reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Spokojnie. Po pierwsze zawsze możesz zadzwonić do diabetologa. Nie wiem czy chodzisz do poradni czy prywatnie ale ja np jestem w stałym kontakcie z moją diabetolog a widujemy się raz w miesiącu. Co do zdrowia maluszka to miałaś już usg połówkowe?
W 13 tc tez miałam testy pappa i usg genetyczne i było ok.
 
reklama
Robiłam w pon badania z krwi w laboratorium i na czczo tez dobre cukry. A hemoglobiny glikowanej 4.9 %to chyba dobre. Jakby była cukrzyca przed ciążą to nie byłoby takiego wyniku chyba? Nie znam się na tym.
 
USG połówkowe też miałam robione nie dłużej niż 15- 20 minut i to w szpitalu akademickim przy udziale studentów więc na pewno nie było robione po łebkach. Twoje mysle że też nie . Hemoglobinę glikowana masz dużo lepsza ode mnie ( mój 5,6,%) ale ona mówi nam o średnich cukrach w okresie ostatnich 3 miesięcy. I wychodzi na to że lepiej trzymasz dietę😁. A na czczo ja mam cukry ok ale dlatego że biorę na noc insulinę. Akwarele już ci pisała, żebyś się nie denerwowała niepotrzebnie bo to gorzej szkodzi dziecku niż cukry a poza tym potrafi podbijać glukozę we krwi. Tydzień szybko zleci i będziesz mogła pogadać z diab.
 
Mam nadzieję chociaż mam cukrzycę od 8 TC a jestem dopiero w 23 tygodniu i diab uprzedzała mnie że po 24-25 tyg jest przełom i wtedy cukry szaleją bez względu na wszystko 😄. Będzie co ma być i tak już nic nie zmienię a narazie się nie martwię bo nie ma sensu. Swoją drogą mój maluszek dzisiaj na USG wyszedł wielkosciowo tydzień do przodu. A jak twój maluszek z wagą i wymiarami?
Jak robiłam usg dwa tyg temu to mała miała 2300 i wszystkie wymiary bardzo w normie 🙂 teraz już ma pewnie z 3 kg.
 
USG połówkowe też miałam robione nie dłużej niż 15- 20 minut i to w szpitalu akademickim przy udziale studentów więc na pewno nie było robione po łebkach. Twoje mysle że też nie . Hemoglobinę glikowana masz dużo lepsza ode mnie ( mój 5,6,%) ale ona mówi nam o średnich cukrach w okresie ostatnich 3 miesięcy. I wychodzi na to że lepiej trzymasz dietę😁. A na czczo ja mam cukry ok ale dlatego że biorę na noc insulinę. Akwarele już ci pisała, żebyś się nie denerwowała niepotrzebnie bo to gorzej szkodzi dziecku niż cukry a poza tym potrafi podbijać glukozę we krwi. Tydzień szybko zleci i będziesz mogła pogadać z diab.
Dokładnie tak! Magdalenka16 jak masz się martwić i nie spac po nocach to po prostu jedz na izbie przyjęć - tam lekarz wszystko Ci powie i Cię uspokoi.
 
Czyli nosisz standardowe maleństwo. 😋 U mnie będzie chłopak i narazie nie zapowiada się na kruszynke.
 
Troche mi lepiej. Na tyle by poczekać tydzień na wizyte. Mam najpierw u diabetologa a później u ginekologa. Może nie będzie aż tak źle. Modlę się o to ! Żeby tylko maluszek był zdrowy ! Przepraszam za moją panikę. Ale wszystko mi się wali. W 20 tc zaczęła mi się skracać szyjka i mimo leków i leżenia dalej się skracała. Mam założony pessar i nakaz leżenia. Mało ze odchodzę od zmysłów z powodu tej szyjki i ryzyka ze urodze wcześniej to jeszcze ta cukrzyca. Ale diabetolog i ginekolog nic nie mówili na ten temat. Dieta bez insuliny i będzie ok. Tak mówili.
 
Gdyby nie ta szyjka to pojechala bym do innego lekarza skonsultować ale boję się że droga samochodem może mi zaszkodzić. Mam nadzieje ze mój ginekolog wie co robi. To jest małe miasteczko i sPital powiatowy i boję się że coś przeoczy!
 
reklama
Do góry