reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

u mnie nie ma takiego chleba, a w chlebie o niskim indeksie glikemicznym jest ... CUKIER !!!!
ale Ci zazdroszczę - nie jestem chlebożercą ale chętnie zjadłabym choc jedną kromeczkę a nie jakieś wyschnięte tekturki :-D
 
reklama
Misia to moze spróbuj poszukac tego chleba Danuty, wypieka je Putka, w supermartetach tez mozna je dostac, jest pakowany po pol bochenka i krojony. W nim na 100% nie ma cukru. Moze dla odmiany by Ci posmakował i posłużył.
 
wczoraj bylismy na zakupach i dość długo stałam przed chlebami ... nie rzuciła mi się w oczy ani danuta ani putka :-( skończyło się na wasie
 
Ja dzis na kolacje zjadłam bułke taka zwykła z białego pieczywa i maż zrobił kiełbaske smażoną z duszona cebula plus herbata z łyżeczką syropu z agawy ( zamiast cukru) i własnie zmierzylam cukier, godzine po 89. A po ogórku zielonym mi dowala.
 
mnie tak "dowala" po serze białym ... i większości owoców nawet tych które teoretycznie można jeść :-(
ale chyba odkryłam chleb po którym nie mam "zawału" po pobraniu krwi :-D
 
ja jeszcze nie mam stwierdzonej cukrzycy ale obawiam sie że do Was dołącze. Robiłam test 50 glukozy i po godzinie miałam 155 więc do powtórki z 75. i po dwóch godzinach 146 (niby norma do 140 ale z tego co tu czytam to dla ciężarnych 120 więc sporo za dużo) ale musiałam robić powtórke bo sie skrzepy we krwi zrobiły i pierwsze dwa oznaczenia nie wyszły :wściekła/y: po godzinie 17 jak odbiore wynik nastąpi chwila prawdy :-(
 
mamy piekarnię taka lokalną która robi chleb żytni - ale nie zawsze jest niestety, częściej go nie ma :-(
po kanapce z białym serem !!!! - a u mnie serek podnosii "ładnie" cukier miałam tylko 127 :-)
na czczo miałam 89 i 91 ... ech
ja po pierwszym badaniu 50 miałam 198 :-(
po 75 miałam 175.9 a po 2 godz. 191,1 ...
jakby mi spadło to mój gin. raczej nie powiedziałby w mało wybrednych słowach co myśli jak mu powiedziałam że do diabetologa to pójdę w następnym tygodniu ...
 
no i okazało sie że ja też mam podwyższony cukier. Jeszcze nie tak dużo bo po godzinie 191 i po dwóch 155 ale moja gin chce mnie do Poznania skierować do poradni diabetologicznej. Była któraś z Was w poradni w Poznaniu i czy orientujecie sie czy konsultacje są płatne skoro chodze prywatnie do ginekologa???
 
reklama
Jak Cie skieruje do poradni panstwowej to nie bedziesz płacic. Wydaje mi sie ze nie ma znaczenia czy do gina sie chodzi prywatnie czy nie ale moze sie myle.
 
Do góry