reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziewczynki

net-ka,nic sie nie marwt. rodzina przejdzie. ja mojej mamie jak powiedzialam,ze dziecko bedzie mialo Nadia,to powiedziala,ze takie ruskie;/ corcia ma Nadia,a babcia kocha ja nad zycie i imie juz nie przeszkadza. Dobrze,ze tak powiedzialas,bo to wasze dziecko i macie prawo dac imie jakie chcecie;)
 
reklama
Heh, jak czytam o tych wszystkich reakcjach rodziny na wybrane przez Was imiona to przypomina mi się jak wybraliśmy w pierwszej ciąży imię dla córki Antonina. Wszyscy komentowali, jednym się podobało innym nie, ale mieliśmy to gdzieś.
Za to babcia mojego ulubionego męża oznajmiła nam, że umrze jeżeli damy tak dziecku na imię i w ogóle nigdy jej to imię nie przejdzie przez usta. Męczyła mojego męża (mnie się trochę bała) żebyśmy zmienili nawet jak już była zapisana w urzędzie, odpuściła dopiero po chrzcie. Teraz jakoś już jej nie przeszkadza, wcale nie umarła i szaleje na punkcie swojej prawnuczki Tosi.

Nie poddawajcie się, to wasze dziecko i wasz wybór. Rodzina się przyzwyczai, nawet jak teraz narzeka.

PS teraz zastanawiamy się powoli nad kolejnym imieniem, podoba nam się Michalina - już sobie wyobrażam te wszystkie "olabogi" jakie to głupie imię;-)
 
Moje córeczki mają na imię Paulina i Marlena polskie imiona, a jak rzadko spotykane.Przy wyborze imion braliśmy pod uwagę to ile np. Paulinek czy Marlenek może być w szkole i czy dziecko nie będzie później wyśmiewane przez imię.Ja np. nie jestem za imieniem Julka czy Oliwka bo tych jest od zatrzęsienia.Gdy jestem na placu zabaw i któraś mama krzyknie "Julka" obraca się 5 dziewczynek;-)Absolutnie nie wyśmiewam, imiona bardzo ładne ale też zależy co się komu podoba;-)
 
Ani Paulina ani Marlena nie są polskimi imionami.Polskie to np Bogna,Dobrochna ,Władysława.Ale imiona córeczek sa śliczne np Paulina znaczy malutka:-).Ja mam Amelię popularne w domu i przez znajomych zwana Amelianką:tak:
 
mam podobny problem, jestem w 20 tyg. ciąży lekarz mówi że córcia rośnie, mąż uparł się na Jagodę, a ja pragnę nazwać bąbelka- Liliana. mąż nie chce nawet słyszeć o innych imionach :( nie reaguje na nic. konkretne argumenty, groźby i prośby kończą się fiaskiem.... co mam zrobić? chyba nie pozostaje mi już nic innego jak przyzwyczajać sie do JAGÓDKI.
 
reklama
Do góry