reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Syla a dlaczego dopiero w sobotę ? Po 30 tc organizm głupieje- widze po sobie, nie dość, że cukry to jeszcze ketony-pojawiaja sie średnio 3x na dobę.
Mi ginekolog dał nadzieję, że dokulam się do końca marca :-). A potem zobaczymy na kolejnej wizycie.
 
bo w sobote jade na pobranie krwi i mocz.

a 35 tydzien zawsze leposzy niz 31 czy 32. chcialbym donosic do 37 ale w moim przypadku to bedzie cud. oby sie zdarzyl! u mnie kazdy dzien to meg stres. naprawde modle sie o kazdy kolejny dzien zeby siedzial w brzuchu. mam za sobą 2 przedwczesne porody tak zupelnie bez ostrzezenia...
 
poprosze w poniedzialek o recepte na te paski do ketonow i bede se badac. mam nadzije ze nie bedzie ich.
 
To trzymam kciuki abyś jak najdlużej wytrzymała :tak:. Koniecznie załatw sobie te paski. A jaka byla przyczyna tych porodów ?
 
kurcze nie wiem czy w dobrym temacie pisze.. bo różne są opinie... internista po badaniu mnie stwierdzil ze ciążowa cukrzyca.. ginekolog stwierdzil ze nie ciazowa..

tak czy inaczej wylladowalam na oddziale polozniczym [bo na patologii miejsc nie bylo] z cukrem... baaaaaaaaaaaaaaardzo wysokim... bo trzykrotnie przewyzszal normy [na czczo]...
teraz dostaje insuline... ale niewiele spadl..
martwie sie o malenstwo... wczoraj sie okazalo ze ma 2 mm [przynajmniej tyle lekarz obliczyl...
mamnadzieje ze nie zaszkodzi cukier fasolce.... :-(

miała ktoraś z was taka sytuacje.. tak wysoki cukier na poczatku ciąży??
 
szammajim możliwe, że masz cukrzycę nie związaną z ciążą... zrobią ci hemoglobinę glikowaną i na jej podstawie będą mogli stwierdzić, czy miałaś ją już przed ciążą, kobiety z cukrzycą też rodzą zdrowe dzieci, więc się nie martw, moja ciotka urodziła dwóch synów jeszcze przed diagnozą (trochę inne czasy były), zdrowi, inteligentni z nich faceci są...
 
ciao.
u mnie na czczo 96
ale mierzony o 8 rano wiec znając zycie o 7 byl wyzszy.ale sobie dzis pospałam!
ciesze sie ze koncze 31 tydzien:-)
 
reklama
Do śniadania zwiększyłam sobie insulinę o 4 jednostki na 22 ( za radą diabologa) i po dwóch porcjach pieczywa z kiełkami, szynką, twarożkiem i rzodkiewką oraz świezym soku z marchwi za 1,5ww 138. Mnie juz nic nie jest w stanie zdziwić.
Syla te 96 na czczo to nie bardzo.
 
Do góry