalam ketony przed posilkamki jak mowila Katagorka i nie mialam, rano na czco mialam 80 ale ani sladu ketonow.Cale szczescie. Na sniadanie zjadlam omleta z platkami owsianymi,2 kromki chleba, salata i pol pomidora i cukier 97 mialam. Na drugie sniadanie zjadlam serek wiejski do niego dorzucilam cebulki troche,kromke chleba pumpernikiel(chcialam go wyprobowac) i kiwi. Zobacze po godzinie.

Margo
Tak sie martwie ze nie wiem. a jesli tylko glowka jest mniejsza od innych narzodow o zalozmy tydzien to znaczy o jakichs wadach?
Pomyslicie ze panikara ze mnie, ale pierwsze dziecko i jeszcze malo wiem na te wszystkie tematy.

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi :)
 
Do góry