reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drzemka w dzień!

Mój Kacper sam zrezygnował z drzemki w dzień jak miał ok. 2,5 roku. Ale teraz chodzi od kwietnia do przedszkola a tam drzemka obowiązkowa. Bałam się, że nie będzie chciał spać. Przez pierwsze dwa tyg. zabierałam go do domu przed leżakowaniem, a od kilku ostatnich dni zostaje na cały dzień i Panie mówią, że zasypia bez problemu. Trochę marudzi jak trzeba się przebrać w piżamkę ale nie jest to jakaś rozpacz z jego strony. Wraca do domku radosny i wypoczęty. A wieczorkiem idzie spać ok. 20.
 
reklama
a my spimy w zaleznosci jak nam sie dzien ułozy ale staram sie mała połozyc spac ok 13 zeby potem poszla ok 21 spac spowrotem a w dzien spi ok 1-2h skróciła sobie sama bo wczesniej spała ok 3-4 h ale teraz latem chyba bedzie mi szkoda pogody aby kłasc ja spac.... lepiej niech na dworze smiga......
 
Jakub ma 14 miesięcy i zdarza mu się spać nawet dwa razy dziennie. Śpi ok 2 h. (po dwa razy) albo ok 3 h jeśli tylko raz. Spać idzie ok 20 i wstaje pomiędzy 8-9. Im mniej śpi w dzień tym bardziej wieczorem jest marudny i trudniej mu usnąć. W nocy budzi się bo chce jeść, albo pić. Jest małym śpiochem (ma to po mamie). Od dnia narodzin pozwalał się wyspać rodzicom. We wrześniu urodzi się mu braciszek lub siostrzyczka i zobaczymy jak to wówczas będzie...
 
Dawidek spi w dzien- ok godziny 12 jest juz tak zmeczony ze sam bierze swoja kochana przytulanke, daje mi butelke zebym zrobia mleczko i zasypia...na noc idzie spac ok 21-22 i wstaje ok.7 rano...niecaly miesiac temu wrocilismy z Polski(bylismy tam 2 miesiace) i tam Dawid wstawal pozniej bo ok. 8:30, nieraz nawet o 9:30...nie wiem czemu tu tak wczesnie wstaje..na dodatek czesto widze ze jest niewyspany ale juz nie moze zasnac...najgporsze jest to ze zaczyna sie przebudzac juz ok.6 rano i od tej pory czesto sie kreci wiec i ja nie moge juz spokojnie spac...nigdy nie mielismy takich problemow-nie wiem czemu teraz tak jest...a tak sie cieszylam jak bylismy w Polsce ze tak dlugo spi-bo ja jestem strasznym spiochem i to byl dla mnie raj..
 
jesli mala wstaje rano kolo 7-8 to spi w dzien nawet do 4 godzin, ale jak wstanie po 10 to juz raczej nie usnie...
 
czesc wam
a co z dzieckiem ktore ma 1r 8m.
kiedys nie mielismy problemow ze spaniem. od kiedy zaczela spac tylko raz w dzien ok roczku, to ma drzemke od ok14-15 na 2-3godzinki i zawsze chodzila spac znowu po 19
teraz jak spi od 15 do 17 to nie ma mowy o spaniu przed 20 , zaspypia ok 21,30 ,. probuje ja juz klasc o 20 ale kreci sie, wychodzi z lozka i tak w kolko, a ja juz nie mam sily,
a no i wstaje nam o 7.- 7.30
db by bylo zebym ja polozyla przed obiadem czyli od 12-14, ale jak ja mam to zrobic ? jak ona ma tyle energii,
ajj :)
bo bez drzemki sa jaja w nocy , wiec musi sie wyspac w dzien...
 
czesc wam
a co z dzieckiem ktore ma 1r 8m.
kiedys nie mielismy problemow ze spaniem. od kiedy zaczela spac tylko raz w dzien ok roczku, to ma drzemke od ok14-15 na 2-3godzinki i zawsze chodzila spac znowu po 19
teraz jak spi od 15 do 17 to nie ma mowy o spaniu przed 20 , zaspypia ok 21,30 ,. probuje ja juz klasc o 20 ale kreci sie, wychodzi z lozka i tak w kolko, a ja juz nie mam sily,
a no i wstaje nam o 7.- 7.30
db by bylo zebym ja polozyla przed obiadem czyli od 12-14, ale jak ja mam to zrobic ? jak ona ma tyle energii,
ajj :)
bo bez drzemki sa jaja w nocy , wiec musi sie wyspac w dzien...
Mówisz,że idzie spać o 15.00,myślę,że codziennie mozesz kłaść ją spac 15 minut wcześniej(nie odczuje tego a tak bardzo),tak by szła spać godzine szybciej.A z drzemki mozesz ją wybudzic po godzinie lub półtorej,tak by drzemka nie kończyła sie pózniej niz 16.00.U nas było tak ,ze musiałam modyfikowac drzemki,przesunąc i skrócić,teraz nie ma problemu.
 
Bardzo zadroszcze mamom dzieci nie spiacych w dzien i zasypiajacych ok 19-20.
Tomus zasypia roznie, raz ok 12.00 raz ok 15.00 ale i tak zawsze w nocy zasypia ok 23-23.30. Czasem w weekend uda nam sie tak Go zajac zeby nie spal w dzien, lub spal np. w samochodzie (gdzies jedziemy) i drzemka trwa ok 30 min. Wtedy zasypia ok 20-21.00 i mamy troche czasu na swoje sprawy wieczorem.
 
reklama
Moja córeczka ostatnio zaniechała drzemki w dzień... Ale to i tak nie zmienia faktu, że chodzi spać bardzo późno :zawstydzona/y: Czasem nawet po 23... Albo po 24 :zawstydzona/y: Czasem mam wrażenie, że można z nią biegać, skakać, tańczyć, itd. a ona i tak będzie musiała rozładować swoje pokłady energii, nie wiadomo skąd zaczerpnięte :dry: A jak sobie utnie drzemkę, to o takiej porze, że lepiej nie mówić...:no:
 
Do góry