reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

Dziewczyny karmiące mm.jakich uzywacie butelek? Ja karmie malutka Nukiem z tym standardowym smokiem,ale ze wzgledu na trudniejsze czyszczenie kupilam wczoraj Nuk first choice z szerokim smokiem i cos mala sie wierci przy nim,ale odpowietrza sie dobrze..sama niewiem.w dodatku zdarza się jej ulewac,czy waszym maluszkom tez?ile zjadaja i co ile wasze dzieci?
 
reklama
dziuneczka mamy avent natural, łatwo się czyszczą, a do zestawu butelek, który kupiłam była dołączona pasująca szczotka do ich mycia, też avent. Co do ilości mm to Młody je 140 ml w dzień co 3-3,5h a w nocy ma jedną dłuższą przerwę tj ok 7h a potem je różnie bo po 3-5h.Zgodnie ze zobowiazującym schematem żywienia dzieci karmione mm powinny zjadać w 2-4 msc 120-140 ml x 6 na dobę
 
Hej Kochane co U was?? my uwielbiamy sie już kąpać.Przechodzimy kolejny etap rozwojowy..wiec sie troche męczymy :)jak Wasze maleństwa najadaja się cycusiem ??nasz nieraz dopiero po 6,7 h sie domaga :)

pizap.com14232288790321.jpg
 

Załączniki

  • pizap.com14232288790321.jpg
    pizap.com14232288790321.jpg
    35,3 KB · Wyświetleń: 52
m-s to macie konkretne przerwy, i nie domaga się, nie denerwuje? I nas takie przerwy to może raz w nocy wystąpiła. My zaliczamy jakiś kryzys, bo mała się chyba nie najada, a może przez ten katar nie może się dobrze przyssać i je bardzo nerwowo. Przez to w ciągu dnia nic nie spała, a teraz zasnęła jak dałam jej butlę. Fajna mała :)
 
m-s słodziaczek:)A przerwy pomiędzy karmieniami rzeczywiście niezłe aż szok, że taki maluszek może tyle czasu się nie domagać
lazy oby to był tylko chwilowy kryzys, może faktycznie przez katar, bez wątpienia ciężo jej ssać w takiej sytuacji. Powodzenia!
U nas Młody już przywykł do Frejki i jakoś dajemy radę:)Pozdrawiam ciepło:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
M-s ale slodki bobo:-)
Różyczkowa zmienilam na butelki Tomme Tippee i odrazu poprawa,malutka pieknie z nich pije spokojnie, muszę jej tylko zageszczac nutritonem mleko bo ulewa dosc czesto
 
dziuneczka fajnie, że zmiana butli pomogła:)
dziewczyny ja już pytałam ale ponawiam prośbę bo już sama nie wiem:(Ile ml mm zjadają Wasze szkraby obecnie?Mój synek (ur 29.11) je niby 140 ml ale jakby mam wrażenie, że mu mało, wypija wszystko do ostatniej kropelki po czym jak mu się mleko kończy to chwilkę krzyczy jakby chciał powiedzieć "to wszystko?!";), no i ledwo mi zaczął w dzień wytrzymywać 3h,w nocy więcej da radę, choć dziś obudził mi się po 2h i dawał takie oznaki jakby głodny był, jakoś mi się udało z godzinę zapychać go smokiem ale mało go nie połknął;)No i teraz nie wiem czy robić mu więcej tego mleka czy może częściej dawać jak widzę, że zaczyna się robić niespokojny...Tyle, że pediatra mi na ostatniej wizycie mówiła, że dzieci na piersi mogą jeść ile chcą i jak często chcą, a karmione sztucznie nie częściej niż co 3h, no i dodała, że 140ml to max na 2-4 msc nawet jeśli producent na opakowaniu zaleca inaczej (a na hipp,który Mały je jest info, że w 3msc 150ml wody + 5 miarek mm co daje 165ml), no i bądź tu mądry...Nawet jakoś z 3 tyg temu zaczęłam mu robić tę większą porcję bo miałam wrażenie, że głodny i wypijał to też do końca, ale tylko przez jakieś 3 dni, potem był chwilowy bunt i jadł dużo mniej i mam wrażenie, że to przez to, że go tymi 165ml chyba przekarmiłam:(No i już sama nie wiem co robić...
lazy no i jak odbyło się szczepienie czy nie?Zdrowa już córa?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Rózyczkowa-moja Victoria urodzona 22 grudnia je 120 ml co 3 h w dzien,w sumie je 6 czasem 7 razy na dobę,w nocy ma dluższa przerwę np.5 godzinną,nieraz bywa że zrobię 120 a wypije 100 ml,teź daję Hipp Combiotic-wiem ze o mleko jest lekkostrawne własnie organiczne..moja też czasami jak by sie nie najadała i po 2 h chce znowu.. a myślałaś o zmianie mleka czy raczej nie?
 
Różyczkowa - kurczę, ciężko mi doradzić,ja bym robiła wg instrukcji czyli większe porcje, by trzymać się tej liczby porcji co podaje producent. Nie ma chyba też co głodzić dzieciaka. Może to chwilowe, jakiś skok rozwojowy?
Szczepienie przełożyliśmy na poniedziałek, bo coś tam jeszcze furczy w nosie.
 
reklama
Rozyczkowa... Kazzdy lekarz w takim razie inaczej mówi. Mój pediatra każe dawać tak jak pisze na opakowaniu bo jak się da za mało proszku do wody to dziecko się bardziej napije niż naje a jak za dużo proszku to brzuszek będzie bolał i zatwardzenie moze wystapic.
 
Do góry