reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie na ekranie- przepisy :)

a ja myślałam że sie obrzarłam sajgonkami z Lidla ale znów mi sie chce coś przekącić :-D

ale sajgonki polecam - choc nie są to moze takie super extra prawdziwe sajgonki bo troche ciasto grubawe ale pyszka. 4 szt. za 7,99 - mrożone. I do tego lubie sos Tao Tao do sajgonek albo ten słodki chilli.

Dotkaas - no muszę ten boczuś wypróbowac - choc koniecznie musze ostro przypiec bo ja niespecjalnie boczkowa jestem, ale coś mi Twój opis zapachniał ładnie:-p
 
reklama
a, jeszcze chciałam rzucić Wam taki myk na szybką i tanią pizzę tak dla niespodziewanych gości czy własnej zachcianki ;-) bajer polega na tym że nie na cieście pizzowym się ją robi tylko na francuskim /biedronka, tesco koszt ok 2.80/, nakłada się na niego choćby ketchup i potem rzuca wsio co się ma w lodówce + ser żółty czy mozarella kto jak woli. w piekarniku ja na termoobiegu trzymam niecałe 15min i gotowe. wychodzi taniej niż na gotowym cieście pizzowym, szybciej niż na ręcznie robionym i przede wszystkim inaczej bo ma inny smak a równie zniewalający :tak: polecam :-)
 
ciekawie brzmi, trzeba wypróbować.
A pizzę na domowym cieście, to dziś w mega szybkim tempie robiłam, bez przepisu, tak na oko i pycha :-)
 
dziekuje za pomoc , ale ze wzgledu ze goscie zapowiedzieli sie na pozna godzine bo dopiero na 19 to zostałam na ciastku i kawie ..troche jestem rozczarowana sama soba bo z reguly sama na urodzinach czy imprezie lubie pojesc a nie same ciasto ale fundyszy brak a ja jak robie to porzadnie pomidorki jajeczka serek jakas szyneczka sledziki itp i zawsze jakas sałatka..ale ty razem niestety ....ale nikt nie narzekał nawet 1 l wódki starczył na 10 osób...ale powiedzialam oststni raz robie impreze jak kasy niema...
 
no bo fakt, niby jak jest dobre towarzystwo to wiele nie trzeba, ale jakoś tak człowiek jako gospodarz lepiej się czuje jak się wykaże :-p chociaż podejrzewam że to tylko Twoje odczucia, gościom na pewno się podobało :tak:
 
no co to? wątek się coś zawiesił a mi się dalej wpindalać chce :-D

sprzedam Wam fajowy przepis na pyszny sosik do spaghetti.

Kroimy cebulke w kosteczkę, podsmażamy na oliwie, dodajemy pomidorki pokrojone w kawałki(ja nawet skórek nie sparzam bo mi nie przeszkadzają). Najlepiej zeby pomidorki były jakies takie pachnące - moze te koktajlowe - bo wtedy sosik lepszy.
No i dusimy te pomidorki az sie roztegują:-)az się sosik zrobi. Na koniec dajemy na mniejszy gaz i dodajemy opakowanie serka mascarpone. Mieszamy i już. W międzyczasie mozna posolić, czy co tam kto chce. Raczej posolić trza, nawet jak ktos nie soli - bo ciut moze byc niedoprawiony.
Do tego spoko smakują piersi z kuraka podsmażone w kawałeczkach z przyprawką gyros np. i makaron.

Pyszka - polecam:-p
 
a ja dzisiaj robię schabowe ale rozbijam je bardzo cieniutko, doprawiam, w miseczce mieszam musztardę z wyciśniętym czosnkiem i smaruję schabowe z jednej strony, później kładę kawałek sera żółtego, zginam w pół, łapię wykałaczką, panieruję i smażę... pychotka :-D
 
musze sie pochwalic, wkoncu moge cos zjesc, wiec musze sobie dogodzic.... od rana gotuje bigos wigilijny z suszonymi sliweczkami i grzybkami, i do tego robie salatke makaronowa z tunczykiem i majonezem - rany alez jestem glodna ;-)
maz juz w domu i tez sie doczekac nie moze jak czuje te wszystkie zapachy :-D dziecko je sam makaron, nie wiem po kim ona tak lubi ;-) tak czy inaczej wszyscy zadowoleni ;-)
 
reklama
Hejka, muszę sobie podnieść dietą poziom żelaza, bo mi co 3 tygodnie spada o 0,2 i już jestem tylko 0,2 nad dolną normą:eek:. jak macie jakieś (proste) przepisy z wykorzystaniem: mięsa wołowego, szpinaku, brokułów, buraczków i kaszy jaglanej to podeślijcie proszę, zwłaszcza na tą kaszę, podobno coś na słodko można z niej zrobić;-)
 
Do góry