reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Witam się i ja mam 31 lat 2 lata temu przeszłam dwa poronienia w 7 tyg badań żadnych mi nie wykonano.... Dzisiaj jestem w ciąży 8w3d dostaje zastrzyki neoparon 0.4 i acard 0.75 zespół antyfosfolipidowy wykluczony na genetyczne czekam... Mam haszimoto oraz wyszły mi ana dodatnie za tydzień kontrolne usg więc czekam czy leki działają...
 
reklama
Mi przed pierwszą ciążą mówili, ze mam brać tylko heparynę, jak będę w ciązy. A potem jak już zobaczyłam 2 kreski, to nie wiedziałam, czy mam już brać czy jeszcze nie, bo jednej wyjdzie test szybciej, innej pozniej. Bałam się krwotoku, a ostetecznie poroniłam po 2 dniach zastrzykow z heparyny.

Teraz nowa lekarka (gino,ale zajmujaca sie takimi ciążami) kazała mi już brać hepryne od owulacji, więc problem tego czu brać od 2 kresek heparynę zniknął. Ale teraz z kolei progesteron mam włączyć od testu, więc znowu stresy

Wiesz, takie szybkie poronienie moglo wynikać z wady genetycznej- zarodek szybko przestał się rozwijać. Heparyna na to nie pomoże.

Jamam trombofilię - mfhtr tylko ze homo plus V Leiden i PAI-1 hetero. Te mutacje psi-1 hetero plus mfhtr właściwie nie maja znaczenia diagnostycznego. Warto tez badać kwas foliowy, bo nadmiar tez może być toksyczny.
 
Witam się i ja mam 31 lat 2 lata temu przeszłam dwa poronienia w 7 tyg badań żadnych mi nie wykonano.... Dzisiaj jestem w ciąży 8w3d dostaje zastrzyki neoparon 0.4 i acard 0.75 zespół antyfosfolipidowy wykluczony na genetyczne czekam... Mam haszimoto oraz wyszły mi ana dodatnie za tydzień kontrolne usg więc czekam czy leki działają...

Robiłaś tylko ana czy tez ana 2 i 3. Ja mam także dodatnie ana i musiałam wykonać pozostałe 2 badania .
 
Witam się i ja mam 31 lat 2 lata temu przeszłam dwa poronienia w 7 tyg badań żadnych mi nie wykonano.... Dzisiaj jestem w ciąży 8w3d dostaje zastrzyki neoparon 0.4 i acard 0.75 zespół antyfosfolipidowy wykluczony na genetyczne czekam... Mam haszimoto oraz wyszły mi ana dodatnie za tydzień kontrolne usg więc czekam czy leki dzialaja
Robiłaś tylko ana czy tez ana 2 i 3. Ja mam także dodatnie ana i musiałam wykonać pozostałe 2 badania .
Robiłam i ana 2 i ana 3 miano 1:160 typ święcenia jaderkowy ana 3 wszystkie antygeny - kontrola +++silnie dodatni byłam u hematologa do mojego leczenia włączyła acard bo wcześniej brałam tylko zastrzyki o 4 neoparin
 
Wiesz, takie szybkie poronienie moglo wynikać z wady genetycznej- zarodek szybko przestał się rozwijać. Heparyna na to nie pomoże.

Jamam trombofilię - mfhtr tylko ze homo plus V Leiden i PAI-1 hetero. Te mutacje psi-1 hetero plus mfhtr właściwie nie maja znaczenia diagnostycznego. Warto tez badać kwas foliowy, bo nadmiar tez może być toksyczny.

Pomoże, jeśli przyczyną poronienia był zator w kosmowce, co jest prawdopodobne w przypadku trombofilii.
Ale oczywiście przyczyna mogła byc równiez inna
W każdym razie mam nadzieję, że moje kucie się "na zaś" przyniesie zamierzony skutek:)
 
Pomoże, jeśli przyczyną poronienia był zator w kosmowce, co jest prawdopodobne w przypadku trombofilii.
Ale oczywiście przyczyna mogła byc równiez inna
W każdym razie mam nadzieję, że moje kucie się "na zaś" przyniesie zamierzony skutek:)

Ale nie jeśli wada genetyczna.
 
Dziewczyny dziś zaczęłam 15 tydzień czuję się bardzo dobrze codziennie przyjmuję neoparin. Czuję że teraz wszystko dobrze się skończy 😊 A jak u Was?
 
reklama
Do góry