reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta matki karmiącej i wszystko co chciałybyście wiedzieć o karmieniu piersią!

Ale te biustonosze z allesa to tylko na allegro można kupić? Czy w normalnych sklepach też? Bo przez neta zakup dobrego biustonosza to cud, wiem bo kupowałam. Znalazłam sklep ze świetną bielizną, muszę spytać czy do karmienia też coś mają. Ale nie chciałabym tych bawełnianych zwykłych bo się chyba zapłaczę :-( już to przerabiałam :-(
 
reklama
Katka wczoraj widziałam allesa w arkadach na poziomie 0 na rogu z grycanem przy bocznym wyjściu.
Ja swój 1 do karmienia miałam do d... 2 następne kupowałam w factory outlet w triumphie i miały świetnie wyprowadzony stan pod piersiamii były super. Teraz też mają jakieś wersje dla kobiet karmiących. Posprawdzaj sobie.
 
Dziewczyny z tego co pamietam to purelan to czysta lanolina. Taką samą można kupić w rossmanie czy z ziajki (lano maść). tylko cena inna... Ja mialam strupy przez 2 m-ce. krew sie lała... miałam te muszle laktacyjne ale nie wiem czy cos pomogły. wkurzały mnie, bo kiedy sie schylalam mleko sie z nich wylewało (zapominalam sie a z poczatku mleko lało sie samo litrami...). kapturki tez mialam, z nimi czy bez nich krew leciala tak samo:( co do biustonoszy to ja tez na poczatku jakis zwykly a potem z allesa:
 
Katka wczoraj widziałam allesa w arkadach na poziomie 0 na rogu z grycanem przy bocznym wyjściu.
Ja swój 1 do karmienia miałam do d... 2 następne kupowałam w factory outlet w triumphie i miały świetnie wyprowadzony stan pod piersiamii były super. Teraz też mają jakieś wersje dla kobiet karmiących. Posprawdzaj sobie.

Ooo koło factory jeżdżę co dziennie to tam podskoczę w któryś dzień. Próbowałam kupić z triumphie biustonosz do karmienia ale miałam wrażenie, że piersi to ja będę szukać na plecach... eh niestety te biustonosze są zupełnie inne niż te, w których chodzimy na co dzień. Trzeba się przestawić. :baffled:

Gosia? A Ty zamierzasz karmić piersią?
 
Ostatnia edycja:
a ja nie mam zamiaru kupować biustonoszy do karmienia......raz ze mi się nie podobają, mierzyłam chyba z 10 z roznych firm i dla mnie były niewygodne i dziwnie się ukladaly.... kupiłam sobie po prostu z odpinanym ramiączkiem i już.....a w razie jak będzie potrzeba znowu kupic bo się okaze ze rozmiar już nie ten :) to tez kupie zwykly....takie moje zdanie....nie będę się zmuszać i przyzwyczajać do czegos co mi nie odpowiada:):):):):)):):):)):):)

mam nadzieje ze dane mi będzie karmic malucha piersią..i oby jak najdłużej:) do 6msc to takie moje zalozenie:)a jak się da dluzej to tez:)
 
w takim razie witam w klubie:):):):)

a myslalas już jak długo chcialabys karmic piersią???

i jeszcze takie pytanie....na jaki okres maluszkowi wystarcza podawanie jedynie mleka matki?? kiedy zacząć wprowadzać stale produkty do diety malucha???

moja mam twierdzi ze jak ja miałam 5 msc. to już "memlałam" skorki od chleba i parowki ( dodam ze bylam dzieckiem butelkowym bo 3 dni po porodzie trafiłam spowrotem do szpitala na zapalenie opon mózgowych)

zas mój brat był karmiony do roczku sama piersią przez co wg. mojej mamy był problem później z przestawieniem go na pokarmy stale bo ciagle się krztusil nawet malutkimi kawałeczkami.....

i tu moje pytanie...kiedy zacząć dziecku wprowadzać pokarmy stale?? i jak długo można karmic piersią ?
 
Anastazi wg obecnych wytycznych, dziecko piersiowe dopiero po skończeniu 6 m-ca życia, butelkowe dzieci miesiąc wcześniej.
 
moja mama mowila ze pierwsza rzecz jaka "wymemlalam" z pokarmow stalych...to były parowki w occie...:):) i nic innego nie chciałam...nawet mleka ...:):):):):):):) haha:)
dodam ze do tej pory mi to zostało...:):) ocet uwielbiam:):):):)

czyli dobrze sobie zakladalam...ze do 5-6 msc. postaram się dzidzie karmic piersią a potem zaczne wprowadzać pokarmy stale.....
 
reklama
moja mama mowila ze pierwsza rzecz jaka "wymemlalam" z pokarmow stalych...to były parowki w occie...:):) i nic innego nie chciałam...nawet mleka ...:):):):):):):) haha:)
dodam ze do tej pory mi to zostało...:):) ocet uwielbiam:):):):)

czyli dobrze sobie zakladalam...ze do 5-6 msc. postaram się dzidzie karmic piersią a potem zaczne wprowadzać pokarmy stale.....

Anastazi ale wtedy wprowadzasz pokarm stały ale wciąż karmisz piersią.
No chyba że całkowicie chcesz przestać karmić to wtedy zamiast piersi butla i pokarm stały. Ale te stałe to nie są "normalne" posiłki jakie my jemy. Wszędzie znajdziesz informację ile porcji mleka (jeśli karmi się butlą) powinno dziecko zjeść w ciągu dnia.
 
Do góry