reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czop śluzowy

Odejscie czopu nie zonacza od razu porodu. Oczywiscie moze sie cos zaczac ale nie koniecznie. Po odejsciu czopu jeszcze 2 tyg nawet mozna smigac sobie:)
moj tez odchodzil najpierw nie podbarwiony krwia tylko zielonymi wodami byl caly zielonkawy taki seledyn dopiero jak krew zaczela sie pojawiac oznaczalo to ze szyjka puszcza i rozwarcie sie robi. takze spokojnie nie panikuj. zdazysz zrobic badania na pewno:) pzatym nie wiem jak ci radzili ale u mnie lepiej nie jechac z nieregularnymi skurczami do szpitala bo i tak cie beda meczyc az samo sie wszystko rozwinie no chyba ze wody odejda to wtedy od razu do szpitala goń:) Powodzenia
 
reklama
nie poradzę niestety nic, mi czop odszedł podczas porodu i rodziłam bez znieczulenia. bez znieczulenia nie jest tak źle chyba że masz wskazania.
 
Daffi :) Dzieki za odp troche mnie uspokoilas :tak:
Narazie do szpitala nie jade bo mam bardzo blisko takze jak sie juz cos zacznie konkretnego to dopiero wtedy pojade :-)...
 
Mi czop zaczął odchodzić w nocy z soboty na niedziele po badaniu ginekologicznym- przeźroczysta galaretka -ale skurczy żadnych nie miałam, w niedziele w nocy w czopie pojawiła się krew i zaczęły się z skurcze.Ze skurczami co 3 minuty pojechałam do szpitala i urodziłam bez znieczulenia synka.Ale tak jak piszą dziewczyny czop może odchodzić nawet dwa tygodnie.Dopóki nie ma w nim krwi i nie masz skórczy nie ma co panikować

Powodzenia.
 
Mi też nie wiadomo kiedy odszedł. Możliwe, że nie zauważyłam, najważniejsze są wody płodowe jak się sączą i skurcze- takie dość bolesne, no i oczywiście krwawienie.





 
Pamiętajcie, że nie musi on wcale odejść!!!

no odejsc odejdzie ale np podczas porodu jak juz ktoras pisala. dlatego nie ma co sie sugerowac. moja mama jak jej mowilam o odchaodzacym czopie to nawet nie wiedziala ze cos takiego jest i ze po tym mozna poznac zblizajacy sie porod:p
ale jesli Justynie juz odchodzi to na pewno odejdzie tylko musi czekac na podbarwienie krwia i skurcze. bez skurczy oczywiste ze nie urodzi.
 
reklama
Do góry