reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

zielona duży ten Twój synuś:-), no ale w końcu to chłopak to musi być dobrze zbudowany:-).Moja Majeczka waży 11,7 kg, a jeśli chodzi o ubranka to 92 - 98 nosi. A samodzielna to czasem chce być aż za bardzo,bo czasem się uprze żeby zakładać sobie spodenki lub rajstopki, a jak nie może sobie poradzić to się denerwuje,ale czapkę ładnie zakłada i buty też jej nieźle wychodzą, szczególnie moje szpilki:-D No i zbroić Majeczka też potrafi,niedawno pomalowała babci ściany pastą do zębów, a mi nowe firanki i dywan:-D Na szczęście rzadko jej się to zdarza. Grzeczniejsza się teraz zrobiła, tylko te noce...:sorry2:
 
reklama
Oskar mój sobie śpiewa , mniej więcej tak : oolololoolo lo lo :-D ale jak zobaczy że sie z niego śmieje to fuczy :-).

a co do ubranek to mimo że Oskar ma już 90 cm to nosi 86-92 i są dobre . wszystko zależy z jakiej firmy jest ubranko bo rozmiar rozmiarowi nierówny .

no i u nas przełom wkońcu z jedzonkiem . zjada pomidorówke z makaronem i ziemniaki , kalafior i kurczaka. NARESZCIE!!
 
andzia111 zazdroszczę wam tego przełomu z jedzonkiem!;-) Maja jadła wcześniej nieźle, a teraz jest coraz gorzej, kanapek nie jada, drugiego dania nie jada, nie chce jeść warzyw, oj słabo u nas z jedzeniem. Byłabym wam dziewczyny wdzięczna gdybyście napisały jak wygląda dzienne menu waszych brzdąców. Mi brakuje już pomysłów i nie wiem czy Maja je dużo czy mało, chciałabym jej jakoś urozmaicić dietę. Pomożecie?
 
Goniasobol mój Piter tez nie jada kanapek. U nas menu wygląda tak:
sniadanie: o 9.00 kaszka na mleku (niecała miseczka) lub twarożek ze szczypiorkiem z Piatnicy
obiad 14.30-15 zupka pomidorow, rosół, ogórkowa, ziemniaczana lub warzywna ale warzywa musza być zmiksowane
o 16.00 je nieraz z nami obiad przewaznie jakies miąsko kotlety schabowe, kurczaka, łososia ale tylko troche poskubie
deserków nie lubi ale w między czasie zje nieraz serek danio waniliowy i bardzo lubi bagietkę więc sobie chodzi i gryzie
kolacja: kaszka na mleku lub twarożek
Nie jest urozmaicone te menu, ale Piotrek nic innego nie chce jeść nawet parówek, jajka czy kanapek z wędliną. Kaszką juz pluje i muszę go karmi, bo sam nawet nie pomysli o jedzeniu, więc mam problem jak go nauczyć samodzielnego jedzenia skoro nawet to co napisałam wcześniej je z przymusu.
 
Moja Małgosia je :
ok 8:00 płatki owsiane gotowane na wodzie :szok: (ja bym tego nie zjadła;-)), czasami dodatkowo zje jajko, parówkę, placuszki
ok 13:00 obiad-jakaś zupka(pomidorowa, rosół, ogórkowa, warzywna) czasami ze mną coś zje
ok 18:00 serek i jakąś bułkę, kaszkę
ok 19:00 przed snem pije mleko :-)

Oczywiście w między czasie coś sobie podjada: chrupki, paluszki i baardzo dużo pije

Małgosia ma 86 cm i waży 11,5 kg.
 
Dzięki dziewczyny za odp.,mam już jakieś porównanie.
A menu mojej Majeczki wygląda tak:
7.30 mleko (180 ml)
ok.11 danio
ok 14 zupka (najchętniej rosół), z drugiego dania to jedynie kotlet mielony lub ryba, ale nigdy nie zjada dwóch dań
ok 17 czasem parówka lub drugie danie, gofry lub jakieś placuszki
20.30 idziespać i zjada 120 ml mleczka
w między czasie przegryza chlebek, bułeczki, paluszki, chrupki, jabłko, czasem banan. No i sporo pije, często kubusia. Więc chyba nie jest aż tak źle z tym jej jedzeniem,tylko czasem poprostu muszę ją nakłaniać żeby cokolwiek zjadła. Waży 11,700 kg więc chudziną nie jest
 
Ja się martwilam,ze Adaś mało je. Ale widzę,ze na tle innych dzieci to norma.
U nas tak:

9-10(zależy o której wstanie)
180 ml kaszki na gęsto, lub płatki na mleku-mała miseczka.
Często ostatnio dopija kakao po śniadanku.

13- drugie śniadanie- jogurt, lub 2 kiełbaski i chlebek.

16- obiad- zupa(spora miseczka)

w między czasie dojada ze mną drugie danie.
albo jakiś jogurt zależy czy był rano, jakiś owoc.

20- kanapki i kakao do picia(butla około 210 ml)

Waży 13-13,5 kilo. Wzrost myśle,ostatnio jak mierzyłam miał 89 cm teraz myśle ze ma już ponad 90 cm. Ubranka nosi 92-98, niektóre na 104. Mimo wcale nie małej wagi jest dość chudy.
'
Widzę,ze u nas ostatnio mono tematycznie w kwestii jedzenia, czekamy na wiosne i młode warzywka. Narazie Adaś na nowo kocha mleko z czego się ciesze:)
 
reklama
hm to widzę, że z Pitrem nie jest źle:

8-9 rano kanapki, ale przeważnie zjada samą szynkę lub płatki z mlekiem
10- danonek, jabłko, banan, jogurt zależy co chce
12-13 zupa : je wszystkie: rosół, pomidorową, barszcz biały-czerwony, jarzynowe, kalafiorowe, grochową, fasolową itd
15- poskubie drugiego dania, uwielbia spaghetti, wątróbka, schabowy, sos pieczarkowy, pizza itd.....
19- zazwyczaj parówki

w między czasie kabanosy, ciastka, chrupki, owoce (winogrona, jabłka, banany, pomelo, pomarańcze, gruszki itd)

Pije bardzo dużo wodę żywca smakową (butelka 1,5 litra na dwa dni) i soki oczywiście

Waży 11 kg rozmiar ciuszków 92 :)
 
Do góry