reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

MartaH ja ketony też miałam w moczu i to dość dużo i mimo tego że jadlam posiłek o 21 to rano też były i cukier był za wysoki, dostałam insuline na noc jem posiłek o 22 2 kr chleba razowego z czymś i ketonów nie ma i cukier też w porządku


Kasia B ja ziemniaki mogę jeść na szczęście ale góra trzy małe, kopytka i placki ziemniaczane też mogę a frytek jeszcze nie próbowałam, i nie wiem czy się odważę ale tak mi się ich chce że pewnie niedługo za eksperymentuje :)
 
reklama
Agnieszka - ja mogłam tylko gotowane lub pieczone niestety. Frytki zjadłam raz i po nich mi cukier szalał. Placki ziemniaczane zjadłam też raz - akurat na kolację i to był jedyny raz podczas całej mojej diety, kirdy miałam za wysoki cukier na czczo bo 110. Winowajcą były oczywiście placki ziemniaczan bo smażone ziemniaki mogą mieć też taki efekt, że bardzo długo po nich będzie się utrzymywał podwyższony poziom, tzn po 1h jest 120, ale po 2,3,4h itd też jest 110-120
 
Witajcie :) oswajam się ze swoim penem choć przyznam, że przed pierwszym zastrzykiem się... popłakałam... z bezsilności :( wczoraj miałam piękne wyniki, dziś- już wiem, że do śniadania muszę podać 3j a nie 2 bo niewiele pomogły- 153 :(
Nie robię żadnych grzeszków a miałabym ochotę oj miałabym ...

pzdr ciepło:)
 
olk86a- ja dokładnie dopytałam mojej lekarki i mogę zjeść słodkie jeśli z 10 minut przed mam niski cukier, generalnie mam jeść to na co mam ochotę ale w niewielkich ilościach
mnie na przykład prawie wcale po słodkim cukry nie idą w górę, natomiast po kiełbasce, pasztecie i bananach skaczą mocno-musisz się wyczuć ;-)
smutna_lala- a dzielisz to śniadanie na 2 części? tzn. na przykład 1 część-jajko na miękko lub dwa, lub jajecznica z 2 jajek i 1 kromka żytniego (bez pszennego) chlebka plus pekińska czy og.zielony za godzinę mierzysz cukier i 2 część- ja mogę wtedy nawet 2 kromki (cienkie oczywiście), jakaś chuda wędlinka z sałatka, zapijam kawą zbożową bez mleka i cukru-- i w ten sposób ja mam opanowane to śniadanie
 
olk86a - co do grzeszków to ja też jadłam raz na jakiś czas coś - najczęsciej między posiłkami jak po posiłku miałam wynik ok. 100 i w trakcie spaceru itp. Ale przy jedzenie słodyczy trzeba uważać - czasami jest tak, że cukier rośnie bardzo szybko i po 20-30 minutach jest przekroczony i potem ok, więc ja na wszelki wypadek po słodyczach badałam testowo po pół h a potem po 1h i dopiero jak już to wyczułam to sobie darowałam.
 
ja też grzeszę i to dość często ale tylko jak mam wynik po jedzeniu poniżej 100 czyli paktycznie po każdym posiłku juz sobie nawet zmniejszyłam dawki insuliny, ale grzeszę tylko takimi słodyczami "dozwolonymi ":) tzn 2 kostki gorzkiej czekolady czy krakers albo herbatnik po inne słodycze staram się nie sięgać

Aczy któraś z was próbowała drożdżówkę bo czytałam ze niektóre dziewczyny moją po niej spoko cukier
 
Jestem w szoku :-) po jajecznicy z 2 jajek, 2 sporych pieczarek i 2 kromek wasa cukier tylko 83 - dzięki wielkie za podpowiedź z tymi jajcami ;-). W końcu sobie pojadłam i taki ładny pomiar.
 
No wlaśnie Bombek ja jem teraz tylko takie śniadania...tylko nie wiem tak do końca czy można jeść codziennie jajka i czy mi się nie znudzi:-) mam do Was takie pytanie: jak mierzycie cukier na czczo? Zaraz po obudzeniu? Czy chwilę czekacie...? Bo ja np. otwieram oczy i mierzę cukier, zawsze mam pod górną normę 86-89. I zastanawiam się czy nie powinnam odczekać chociaż tych dziesięciu minut i wtedy mierzyć...
Te jajka to pomysł Kasi_B...również dziękuję:-)
A Bombek jaki masz glukometr?
 
reklama
MartaH1985 - mam Contour TS, mierzę rano po wizycie w toalecie, więc na pewno od przebudzenia upływa minimum 10 minut. Cukier na czczo jak na razie miałam od 69 do 82. Nie informowali nas na szkoleniu, że pomiar należy wykonać w spoczynku, czy masz takie zalecenia?
 
Do góry