reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drzemka w dzień!

Mój synek ma 15 miesięcy i w zeszłym tygodniu zaczął przestawiać się na jedną drzemkę w ciągu dnia. Zasypia ok 11:00 i śpi nawet 3 godzinki, a wieczorem nie da się położyć przed 21:00. Wstaje razem z nami o 7:00.
 
reklama
Mój synek Filip skończył 2 latka w październiku 2007 no i nadal śpi w ciągu dnia nawet do 3 godzin. Rano wstaje między 8 a 9 a wieczorem najpóźniej o 21 już śpi :-D
 
agutkaZG-Muszę ci powiedzieć że masz chyba anioła w domu:tak:. Mamy dzieci w podobnym wieku -Filip ma 2latka i 6 miesięcy i juz od dobrych 3 miesięcy nie kłade go w dzień, poniewaz w innym razie poszedłby spać około24 i to jeszcze z trudem :crazy::crazy::crazy:, a tak idzie o 20 bez gadania i huśtania na poduszce po godzinie albo i dłuzej, chociaż w nocy i tak się budzi kilka razy. Mówię wam dziewczyny zwariować idzie
 
Moja Mała ma za 2tyg 2 lata i śpi w dzień od 11.30 do 13.00, wstaje o 7.30 i sama zasypia. Wieczorem o 20.00 już spi.
Pozdrawiam
 
moj synek skonczyl rok i spi 2 razy po 30 minut, kolo 11-12 i kolo15-16 dokladnie 30 minut i chodzi spac kolo 21 chyba ze da sie go przetrzymac i ma tylko jedna drzemke do idzie spac juz po 19
 
witam,
Moja księżniczka (2 lata, 5 miesięcy) praktycznie już nie śpi w dzaień:sorry2:, a od jakichś 3 miesiecy zadża jej się coraz rzadziej...
Czasami uda nam się ją namówić do położenia się i wtedy jest szansa, że uśnie (ale nikła). Z reguły jednak każde napomknięcie o spaniu, łóżku, odpoczywaniu itp. spotyka się z gwałtownym protestem:wściekła/y:, więc nie naciskamy:happy:. Jak nie spi w dzień to koło 19- 20wieczorem mamy ją już z głowy do jakiejś 7:30 rano:-).

Początkowo wydawało mi się, że to za wcześnie na odstąpienie od południowej drzemki, więc na siłę córeczkę próbowałam usypiać...:zawstydzona/y: Ona była niezadowolona, ja zmęczona i zdenerwowana, że mnie nie słucha, tylko fika w łużeczku:no::wściekła/y:... po jakimś czasie odpuściliśmy, wychodząc z założenia, że skoro dziecko tak bardzo się opiera, to może nie ma silnej potrzeby drzemki:confused: ... w sumie to nie wiem, bo bez tego spania bywała bardzo marudna popołudniami...
Teraz jak nie śpi, jest już ok, ale przed 19 zaczyna ziewać i broić- to znak, że pora się kąpać i lulać:happy:

Na szczęście przedszkole, które wybraliśmy w ogóle nie przewiduje popołudniowej drzemki, więc nam to bardzo pasuje... inaczej to byłby jakiś horror;-)
 
U nas spanie w dzień skończyło się jak Ola miała dwa latka i odzwyczailiśmy ją od smoka, na początku pod koniec dnia była już trochę marudna i rozdrażniona, ale szybko się przestawiła. Zasypia o 19.30 i śpi do 7-7.30. Dla mnie taki układ dnia jest idealny. Wkurzały mnie już te drzemki, bo każde wyjście trzeba było dostosować do spania.
 
reklama
Moja Viki ma 18 m, i praktycznie juz gdzies od lata spi tylko raz w ciagu dnia okolo 12,czasem 1,5 h,mysle ze jak skonczyly sie letnie szalenstwa na dworze przestala byc po prostu zmeczona,ale raz dziennie chodzi spac bez problemu:-)
 
Do góry