reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile powinno się karmić dziecko?

Dołączył(a)
24 Marzec 2014
Postów
3
Pytam dlatego gdyż mam znajomą, która karmi 3,5 letniego synka i tłumaczy mu że jak za dwa miesiące urodzi się mu braciszek to będzie się musiał z nim podzielić. Czy uważacie że jest to normalne? Jakie macie zdanie?
 
reklama
Czy normalne? Tak, to przecież naturalne że karmi swoje (dość duże już) dziecko. Ja tak długo pewnie karmić nie będę, ale podziwiam kobiety, które nie odstawiają swych dzieci od piersi "bo już nie wypada karmić".
 
Micek jeśli normalne to, takie, które występuje powszechnie, to karmienie piersią dziecka 3 plus nie jest normalne ;-)
Według mnie nie jest to też naturalne :sorry2: Jeśli uznamy, że naturalne to takie, jakie występuje w przyrodzie ;-) Żaden inny ssak nie karmi swoich młodych tak długo. Jak tylko mała krowa, świnia, czy lew nauczy się jeść "dorosłe" jedzenie, zostaje odstawiony od maminego mleka. A trzyletnie ludzkie dziecko potrafi się już samo "nakarmić" ;-) W świecie zwierząt nie ma sytuacji, że starszy brat pije mleko mamy razem z noworodkiem.
 
Dla mnie to nie jest normalne. Dla dziecka mleko w tym wieku nie ma zadnej wartosci. Zjada sobie na obiad schabowego a potem z piersi...deser? Dla mnie to jest obrzydliwe.
 
dla mnie to normalne jeśli mama i jej otoczenie to akceptują, chociaz osobiście nie zamierzam aż ak długo karmić piersią :-)
 
Kwestia karmienia jest tak indywidualna, że o tym co jest normalne, a co nienormalne decyduje wyłącznie mama w zgodzie z własnymi i dziecka potrzebami, oczekiwaniami, marzeniami. I moim zdaniem otoczenie nie powinno poddawać matek ocenie, a jedynie wspierać w ich wyborze :)
 
10956831_10206753373022523_44246234965142455_n.jpg
 
reklama
Do góry