reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzikie harce w brzuszku czyli o ruchach naszych maluchow

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
hmm kilka dni temu (w 13 tyg) jak bieglam spozniona do pracy poczulam pierwszy raz "cos" w brzuchu.. jakby podskoczyla kulka winogrona w maciczce, az stanelam jak wryta i dotykalam brzucha nie do konca wierzac i ufajac. Pozniej kilka dni cisza i ostatnio identyczny ruch mojego "winogronka", tym razem przy.. siusianiu..
Dzisiaj 14t+1d czyli ksiazkowo niby wyczucie ruchow jest niemozliwe.. a jednak;)
 
reklama
nie wiem czy mogłaś poczuc pierwsze ruchy już w 13 czy 11 tygodniu:szok::szok:. W 13 tygodniu dziecko ma około 5-6 cm... Ja jestem prawie w 18 tygodniu i czuję bardzo delikatne bulgotania, nic więcej...

U mnie w 12 tygodniu odległość ciemieniowo-krzyżowa u dzidzi wynosiła już 7,3 cm. Myślę, że każda ciąża jest inna, a w książkach opisują głównie standardowe przypadki, więc nie zdziwiłabym się gdybym lada dzień poczuła maleństwo :-)
 
dziewczyny pytanie do Was, dziś się zdzwiałam i nie wiem, czy to moja wyobraźnia i chęć by czuć już dzidzię, ale jak się bardzo szybko przewróciłam z pleców na prawy bok to poczułam w brzuchu takie jakby walniecie. spojrzałam na brzuch i w tym miejcu była taka kulka widoczna. wystraszyłam się i z powrotem grzecznie na plecy położyłam.
powiedzcie, czy to był dzidzius??
 
Weźcie jeszcze pod uwagę, że znaczenie ma lokalizacja łożyska - łożysko na przedniej ścianie macicy skutecznie tłumi lekkie ruchy dziecka i zazwyczaj czuje się je później.

U mnie, chociaż to 2 ciąża, ruchy na dobre poczułam wczoraj - ale właśnie ponownie mam łożysko z przodu.
 
Weźcie jeszcze pod uwagę, że znaczenie ma lokalizacja łożyska - łożysko na przedniej ścianie macicy skutecznie tłumi lekkie ruchy dziecka i zazwyczaj czuje się je później.

U mnie, chociaż to 2 ciąża, ruchy na dobre poczułam wczoraj - ale właśnie ponownie mam łożysko z przodu.
a czy łózysko przodujące nie jest groźne?
coś mi swita, ale nie iwem czy dobrze
 
nie jest grozne o ile nie zaslania ujscia szyjki macicy - wtedy robi sie cc. czesto wraz z rozwojem ciazy lozysko przodujace przesuwa sie do gory. ja tez takie wlasnie mam i obawiam sie ze przez to dosc pozno zaczne czuc konkretne ruchy malucha.
 
reklama
hmmmm a minic lekaż dziś o łóżysku nie mowił więc chyba jest ok?

zobacz czy w wynikach usg nie wpisal nic nt lozyska? jest w sumie roznica miedzy lozyskiem polozonym na przedniej scianie a przodujacym. to pierwsze moze sie przesunac a drugie to juz okreslenie umiejscownionego lozyska ktore moze powodowac pewne komplikacje. ale jesli lekarz nic nie mowil to na pewno jest ok i nie ma powodu do zmartwien :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry