reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie na ekranie- przepisy :)

Ja uwielbiam gotować i piec ciasta, więc może od czasu do czasu coś wrzucę.

Wczoraj zorbiłam nalot na rynek i kupiłam furę dojrzałych pomidorów malinowych i moją ukochaną dynię. Z pomidorów wyszła pyszniasta pomidorówka, ale chyba z przepisem na tą zupę nie ma co sie wychylać, bo każdy ma swój sprawdzony :))
Wpiszę więc na mój ulubiony krem z dyni :))

Dynię i ziemniaki kroję w kostkę. Ziemniaków ma być 1/5 ilości dyni.
Ziemniaki gotuje w osolonej wodzie z dodatkiem ziela angielskiego (4-5 ziaren), kolorowego pieprzu (duużo ziarenek) i 3-4 listków alurowych. Jak ziemniaki są na wpół miękkie dorzucam dynię i gotuję wszytko do miękkości. Jak wszystko się ugotuje i wystygnie, całość blenduję (bez wywaru, ten tylko dolewam w takiej ilości aby uzyskać odpowiednią konsystencję kremu). Przed włączeniem blendera wyjmuję listki laurowe i ziele angielskie, pieprz pozostawiam i razem z warzywami rozdrabniam. Krem przelewam z powrotem do garnka, zagotowuję na wolnym ogniu i doprawiam czerwoną papryką, imbirem, odrobiną kukrkumy, chili. Na koncu wlewam śmitankę słodką 30%. NIe za dużo, ok. połowy kartonika 250ml na duzy garnek, ale to zależy ile wychodzi kremu :)) Kremik podany z grzanka jest po prostu palce lizać :tak::tak:
 
reklama
Dziewczynki pomocy wyprawiamy jutro małej urodziny....
no i miało byc tylko ciasto i kawa ..

ciasta beda trzy rodzaje...
ale wiadomo do % bo za zdrowie wypic trzeba heheh...cos by sie do przekąski przydało..

moze któras ma jakas wene tworcza i ma przepis na jakas szybka nie droga sałatke, albo jakas no cos cos bo budżet naprawde okrojony jest.. :(

licze na wasza pomoc...
 
aisak, na 1 str jest przepis fajnej na szybko sałatki z rukoli którą zamieszczałam, a do wieczora postaram się coś może jeszcze podpowiedzieć :tak::-)
 
Możesz z robić tez nugetsy tez nie sa bardzo drogie a fajna przekąska!Ja robię bardzo często sałatkę z makaronu tortelini (z serem z biedronki 3 zł chyba) do tego świeży ogórek(2) i pomidor(4) i wychodzi pychota, Możesz tez dodać inne składniki według uznania lub to co masz w lodówce.
 
wg mnie najlepsza jest zwykla warzywna, moze byc z tunczyka (naprawde pycha - ja robie tak : gotuje makaron kolorowy, do tego usmazona cebula z pieczarkami, mieszasz to i dodajesz majonezu, sol pieprz do smaku a no i oczywiscie tunczyk ;-) jeden w oleju 2 w sosie i juz :-) ) mozesz zrobic z makreli, moze byc jajeczna, moze byc z czosnku, sledzie w oleju badz w smietanie, nagetsy sa ok ale dlugo sie robi.... to juz bym wolala paleczki kurczaka wpieprzyc do piekarnika zeby sie piekly, mozesz zrobic zamiast salatki warzywnej takie roladki ze wedlina a w srodku ta salatka (tez szybko sie robi), koreczki mozesz zrobic jako przekaska, krakersy z pasta (do wyboru jaka tam sobie lubisz), fete albo mozarelle pokrojona z pomidorem, zwykle jajak w majonezie, ogorek pokrojony, pomidorek z cebulka.... a ty masz jakies pomysly?.... hm.... jak cos wymysle to jeszcze napisze ale powinnas cos z tego wybrac :-D
 
ja jeszcze jako zagryzkę robię często boczek ze śliwką i serem, zaiwjam w plasterek boczku ser żółty i śliweczkę, zawijam, wtykam wykałaczkę i do piekarnika, najpierw pod folią, a jak się serek zacznie roztapiać bez folii, żeby boczuś podpiec :tak:, uwielbiam też, ale tu już drogo raczej, łososia wędzonego zawijanego z białym serkiem i kawiorem, serkiem smarujemy plasterek łososia, później kładziemy nie wielką ilość kawioru i zawijamy, zawiązując szczypiorkiem, wkładamy do lodówki i przed samym podaniem skraplamy cytrynką i podajemy na stół, jest tak syte, że nie trzeba wiele zjeść, ale na większą ilość osób już kosztowne
 
oj tak dotka ja tez z lososiem lubie, ja robie serek - twarozek z duza iloscia czosnku, i zawijam go w lososia, kawioru nie lubie ale za to tymi koreczkami wszyscy nasi znajomi sie zajadaja :-D i ja nie kropie cytrynka tylko tak ciekawie ja kroje i kazdy wedle uznania sobie bierze :-) koreczek tak mniej wiecej wyglada : Koreczki z łososia - przepis a cytrynke tak karbuje i kroje na cieniutkie plasterki i na to koreczki : Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.ozdabianiepotraw.pl/wp-content/uploads/2008/01/kaktus-karbowana-cytryna2.jpg :-)
 
myszka_1405 masz jakiś prosty przepis na pierogi? bo ze mnie maaarna kucharka :baffled:
wiesz co ciasto jak ciasto, 1 kg maki, woda, 2 jajka, sol i wyrabiasz :-)
farsz, to zrobilam tak: szpinak mrozony wrzucilam na zasmazke (olej i maka) do garnka, jak sie rozmrozilo to zblendowalam, dodalam jajko, i fete, ubilam to tluczkiem (nie chcialo mi sie fety rozdrabniac, a tluczkiem dobrze poszlo :-) ) dodalam troszke soli i pieprzu i kleilam pierozki :-) mniam :-D
 
a ja polecam b. tanio sałatkę grecką taka na domowo - sałata lodowa lub kap. pekinska, do tego pomidory, ogorki, oliwki, feta i jakis sosik z saszetki chociazby, jest tego sporo, a przepyszne..
tak na szybca na zagryche i do tej salatki fajne sa te bulki dlugie do piekarnika co sie daje np. z biedronki z maslem czosnkowym czy innym, super proste, tanie i pyszne

albo wiecie co, ostatnio wyprobowalam ciasto francuskie z parowkami i serem zoltym - takie hot dogi pozawijane, rewelacja!!! a zawsze to cos innego i przepyszne, naprawde
 
Ostatnia edycja:
reklama
a ja polecam b. tanio sałatkę grecką taka na domowo - sałata lodowa lub kap. pekinska, do tego pomidory, ogorki, oliwki, feta i jakis sosik z saszetki chociazby, jest tego sporo, a przepyszne..
tak na szybca na zagryche i do tej salatki fajne sa te bulki dlugie do piekarnika co sie daje np. z biedronki z maslem czosnkowym czy innym, super proste, tanie i pyszne
potwierdzam, albo w Lidlu, też mają pyszne i nie drogie te bułki, ewentualnie kupić długą bagietkę i samemu przygotować masełko czosnkowe, masło mieszamy z wyciśniętym czosnkiem i ziołami, pyszne :-p
 
Do góry