reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;D - Wątek Główny

Hej Dziewczynki,

Raptem jeden dzień mnie nie było a tu tyle informacji.

Jolka, nie martw się, bo przodownikiem to ja jestem - w pierwszej ciąży wyłożyłam się 3 razy na nieodlodowanym chodniku aż w końcu zmieniłam zimowe buty na adidasy. Ale ... na dzień przed pójściem do szpitala wyrąbałam się na schodach w metrze i rodziłam z takim strupem na kolanie, że żaden łobuziak by się nie powstydził. Wszystkie położne się pytały przerażone co się stało.
A do pracy latałam nawet po terminie. Każdego dnia jak się pojawiałam witały mnie okrzyki - a co ty tu do cholery jeszcze robisz? Ale te 5 kilosów w każdą stronę dziennie, to chyba jednak lekka przesada:-) .

Co do brzucha, to mimo że jestem osobą przy tuszy - to brzuch już mi wystaje i widać że to ciążowy. Wczoraj byłam u Teściówki po 1,5 tygodniowej przerwie i powiedziała że już widać jak diabli. Ale ja się cieszę. Dziś jadę na zakupy i kto wie, może sobie jakiś ciuszek ciążowy sprawię. Już się doczekać nie mogę, to wszystko takie śliczne, tylko czemu takie drogie? Macie może jakieś namiary na tani sklep w internecie czy coś?

A co do chudnięcia podczas karmienia. Niestety mnie to nie spotkało:-( , brzuch mi został niestety, ale może dlatego, że moja córcia w życiu kolki nie miała i mogłam jeść wszystko. A może dlatego, że mnie lekarz namówił na zastrzyki antykoncepcyjne, które podobno powodują tycie.
 
reklama
Dzagud te 5 kilometrów to razem w dwie strony ( 2,5 w jedną), a ciuszki to ja oglądam sobie na allegro. Tam można kupić nowe i mniej nowe:-)
Trochę gorzej oczywiście z przymierzaniem, ale jak sobie pooglądasz jakie firmy produkują, to w necie możesz sprawdzić gdzie mają sklepy.
 
Efilo ja wybieram sie do lekarza 9 listopada bo dwa tygodnie temu powiedział mi lekarz ze mam tak przyjsc z wynikami badan, a dziś robiłam badania.

jolka111 ból głowy to też objaw ciąży choć mnie głowa nie boli, ale gdzieś kiedyś wyczytałam ze taki objaw to wróży chłopca :-) ale ile w tym prawdy to nie wiem.

A co do brzuszka to ja nie widze zeby mi sie powiekszył a moze dlatego ze jestem osobą troszke grubszą i od zawsze miałam problem z wystającym brzuszkiem :wściekła/y: ale za to mi taki twardy się zrobił.

Pozdrawiam was kochane mamuśki ;-)
 
Hej Wszystkim, jestem w 8 tygodniu ciąży i jak na razie jedynym minusem sa nudności i opuchnięte dziąsła - czy ktoś miał problemy tego typu? wszedzie piszą o nudnościach i zaparciach, ale o tym nic. pozdrawiam serdecznie
 
Cześć Madziku,
Bardzo często pojawiają się problemy z zębami w ciąży. Najczęściej jest to krwawienie dziąseł, ale być może opuchlizna to też objaw ciąży. Nic się nie martw wszystko przejdzie.
 
Madzik, nic się nie przejmuj, możemy sobie ręce podać. Za pierwszym razem, już od początku ciąży, przy myciu zębów umywalka była czerwona. A dzień po porodzie wszystko wróciło do normy. Ale za to, nie zepsuł mi się ani jeden ząb. Tym razem mam to samo. Tak że wszystko w normie.;-)
 
Jeju, ale się cieszę że o tym napisałyście. Bo ja się tak martwiłam tymi dziąsłami:baffled: Nie wiedziałam że to jest powiązane z ciążą

Madzik, a gdzie suwaczek? :-D
 
Ja tak z innej beczki, ale nie wiem czy warto zakładać nowy wątek, zastanawiam się czy macie jakieś sny z bobasami??
Mnie np. dziś śniło się, że pływam, z dzieckiem koleżanki (ur. 13.10.2006), ale nie mogłam się z nim rostać jak ze swoim. Tak fantastycznie się nam pływało i zauważyłam, że bobas nie musi robić wdechów na powierzchni, tylko jak zanużam jego główkę w wodzie to się uśmiecha. Na jego twarzy też nie było żadnych oznak panikii czy przerażenia, tak jak u małych dzieci które znajdą się pod wodą i się zachłysną. Taki fajny ten sen :) taki ciepły i wogóle miekko mi jak sobie go przypominam. :happy:

No nic jak pomyślicie, żem wariatka to się nie obrażę....... :cool2: A może też macie dzieciowe sny???
 
reklama
Czyli jak rozumiem herbatka z malinami tylko po pracy???
Ja chodzę do pracy pieszo, więc codziennie mam spacerek ok. 5 kilometrów (w dwie strony oczywiście).
Jak myślicie dam radę tak chodzić do końca ciąży?? Ja mam nadzieję, że tak.
witamjcie . zajrzałam przez przypadek .ale fajnie ze trafiłam az miło sie czyta o dolegliwosciach ciazowych ...
jolka111 jak najberdziej pracuj dokad bedziesz mogła i spaceruj jak najwiecej .... nie ma cos ie przejmowac wirusami jak masz byc chora to np. pani w autobusie parchnie na ciebie i juz. ja pracoewałm do konca i nie miłam problemów ani z koncentracja fakt dokucza ciezar .........człowiek jest troche ociezłały ale na to tez znajdziesz sposób....... a co do spacerów jak najwiecej drogie mamusie -oczywiscie wszystko u umiarze .....pozdrawiam. szybkich brzuszków .........ehhhhhhhh kiedy to było ....a moze czas pomyslec o kolejnym dzidziolku
 
Do góry