reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy oddajecie 1% podatku i dla kogo?

reklama
Fundacja to miejsce ktore umozliwia podopiecznym zbieranie darowizn 1% itp ALE nie oplaca nic ze swych srodkow,jezeli np chce aby ktos pomogl memu synkowi wplaca na konto fundacji z danymi mego dziecka-wtedy ja majac fakture nop za leki ktore wczesniej musislam wykupic ze swoich pieniazkow,teraz majac jakas wplec moge je odebrac na poczet kolejnych interwencji,Fundacja udospenia jedynie miejsce dla dziecia-ze wszystko przebiega zdodnie z prawem itp,dlatego jezeli ktos zle wypisze Pit we wniosku 1% to pieniazki ida na konto Fundacji a ta robi z nimi co chce,kupuje cos DLA siebie,nie daje podopiecznym ,no bo majac 16 tys dzieci jak pomoc kazdemu????
Kurcze nawet nie wiedziałam, że to na tym polega..
 
Kurcze nawet nie wiedziałam, że to na tym polega..
tak jest dlatego ja pisze apele do roznych firm,ludzi o pomoc,wszystkie nasze oszczednosci ktore mielismy poszly na Krystianka a teraz? teraz musimy juz prosic ludzi bez tego sie nie da,kazda wplata na subkonto Krystianka nas cieszy,gdyz dzieki nim mozemy dalej go leczyc i rehabilitoqwac a szansa na to ze za 2-3 latka bedzie taki jak jego rowiesnicy jest ogromna,dlatego teraz staje na glowie by moc mu pomoc i wyciagnac go,aby Krystianek poszedl do szkoly masowej jako normalny,sliczny,ukochany moj chlopczyk:tak:
 
Ja od kilku lat wpłacam 1% na konto Julci chorej na mukowiscydozę Witam na mojej stronie.

Komi1911 - mam nadzieję, że Twój syn będzie mógł pójść do masowej szkoły, że da sobie z tym radę. Mój syn ma Zespół Aspergera (niektórzy nazywają to "inteligentnym autyzmem") i wiem, że nie dałby sobie rady w normalnej szkole. Funkcjonuje co prawda na wysokim poziomie ale emocjonalnie jest dwulatkiem. Do tego te nadwrażliwości... Teraz największy nacisk kładziemy na zajęcia z Integracji Sensorycznej i widać wieeelkie postępy :)
 
Kochani,

W związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym zwracam się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na subkonto mojego synka Mikołaja Madejskiego. Zebrane środki pomogą nam w intensywnej rehabilitacji Mikołajka.
Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT proszę wpisać:
1. KRS: 0000037904
2. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” proszę wpisać: 14650- Madejski Mikołaj

Jedynie wpisanie wszystkich powyższych informacji, umożliwi wpływ Waszego 1% podatku na subkonto Mikołajka.

Wszelkie informacje odnośnie choroby Mikołajka: http://www.dzieciom.pl/14650
Serdecznie pozdrawiam, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Dziękuję
Mateusz Madejski
 
Ostatnia edycja:
Ja odkąd istnieje możliwość tej formy pomocy zawsze oddawałam !% na rózne fundacje związane z ratowaniem i pomoca dla dzieci, wszystkim którym pomagałam wypełniać pity również wpoiłam ta zasadę.
Teraz gdy tragedia dotneła naszą bliska rodzinę mam cel na który przeznaczymy nasz 1% podatku i zwracam się z prośba do wszytskich niezdecydowanych o przekazanie tego daru 13 miesięcznej amelce z mojej sygnaturki

Historia Amelki

Amelka urodziła się jako zdrowe dziecko 4 grudnia 2010 roku.

4 września 2011 roku jej organizm opanowała wysoka gorączka. Lekarze, podejrzewając posocznicę (sepsę), skierowali mała Amelkę do kliniki pediatrii w Katowicach-Ligocie. Tam diagnoza potwierdziła się - była to posocznica meningokokowa.

Do 7 października Amelka walczyła o życie na oddziale intensywnej opieki medycznej. Potem lekarze zadecydowali o przewiezieniu jej na oddział chirurgii.

Jej życie zostało uratowane, ale nóżki pozostały martwe. To jedno z powikłań sepsy.

Lekarze zadecydowali o amputacji nóżek oraz usunięciu pozostałych martwych tkanek.

Do domu Amelka wróciła 27 października.

Aby Amelka mogła samodzielnie nauczyć sie chodzić, potrzebne są dobrej jakości protezy. Są one bardzo drogie. Dlatego szukamy ludzi dobrej woli, którzy wspólnie sprawią, że Amelka będzie mogła zrobić swój pierwszy krok.

W określone pozycje właściwego formularza PIT należy wpisać numer KRS
0000186434

oraz obliczony 1 procent należnego podatku.



Aby pieniądze trafiły do Amelki, koniecznie w rubryce cel szczegółowy 1 % proszę wpisać:
AMELIA PYKA 195/P
 
A jak to jest z tym, na kogo oddajemy ten 1%. Na co ida pkonkretnie pieniadze jesli przekazujemy fundacji?
 
Ja oddaje ten jeden procent odkąd pracuję. Wcześniej dawałem na schroniska, w tym roku chciałbym ten jeden procent dać na krakowskie Stowarzyszenie Wielkie Serce. Powstało z inicjatywy wychowawców i pracowników internatu. Działają dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, często z biednych lub patologicznych rodzin i z tego co słyszałem, są całkiem skuteczni.
 
reklama
Jesli oddajesz po prostu na fundację bez wskazania osoby, to zazwyczaj jest to rozdzielane na wszystkich podopiecznych lub na działanie fundaji plakaty, administrację - zależy - w większości fundacji podopieczni a raczej ich rodzice po okazaniu faktur dostaja zwrot pieniążków za np bilety - dojazd do miejscs rehabilitacji, np na znaczki listów które ze swoimi prośbami rodzice rozyłaja po firmach prosząc o pomoc, na wizytówki i plakaty informacyjne o swoich dzieciątkach itp

Powrót do strony www.amelka.net.pl/Galeria zdjęć

Powrót do galerii/Galeria nr 2 - rehabilitacja
 
Do góry