reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszków:)

reklama
wiosna - niemożliwe:no:. z Hippa, podobnie jak z innych firm wszystkie produkty obiadkowe po 5 miesiącu są w większych słoiczkach. W mniejszym to tylko widziałam łososia z cukinią bodajże Bobovity.
 
hah może coś mi się pomotało, bo ja rzadko podaję słoiczki kupne. W zasadzie tylko na wyjazdy w goście lub w sytuacjach awaryjnych. Mój niejadek nie raz nawet 125 g nie da rady zjeść. Zazdroszczę Wam że wasze pociechy tyle zjadają.
 
Dominiczka: zwiększam sinlac ponieważ na razie daję trzy łyżki z 50 ml wody a na opakowaniu jest podana porcja docelowa 7 łyżek. Ale na razie nie chce jeść więcej niż trzy więc nie ma presji.
 
Ja mam problem, bo zaczęlam wprowadzac mm na dobranoc a Mlody nie chce... szuka cyca i wstaje i karmie bujajac,bo inaczej odsuwa od siebie smoczek.. Mam nadzieje, że mu się przestawi... powiedzcie dziewczyny,ile razy dziennie dajecie mm/cyca? o dzien mi chodzi. ;)
 
u mnie standardowo - ssie cyca 2 razy dziennie, tj. rano CYC, później kaszka na odciągniętym moim mleku, obiadek, deserek, kaszka na odciągniętym moim, cyc na dobranoc. Czasem zdarza mi się mała dokarmić cycem np. po obiadku czy jak jesteśmy w trasie, albo jak gdzieś wyjeżdżam i potrzebuję na szybko dokarmić - ale rzadko.
 
wiosna - nie wiem czy jest czego zazdrościć, ja tam zalet tego nie widzę, bo i więcej trzeba wydać i pilnować wagi żeby nie przesadzić. Oczywiście jak je za mało to też ciężko, ale myślę że 125 g to tak optymalnie. Ja mam problem z owocami, bo chciałabym mu dawać dwa razy, ale nie wyrabiam się w dziennym limicie:-D

Dzisiaj po raz pierwszy dałam mu jabłuszko w gryzaku. Super sprawa, zajęcie miał chyba z godzinę, a tylko dwa małe kawałeczki wciągnął.:-D
 
Ja też w sobotę kupiłam tą siateczkę do owoców/warzyw. Włożyłam małej do niej jabłko, ale nie poszło. Trochę pociumkała i koniec. Może nauczy się z czasem tak jeść. Mój niejadek szczególny problem ma z jedzeniem owoców, dlatego myślałam że choć przez tą siateczkę polubi. Za to świetnie radzi sobie z chrupkami kukurydzianymi.
 
My też mamy tą siateczkę w domu. Za pierwszym razem jabłko nie zasmakowało, zresztą nie wiedziała co z tym trzeba zrobić. Potem przez kolejnych kilka dni zjadała wszystko co tam było a teraz znowu służy jej to głównie do zabawy.

Anka- u nas cyc jest rano tak ok 6.30- 7, potem (z racji tego, że przechodzimy na butelkę) ok 10.00 mm, ok 16.00 jest pora na deser ale jeśli nie chce to jest mleko tyle tylko, że Ola pije z kubka niekapka( butelki nie chciała zaakceptować), potem kaszka i znowu mleko na noc. Póki co karmię jeszcze cycem w nocy ale to jest kwestia kilku dni i będzie mm. U nas też początkowo były opory przy piciu mm, ale rozwiązaniem było zmiana pozycji karmienia (z cyca piła na leżąco) a przed snem zawsze była kąpiel i potem w naszej sypialni gdzie stoi łóżeczko cycuś. Dlatego teraz po kąpieli tatuś idzie z Olą do innego pokoju i bez żadnego problemu wypija mleczko. Potem ja ją usypiam i jest ok. Problemem także było mleko. Ile ja kasy wydałam..... zwykły bebilon i nan odpadały bo zaraz były wymioty. Przeszłyśmy na mleko z Ha. Ale Nan też nie zasmakował, bebiko tak samo i dopiero hipp zaskoczył. Niestety 500g kosztuje u nas 43zł ;-/ No ale co zrobić, cieszę się, że pije to mleczko.
 
reklama
wiosna2013 nie jesteś sama moje dziecko to chyba też robi się niejadek :/ nie wiem czy to dzieje sę przez zęby czy co... do tej pory było nawet ok ale np. dzis to trageda w nocy nic nie chciała i od rana marudzenie otworzyłam jej buzke i widzę spuchnięte dziąsło dolne i takie białe prześwituje jakby ząbek trzonowy ale już trzonowy? nie wiem. Zjadła kawałeczek bułki i wypiła tylko 140ml mleka i to przez sen jej wcisnęłam :( już załamuje się
 
Do góry