reklama

Dieta

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2006' rozpoczęty przez Margolis, 10 Styczeń 2006.

1. Margolis

Margolis Wrześniowe mamy'06

Myślę, że warto byśmy miały wątek, na którym można pisać o tym co powinnyśmy jeść a czego unikać a w przyszłości jaka dieta nam pomaga przy różnych przypadłościach a jaka szkodzi. Co myślicie??

2. Jotemka

Jotemka Fanka BB :)

Jesli chodzi o diete to jestem na specjalnej, skonstruowanej mi przez dietetyka. Strasznie ciezko jest mi trzymac sie godzin posilkow. Teraz diete mam bardzo urozmaicona i korzystam z przepisow dietetyka. Na pewno wazne dla nas : ryby, pomarancze, mandarynki, banany, kiwi, nabial, szpinak.
    Diete mam robiona przez detetyka, bo mialam sie odchudzac i sie do niego zglosilam. Nie chcialam opierac sie na dietach gazetowych. 4 dni pozniej zrobilam test i okazalo sie ze bedzie dzidzia. Nie zrezygnowalam z dietetyka, ale zmienilam cel. Chce byc odzywiona dla siebie, dla Niego - mojego malestwa. Jestem po dwoch ciazach, dwoch (lacznie) latach karmienia piersia. No i mlodziutka nie jestem ;).

3. reklama
  4. Margolis

Oj Joaś! To super! Mam nadzieję, że będziesz nam podpowiadać co dla nas teraz najlepsze!

5. Jotemka

dzis na sniadanie zjadlam: brzoskwinie, pol banana, 2lyzki otrab, lyzka pestek dyni, lyzka pestek slonecznika, jogurt naturalny maly. Ledwo w siebie wcisnelam. Ale pyszne bylo nie powiiem. Tylko jakos tak duzo mi sie wydaje zawsze.

6. cleo28

cleo28 Fanka BB :)

jeśli chodzi o dietkę to ja od września jestem na 1000 kcal, teraz przechodzę na 1200 i mam zamiar co tydzień zwiększać o 100 aby na początku 4 miesiąca mieć 2500-2600 kcal. Nie chce przejść od razu na takądawkę bo mój organizm przeżyje szok i dużo na raz przytyję a bardzo sie starałam schudnąć. W mojej ciąży z córciąprzytyłam 22 kg i nie chce drugi raz przez to przechodzić. No ale zobaczymy co lekarz powie na to :)

7. Jotemka

Cleo przede wszystki sie odzywiaj. Dla dzidzisia. Dla jego zdrowia. Szpinak, warzywa, owoce, nabial.Teraz wszytko sie u niego rozwija. Ja przytylam 16 kg w ostatniej ciazy. Zostalo mi 5kg, ale obiecalam sobie zadnych graniczen w ciazy. Dla zdrowia dziecka. Trzymam kciuki za Twoje powodzenie. Caluski

8. cleo28

Joaś niestety ograniczenia muszą być. Zbyt duże przytycie w ciąży nie jest rzeczą dobrą, grozi zatruceim ciażowym cukrzycą, zbyt dużą wagą urodzeniową dziecka. Tak wiec oczywiscie nie głodzimy sie ale jemy z głową a nie puts kalorie, ja właśnei tego unikam. A co tych moich kcal to nie mogęod razu jeść tych 2500 bo moja przemiana materi po takiej diecie jest zwolniona i gdybym teraz zaczeła normalnie jeść to efekt jojo murowany, wiec ja powolutku dojde do normy. W końcu najważniejsza jest jakosc a nie ilosć a tego pilnuje :)

9. Margolis

Ja też się staram pilnowaćtego co jem. A co z witaminami? Łykacie coś czy stracie się ich dostarczać z jedzenia?

10. reklama
  11. cleo28

Margolis co do witaminek to z tego co pamiętam jak byłam poprzednio w ciąży to do 3 miesiaca można spokojnie nic nie brać aby się nie przewitaminizować, potrzeby fasolek sa tak małe że nie ma takiej potrzeby, poźniej to co innego. Teraz liczy sie abys w dietce dostarczała tego co potrzebna. Poszkuam w mojej mądrej ksiażce (w oczekiwaniu na dziecko - polecam) jakie oni tam dawki i czego zalecają.

12. Jotemka

Wiem Cleo, ze nie wolno przyszalec. Wiem, moja droga. Jesli chodzi o witaminki to trzeba uwazac na sztuczna witA. jest niebezpieczn w pierwszym trymestrze. Nawet w kosmetykach trzeba ograniczac. To moze doprowadzic do powaznych uszkodzen plodu w tym trymestze. ytuje za madra ksiazka - W oczekiwniu na dziecko.

Poleć forum