reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hity i kity

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
HITY:
poduszka do karmienia
kapturki na brodawki
mąka ziemniaczana - nokautuje wszystkie maści i kremy
kołyska
pajace, ogrodniczki, śpioszki
śpiworki, kocyki
śliniaczki
sab simplex
wózek BIG FOOD


KITY:
wszystkie chusteczki
łóżeczko z ochraniaczem i baldachimem
body z krótkim rękawkiem,
rożki
wszelkie ciuchy niezapinane w kroku
wałeczki mające zapobiec przewracaniu się malucha na brzuch
skarpetki, spodenki z gumkami (odciskają się)
smoczki - mały pluje nimi w dal

Fajnie poczytać, że hity jednych to kity drugich. Tzn, że trzeba wszystko sprawdzić samu i nie ma się co sugerować opiniami innych :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
To ja jeszcze dodam, ze hitem jest podgrzewacz avent IQ - dzieki niemu nawet niedoswiadczony tatus bedzie umial podgrzac zamrozone mleko i podac je maluchowi. ;) oraz pojemniczki plastikowe aventu do przechowywania mleka. dzieki nim lacze z laktatorem i bezposrednio po odciagnieciu zamrazam. Pozniej mozna przylaczyc do nich smoka z awentu, ale ja przelewam do butelek TT. ;)
Hitem jest tez nosidelko/fotelik z funkcja bujania. ;)


kitem za to okazal sie (ktory wczesniej byl hitem) rogal. W ciazy byl super, bo odciazal podczas spania plecy. Teraz do niczego mi nie jest potrzebny. Dwa razy uzylam go do karmienia piersia. fakt, fajnie bylo, ale i tak go teraz nie uzywam, bo mi bez niego wygodniej no i przez to zawadza mi miejsce...

magda.wu, my za to body z krotkim rekawem caly czas uzywamy. ;)
 
to ja jeszcze dodam kit w postaci ochraniacza frotte na przewijak :p po tygodniu schowałam do szafy, bo i tak musiałam codzienne prać. wolę podłożyć pod główkę flanelkę, a jak ceratkowy przewijak się ubrudzi to po prostu go przecieram szmatką ;)
 
to ja jeszcze dodam kit w postaci ochraniacza frotte na przewijak :p po tygodniu schowałam do szafy, bo i tak musiałam codzienne prać. wolę podłożyć pod główkę flanelkę, a jak ceratkowy przewijak się ubrudzi to po prostu go przecieram szmatką ;)

o tak tez tak robie,po ochraniaczu kupowałam podkłady takie duze, ale na to szło kupe kasy i teraz maluch sobie wierzga na ceratce, a ja ja myje...........ochraniacze kit
 
Kitem dla mnie sa:
-wszelkie kropelki na brzusio( nic nie pomaga)
-pieluszki huggies(przeciekaja)
-wszelkie husteczki (oprocz haggisow)
-szczotka do wlosow(narazie nie potrzena)
-puder do pupci(nie uzywam)
-smoczki (ma odruchy wymiotne)
-termometr do wody(wole sprawdzic lokciem o maly woli cieplejsza:)

Hity
-pieluszki DADA
-oliwka
-kremik Bambino
-przewijak
-tetrowki(niezastapione)
-PLANTEX
-Marimer
-karuzela fischer price (maly ja uwielbia)
-body dlugi rekaw
-rajtuzy
-lezaczek
-mata edukacyjna
-baldachim

Hmmm jak cos mi sie przypomni to napisze:)
 
Ostatnia edycja:
Stanowczym i mega hitem są dla mnie:
WKŁADKI LAKATCYJNE JOHNSONA!!!!!!!!!!!!!!!!
termometr na podczerwień - kilka sekund i pomiar gotowy bez męczenia dziecka
paklanki - na wyjścia jak jest śmierdząca pieluch wkładam do woreczka i ludziom w koszu nie śmierdzi kupą:)
ALANTAN PLUS - radzi sobie ze wszystkim - z pupą, z ciemieniuchą - dobry na każdą krostkę
łańcuszki na smoczki - idealne do samochodu na spacer żeby dziecku smoczek nie wypadł i nie daj Boże nie było go gdzie wysterylizować
podkłady seni - na wyjścia jako podkład do przewijania - dziecku jest miękko, czysto i spokojnie jeden podkład na wiele razy można stosować...
mata edukacyjna
leżaczek

kitem, totalną porażką i stratą pieniędzy:
półśpiochy - lepiej kupować normalne spodenki - spodnie dresowe itd.
obcninacz do paznokci - zwykłe nożyczki wystarczą
wkładki bella
kaftaniki - zupełnie zbędna rzecz - w zupełności wystarczą body z długim rękawem ew. sweterki - a kaftaniki zwijają się są niewygodne i totalnie BEZ SENSU
ubranka w rozmiarze 56 - wystarczą dosłownie z 4 pary
WSZELKI UBRANKA ROZPINANE Z TYŁU - MASAKRA
oliwka dla dzieci - tłuste, zapychające pory
mobil nad łóżeczkiem - mam przewijak na łóżeczko i jak nad główką wisi mobil to dziecka nie mogę wyjąć z łóżeczka bo ciągle o niego zachacza..może i tam coś się nim zainteresuje, ale nie jest to jakiś szał...
rożek - na szczęście mam tylko jeden:) użyty dosłownie parę razy...może jako kołderka posłuży...
smoczek TT - chodzi mi głównie o to, że mój Olek nie zaakceptował prostych smoczków - bez sensu kupować od razu dwie sztuki - dziecko może odrzucić smoczek i wtedy to strata pieniędzy - przeszliśmy na smoczki NUK z anatomicznym kształtem...
 
Ostatnia edycja:
Kitem są:
- kropelki sab simplex - Adaś miał po nich jeszcze większe kolki
- ubranka które nie rozpinają się w kroku - mega uciążliwe przy przebieraniu jak dla mnie
- kiedy Adaś był zupełnie malutki to kitem były wszelkie rękawiczki - niedrapki (zsuwały się z raczke) i czapeczki po kąpieli (te zwykłe bawełniane)
- kaftaniki wrrrrr
- zwykłe butelki wrrrrr

Hity to:
- "biedronkowe" pieluszki DADA (podobnie jak u luizki) - o wiele tańsze niż pampersy Pampers, a równie dobre, zero odparzeń, zero przeciekania
- herbatka plantex (znowu podobnie jak u luziki) - pomaga nam przy problemach z brzuszkiem
- rajstopki i półspiochy - o wiele wygodniejsze przy przebieraniu
- btelki avent - Adaś po p[rzejśiu z piersi na butelkę zwykłych butelek nie chciał chwycić a aventu załapał odrazu, bo mają fajny prosty smoczek przypominający brodawkę (wedłgu mnie oczywiście)
 
KITY:
-wszelkiego rodzaju body, jak sie usrał nie wiedziałam jak przebrać, nienawidzi nic ubierac przez głowe
-ubranka rozpinane z tyłu porażka
-ubranka nierozpinane na dole
-karuzela nakręcana
-majtki ceratowe poporodowe


HIT:
-rożek, używany był jeszcze niedawno, rewelacja
- wszelkie kaftaniki i spiochy oraz pajace ,wszystko z rozpinaniem na dole
-butelka dr Browna
-półśpiochy
-oliwka HIPPA niepowtarzalny zapach bobasa
-marimer
-frida nooo cudo , co to potrafi za sztuki z nosa wyciągnąć heh
-wszystkie chusteczki nawilżane
-bujaczek na akumulator,zbawienie
-leżaczek
-linomag masc, rewelacja, mała ciemieniucha nad brwiami zeszła w pół dnia
-bepanthen
-przewijak
-sudocrem
-podgrzewacz
-pieluchy tetrowe i flanelowe
-pieluchy Pampers-cudownie mięciutkie choc jeszcze nie sprobowałam DADA musze zakupic
 
Ostatnia edycja:
KIT - pieluchy z Tesco GAGA
Nożyczki Canpol z plastikową rączką.

Mało tych kitów,bo po pierwszym dziecku miałam nauczkę.

HITY
-Podgrzewacz do butelekCanpol
Karuzela z kołysankami Fisher Price (ojj, Olimpia i Lilka zasypiają przy niej w mgnieniu oka)
Nose Frida + woda morska
Oliwka Hipp
Pieluchy z Rossmana i Dady z Biedronki
Pokrowce na przewijak :) Aż żałuję,że katowałam Olimpię tym zimnym przewijakiem.
 
reklama
A u nas:

Hity
- kropelki BioGaia pomogły na bolący brzusio
- pieluszki Pampers
- półśpiochy - u nas sprawdzają się bardzo dobrze
- pieluszki falnelowe - mała ma delikatną skórę i trzeba jej podkładać, bo jak nie to od razu krostki
- sudocrem - zawsze pomaga pupci
- krochmal - kąpię w nim małą codziennie dzięki czemu jej wrażliw skóra ma się w miarę dobrze;)
- termometr mierzący temp w parę sekund
- karuzela Tiny Love - Little Princess mała ją uwielbia
- Nose Frida
- butelka antykolkowa Dr Browns:)

Kity:
-wszystkie chusteczki do przemywania pupy - tylko odparzenia od nich mała dostała - w domu najlepsza ciepła woda!
- rożki... mam dwa i nie używam, teraz jak się robi zimny jednym przykrywam dziecko w wózku
- nożyczki do paznokci Canpola... nie wiem co się da nimi obciąć, ale paznokci na pewno dobrze nie!
- ubranka zapinane z tyłu - totalna masakra
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry