reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czop śluzowy

a moim zdaniem moze byc czop czop moze nawet miesiac odchodzic.I wlasnie ta pierwsza warstwa może byc bialawa a wrecz przezroczysta:)
 
reklama
moim zdaniem to raczej czop, wiele kobiet nie zauwaza pierwszej fazy odchodzenia czopu i tak naprawde moze to troche trwac :)... a dopiero koncowka czopu jest zabarwiona i wtedy kobiety spostrzegaja ze im odszedl czopus :)....

czop przypomina konsystencja kurze bialko - galaretkowate na poczatku przezroczyste :)....
ale mozesz przejsc sie do gina i skonsultowac to z nim :)
 
Reasumując: "Około 1-2 tygodnie przed porodem szyjka macicy zaczyna przygotowywać się do porodu. Pod wpływem jej skracania i rozwierania czop śluzowy wypada. Obserwuje się wówczas śluzową, bezzapachową, wydzielinę pochwową. Jest ona najczęściej podbarwiona krwią, dochodzi bowiem do rozerwania drobnych naczyń krwionośnych szyjki macicy, która w ostatnich tygodniach przed porodem jest znacznie bardziej rozpulchniona i przekrwiona.Czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy. Zdarza się, że odpada równocześnie z odpłynięciem wód płodowych. Wody mogą wyciekać w sposób gwałtowny lub powolny. Ważne jest, aby umieć odróżnić czop śluzowy od wód płodowych (jeżeli wody zaczynają odchodzić, należy zgłosić się do szpitala, nawet jeśli nie ma innych objawów zbliżającego się porodu).
Odejście czopu śluzowego bez innych objawów rozpoczynającego się porodu nie jest wskazaniem do natychmiastowego udania się do szpitala. Należy jednak udać się do lekarza prowadzącego w celu przeprowadzenia badania określającego stan szyjki macicy i dokładnego określenia rodzaju wydzieliny."
Ela, red. Mamopedii
 
wczoraj wieczorem zauważyłam na gatkach coś takiego jak kurze białko...dziś koło południa to coś było gęstsze i lososiowe...zadzwoniłam do gina-powiedział,że to może być czop.ale bez paniki-taki w kawałkach(w niewielkich ilościach)odchodzi czasami 3 tygodnie przed porodem...za kilka dni mam się pokazać u niego na badaniu...nooooo,chyba,że coś ciekawszego zacznie się dziać...:-) a właśnie na wkładce zauważyłam żółtą wydzielinę.paranoja...może ja mam jakaś infekcję?????
 
U mnie to było tak - wstałam z toalety i nagle chlup - przeźroczysta galareta dość sporych rozmiarów padła na podłogę, od tej chwili zaczęło ze mnie lecieć coraz więcej tylko już rzadsze było i z niteczkami krwi, a za parę godzi zaczęły odchodzić wody i do szpitala.
 
Hmmm... od wczoraj nieco mnie niepokoi biała lub przezroczysta wydzielina z pochwy; kiedyś już mi się zdarzyło, że taki śluzik się pojawił ale gin powiedziała, że z biegiem ciąży może go być coraz więcej. Teraz jestem w 21tyg6dniu ale to chyba za wcześnie na odchodzenie czopa? Tydzień temu byłam na kontroli i szyjka może nie jest najdłuższa (1,5 cm, na początku ciąży miała 2 cm długości) ale była mocno zamknięta i lekarza nic nie zaniepokoiło.
Czy któraś z Was miała podobną sytuację?
 
Moim zdaniem to czop, mi odchodził też dosyć długo, na początku nawet nie wiedziałam że to czop. Ostatni kawałek ten krwisty wypadł mi w szpitalu do toalety na półtora tyg przed porodem.
 
spokojnie dziewczyny jeśli to czop to i tak nie ma stresu na końcówce ciąży może powoli odchodzić, mi akurat wypadł jak już miała pół nocy bóle, ale jeśli zacznie się poród to będziecie wiedziały o tym dobrze nie da się urodzić i nie zauważyć, więc spokojnie ja też wypatrywałam swojego czopu i cały czas miałam wrażenie że skurcze przepowiadające - które miałam praktycznie co wieczór przez ostatnie 3 tygodnie ciąży zakończą się nocną wycieczką do szpitala i buuu urodziłam 2 dni po porodzie i nie miałam w tym czasie żadnych wcześniejszych objawów. powodzenia:)
 
W moim przypadku ten bezbarwny śluzik to nie czop tylko wydzielina fizjologiczna. Wczoraj byłam na kontroli i wszystko jest w porządku :)
 
reklama
Jak w temacie :-) Przy poprzednim porodzie czop śluzowy odszedł mi jakieś 24h przed urodzeniem się Maksia, a jakieś, tak na oko, bo spałam :)-p), cztery godziny przed rozpocząciem się jakichkolwiek skurczy. Któraś z Was orientuje sie może, czy tym razem będzie tak samo, czy niekoniecznie?
No i ile Wy czekałyście po odejściu tego czopu?:-p
 
Do góry