reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Witajcie dziewczyny, ja mam termin w zasadzie na koniec listopada, a nienawidzę tego miesiąca:( na początku ucieszyłam się, bo wychodziło że grudzień. No ale cóż, zobaczymy... czy Wy też chodzicie jak na szpilkach i to każdego dnia? Ja nie wiem czy to normalne, być w ciąży i być aż tak nerwowym? Mam wiele obaw związanych z przyszłością, tą najbliższą przyszłością. Zostanę mamą po raz pierwszy. Mam często wrażenie, że jestem z tym wszystkim sama.
 
Witajcie dziewczyny, ja mam termin w zasadzie na koniec listopada, a nienawidzę tego miesiąca:( na początku ucieszyłam się, bo wychodziło że grudzień. No ale cóż, zobaczymy... czy Wy też chodzicie jak na szpilkach i to każdego dnia? Ja nie wiem czy to normalne, być w ciąży i być aż tak nerwowym? Mam wiele obaw związanych z przyszłością, tą najbliższą przyszłością. Zostanę mamą po raz pierwszy. Mam często wrażenie, że jestem z tym wszystkim sama.

Witaj :)
Przykro mi, że tak się czujesz. Sprawiasz wrażenie jakbyś miała sporo nieuporządkowanych spraw. Pewnie każda z nas się denerwuje przed urodzeniem pierwszego dziecka (w każdym razie ja owszem), ale to taka ludzka obawa pomieszana też z radością i ciekawością. Dlaczego czujesz się sama? Masz kogoś bliskiego kto Cię wspiera? ściskam 🤗
 
Cześć Dziewczyny 😊
Wróciłam właśnie z wizyty, kilku rzeczy się dowiedziałam 🙈 a między innymi tego że mam anemie i dostałam receptę z tabletkami aby brać jak na razie przez 2 miesiące, Babeczka powiedziała że często w czasie ciąży ma się anemie z tym że w 2 poprzednich ciążach nie miałam w ogóle 😅 kazała mi minimum raz w tygodniu mięso czerwone jakieś zjeść...Bo powiedziałam jej że w ogóle mięso mi nie wchodzi a Kurczak to już w ogóle 😅 od jakiegoś czasu robi mi się do 5 razy dziennie (tak,liczylam jak coś w ostatnich dniach) tak jakby twarde podbrzusze i nie wiem czy to dziecko się tak wypycha 🙈 czy to te skurcze przepowiadające czy jak to tam sie nazywa 😅 więc dostałam również tabletki na to 😊
Jeśli chodzi o płeć dziecka to na około 90 procent będzie Chłopczyk 🥰💙 (zdjęcia USG nie dostałam ale na Google znalazłam bardzo podobne ujęcie tylko na USG było bardziej wyraźniej i wy też Kochane stwierdzacie że między nóżkami jest siusiak?? 🙈😅) następną wizytę mam 26 sierpnia i kilka dni przed mam zrobić badania na cukrzyce 🙈 to będzie straszne przeżycie bo 2 glukozy mam wypić, jedna od razu a druga po godzinie 😶🤣.....co do płci to ja jestem naprawdę szczęśliwa bo moi synowie nie raz już mówili ale fajnie byłoby gdybyśmy mieli braciszka 😍 szczerze mi z płcią było wszystko jedno aby było tylko zdrowe 🥰 za to mój napisał mi (bo jest w pracy i nie miał jak odebrać ode mnie telefonu więc mu napisałam czego dowiedziałam się na wizycie) że liczył że napiszę mu że będzie na 90 procent dziewczynka....I wiecie co strasznie przykro mi się zrobiło 😔😔
 

Załączniki

  • dc0d26258970b39abaedb0250dfa8de6 (1).jpeg
    dc0d26258970b39abaedb0250dfa8de6 (1).jpeg
    27,5 KB · Wyświetleń: 19
Cześć Dziewczyny 😊
Wróciłam właśnie z wizyty, kilku rzeczy się dowiedziałam 🙈 a między innymi tego że mam anemie i dostałam receptę z tabletkami aby brać jak na razie przez 2 miesiące, Babeczka powiedziała że często w czasie ciąży ma się anemie z tym że w 2 poprzednich ciążach nie miałam w ogóle 😅 kazała mi minimum raz w tygodniu mięso czerwone jakieś zjeść...Bo powiedziałam jej że w ogóle mięso mi nie wchodzi a Kurczak to już w ogóle 😅 od jakiegoś czasu robi mi się do 5 razy dziennie (tak,liczylam jak coś w ostatnich dniach) tak jakby twarde podbrzusze i nie wiem czy to dziecko się tak wypycha 🙈 czy to te skurcze przepowiadające czy jak to tam sie nazywa 😅 więc dostałam również tabletki na to 😊
Jeśli chodzi o płeć dziecka to na około 90 procent będzie Chłopczyk 🥰💙 (zdjęcia USG nie dostałam ale na Google znalazłam bardzo podobne ujęcie tylko na USG było bardziej wyraźniej i wy też Kochane stwierdzacie że między nóżkami jest siusiak?? 🙈😅) następną wizytę mam 26 sierpnia i kilka dni przed mam zrobić badania na cukrzyce 🙈 to będzie straszne przeżycie bo 2 glukozy mam wypić, jedna od razu a druga po godzinie 😶🤣.....co do płci to ja jestem naprawdę szczęśliwa bo moi synowie nie raz już mówili ale fajnie byłoby gdybyśmy mieli braciszka 😍 szczerze mi z płcią było wszystko jedno aby było tylko zdrowe 🥰 za to mój napisał mi (bo jest w pracy i nie miał jak odebrać ode mnie telefonu więc mu napisałam czego dowiedziałam się na wizycie) że liczył że napiszę mu że będzie na 90 procent dziewczynka....I wiecie co strasznie przykro mi się zrobiło 😔😔
Dlaczego 2 glukozy masz wypić 😳 przecież pije się zwykle jedna jeśli idziesz na krzywa
 
No najpierw pobierają krew potem pijesz glukozę i oznaczają po godzinie a potem po 2... Nie kumam po co 2 razy pić 🤢
Wydaje mi się że pijesz raz. Najpierw pobierają krew, potem pijesz, i jak wypijesz to znowu pobierają po godzinie a potem po dwóch, żeby sprawdzić jak cukier spada
 
Ja wczoraj miałam wizytę u lekarza prowadzącego. Aktualnie 21+5. Jak stanęłam na wagę to się przerazilam, okazało się że w ciągu ostatniego miesiąca przytylam 4kg. Wiem, że trochę więcej jem, ale nie myślałam, że aż tyle na plusie będzie. Lekarz mówił, żeby narazie się tym nie martwić, że taka pora roku, upały, że może dużo wody w organizmie się odkładać. Ale dla mnie to i tak szok ;)
 
reklama
Hej , dawno tu nie zaglądałam. Napiszcie mi dziewczyny, czy czasem czujecie kłucie tak jakby w pochwie?? Już sama nie wiem czy to pochwa czy ból podbrzusza promieniujacy , ale dzis jak wyszlam z pracy to trzymał mnie do momentu powrotu do domu . Ciężko było mi.się wyprostować. Miewam te kłucia od czasu do czasu . W pracy dużo siedzę (8h)
 
Do góry