reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dobre rady w staraniu o dziecko

Dziewczyny, po jakim czasie od rozpoczęcia starań udało wam się zajść w ciążę? Wiem, że każdy organizm jest inny, ale chce przynajmniej wiedzieć;) Jakie suplementy polecacie? Przyjmuje kwas foliowy Folian od Naturell. Jakie macie o nim opinie? Co wprowadzilyscie do swojej diety itd?

Ja te biorę ten kwas foliowy. Ważne żeby był metylowany [emoji4] a ten taki jest. Gdyż większość kobiet nie przyswaja kwasu w postaci nieaktywnej biologicznie. To moje pierwsze staranie po latach braniu hormonów. Także zobaczymy jak to bedzie[emoji4] liczę na to że w poniedziałek przekonam się i będę szczęśliwa z dwoma kreskami. Nawet już testy robię we śnie[emoji23]
 
reklama
Starałam się o dziecko ponad 5 lat. Zapomnij wszystkie rady, zacznij kochać się z miłości. Żyj pełnią życia. A jeśli koniecznie chcesz coś zrobić to na początek monitoruj swój cykl. No i możesz zrobić badania podstawowych hormonów płciowych lh, FSH, progesteron, prolaktyna, tarczycy TSH, ft3, ft4. Niewiele o sobie napisałaś a twoje pytanie jest z rzędu tych, na które trzeba spojrzeć całościowo, poczawszy od wagi, diety, przez schorzenia i takie tam. Nie zaczynalabym od suplementów, ani żadnej innej chemii. Owszem kwas foliowy ok. Raczej od spontanicznej miłości z ukochanym
Jestem mężatką, oboje z mężem staramy się prowadzić aktywny tryb życia. Od 7 lat jestem alergiczką, co też oznacza że nie spożywam wielu produktów, jak np orzechy czy większość ryb, a co za tym idzie może mi brakować wielu witamin (staram się je uzupełnić suplementami). Nie stosowałam nigdy antykoncepcji hormonalnej. Miałam jedynie problem z torbielami, brałam wtedy Duphaston. BMI mam w normie. Jeśli chodzi o tryb życia to jestem nauczycielką, troszkę stresu się znajdzie.. obserwuje cykl, śluz, mierze temperaturę.. chyba w większym stopniu opisałam moją stronę
 
Jestem mężatką, oboje z mężem staramy się prowadzić aktywny tryb życia. Od 7 lat jestem alergiczką, co też oznacza że nie spożywam wielu produktów, jak np orzechy czy większość ryb, a co za tym idzie może mi brakować wielu witamin (staram się je uzupełnić suplementami). Nie stosowałam nigdy antykoncepcji hormonalnej. Miałam jedynie problem z torbielami, brałam wtedy Duphaston. BMI mam w normie. Jeśli chodzi o tryb życia to jestem nauczycielką, troszkę stresu się znajdzie.. obserwuje cykl, śluz, mierze temperaturę.. chyba w większym stopniu opisałam moją stronę
Nie napisałaś ile się staracie. Sprawdziła bym te torbiele, czy cysty. Warto się nad nimi pochylić by sprawdzić, czy to niepękające pęcherzyk i brak owulacji. Więc wykluczyć lub potwierdzić trzeba pcos. A może torbiele krwotoczne będące wynikiem endometriozy, a może po prostu trzeba dać sobie trochę czasu zanim zacznie się z grubej rury, czyli od diagnostyki. Ważne jest też, ile masz lat (osobiście nie muszę wiedzieć), bo to też wpływa trochę na płodność.
Niestety zdrowy tryb życia dziś nie daje gwarancji zdrowia i braku problemów z płodnością. Nie skupilabym się póki co na problemach a na możliwościach. Może kilka romantycznych randek, albo jesienny urlop w ciekawym miejscu pozwoli wam porwać się chwili i zaowocuje maluszkiem [emoji4]
I jeszcze jedno... Alergia nie musi iść w parze z niedoborem witaminy. No chyba, że nieprawidłowo się odżywiasz.
 
Staralam sie ponad 2 lata. Na mnie dhupaston nie działał. Dopiero lek letrozole zdziałał cuda, w 3 cyklu zaskoczyło. Oczywiście kompletnie odpuscilam sobie starania będąc na wczasach i to właśnie wtedy sie udalo. Dodam, że wcześniej miałam robione badania te które wymienily dziewczyny wyżej. Tarczyca przede wszystkim.
 
Po odstawieniu tabletek anty,zaszłam w 6 cyklu ,niestety pusty pęcherzyk ,następna ciąża po roku ,znowu nie udana i 3 po pół roku obecnie 38tc , dobrze że przyjmujesz kwas ,możesz sobie zrobić podstawowe badania jeśli chcesz ,tsh jest ważne nie powinno 2 przekraczać
Wiadomo co było powodem twoich poprzednich niepowodzeń ?
 
Wiadomo co było powodem twoich poprzednich niepowodzeń ?
Nie wiem , po 1 nie było potrzeby się badać , bo jak to lekarze zdarza się , po 2 chciałam zrobić badania ,ale zaszłam w 3 ciąże , prawdopodobnie cytomegalowirus ,bo przy 3 ciąży miałam bardzo wyskoie przeciwciała ,co według lekarza ,świadczyło o tym że niedawno ją przeszłam ,a że minęło tylko pół roku ,to na tym zakończyliśmy
 
Jestem mężatką, oboje z mężem staramy się prowadzić aktywny tryb życia. Od 7 lat jestem alergiczką, co też oznacza że nie spożywam wielu produktów, jak np orzechy czy większość ryb, a co za tym idzie może mi brakować wielu witamin (staram się je uzupełnić suplementami). Nie stosowałam nigdy antykoncepcji hormonalnej. Miałam jedynie problem z torbielami, brałam wtedy Duphaston. BMI mam w normie. Jeśli chodzi o tryb życia to jestem nauczycielką, troszkę stresu się znajdzie.. obserwuje cykl, śluz, mierze temperaturę.. chyba w większym stopniu opisałam moją stronę
26lat. Staramy się od pół roku
 
U mnie udało się po 2 latach. Brałam jedynie folik i wit D 2000. Zaszliśmy dopiero jak się już całkiem poddaliśmy, no może zagraniczny wyjazd też troche pomógł :) teraz czekamy na Stasia - będzie w styczniu ;)
 
U mnie ciążą była przypadkowa. Mój endo zawsze powtarzał, że mam naturalną antykoncepcję. Hormony szalały w każdą stronę.

Koleżanka z pracy namówiła mnie na post dr Dąbrowskiej. Wytrzymałam tylko lub aż 2 tygodnie. Miesiąc później test pokazał 2 kreski.
 
reklama
Do góry