reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JADŁOSPIS KARMIĄCYCH MAM !!!!!!!!

no to poszalałaś Osinka:-) ja to nie bardzo ale to raczej z braku możliwości. A ten łosoś zapiekany brzmi cudownie:-)a pewnie smakuje jeszcze lepiej...
 
reklama
dziewczyny - moja kolezanka ma podejrzenie skazy białkowej, szukam, ale za duzo piszemy :) nie mogę znależć wytycznych - wiem że Wy coś macie... może jakaś strona, albo wytyczne do lekarza...

pomózcie :)
 
wiecie co dziewczyny jak czytam wasze posty to widze ze jestem szczesciara :-p
po porodzie jadlam kapuste kuchnie chinska i arabska pizze mc donalda fasolke, bob bez opamietania bo uwielbiam, tak samo jak nie wyobrazam sobie potraw bez czosnu i cebuli i mala nawet ani razu kolki nie miala pije kawe z mlekiem od narodzin i napoje gazowane i jej naprawde nic nie jest :-D
teraz jest juz duza i naprawde niczego sobie nie odmawiam bo dziecko musi pozmac rozne smaki i uwierzcie mi nie mialaysmy nigdy problemow z brzuszkiem
ona sama uwielbia kiszona kapuste i ogorki kiszone a jak widzi pierogi oczywiscie bez grzybow ta az sie trzesie bo uwielbia farsz
 
Ja nie miałam na myśli odmawiania sobie tylko właśnie dziecku - bo, wg mnie, jeśli nie dostanie np. dorosłego farszu z pierogów to go nie będzie lubić, a po co ma go dostać skoro na to nie pora - jeszcze zdąży się tego najeść.
 
zle mnie zrozumialas :-)
ten farsz to byla kapusta kiszona i cebulka a to 11 miesieczne dziecko moze jesc jesli nie pojawi sie zaczerwienienie wokol ust po kapuscie
a co do mojej diety to mysle ze to ze nie unikalam np potraw wzymajacych moja corka stopniowo sie do nich przyzwyczajala i nigdy nie miala problemow z brzuchem
 
Azik- chodzi ci o diete dla matki karmiacej dziecko ze skaza? To sluze pomoca, jestem na diecie od 9 miesiecy :-D
Nie wolno jesc nic od krowy- zero nabialu, masla, wolowiny, cieleciny- ani nawet kupnych wedlin, bo tam dodaja wolowine, nawet jak o tym nie pisza. Najlepiej tez unikac pieczywa, poniewaz czesto jest w nim serwatka albo maslo (nie w kazdym ale skad wiedziec w ktorym bedzie? chuyba ze samemu sie piecze).
Na poczatku nalezy tez odstawic jajka i kurczaka, bo skaza czesto idzie w parze z uczuleniem na bialko kurze. I czesto ryby.

Co jesc? indyka, krolika, ewent. wieprzowine. Oliwe z oliwek. Kasze. warzywa. owoce.

Jesli nie wiadomo czy dzieko rzeczywiscie ma skaze to po takiej diecie sie okaze- ale diete nalezy stosowac (scisla, bo inaczej wyniki nie beda wiarygodne) przez minimum 2 tygodnie, a lepiej przez miesiac. Potem wprowadzic po kolei produkty zakazane i obserwowac dziecko. Jesli znowu cos sie na skorze pojawi albo zielone kupki czy tez mocne ulewanie to znaczy ze skaza jest.

Ale uwaga- ja najpierw wykluczylam wszystko oprocz masla i jajek i Oli skora wygladala fatalnie, dopiero jak odstawilam rowniez maslo, jajka oraz pieczywo to sie wszystko wygoilo, skonczyly sie ulewania oraz bole brzuszka.

Natomiast teraz stopniowo jem coraz wiecej, ale jajka na razie tylko przepiorcze no i wszystko od krowy dalej odpada.
 
Azik- chodzi ci o diete dla matki karmiacej dziecko ze skaza? To sluze pomoca, jestem na diecie od 9 miesiecy :-D


AniaM- 9 miesięcy!!!! Podziwiam Cię . Jesteś wielka!!!!!!!!. Ja byłam na diecie 2 miesiące, potem na szczęście Kinguśce przeszło uczulenie, bo dłużej bym chyba nie wytrzymała.
 
reklama
Ivon- najgorsze sa wlasnie 2 pierwsze miesiace, potem czlowiek sie przyzwyczaja:-D chociaz jak maz zajada sie sernikiem i przypadkiem ten sernik powacham to rzeczywiscie slinka mi cieknie...:-D
 
Do góry