reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak i ile śpią Wasze Pociechy?

U nie sprawa z jedzonkiem i spaniem Hanifki wyglada nastepujaco (zapiski zrobine od wczoraj wieczora do dzis)
Jedzonko

19:00 - 150 ml
20:50 - 100 ml herbatki
03:00 - 30 ml
06:30 - 140 ml
10:00 - 80 ml herbatki
11:20 - 120 ml
14:20 - 120 ml
16:20 - 30 ml wody
17:30 - 120 ml
20:00 - 100 ml herbatki
20:15 - 120 ml
Spanie
21:15-08:10
10:15-11:00 (45 min)
13:15-13:45 (30 min)
15:00-15:50 (50 min)
18.00-18:30 (30 min)
21:00-?????????????
mleczka w sumie wypija ok 900 ml przez dobe (24 h) + herbatka czy woda
w dzien spi ok 2 i pol godziny
 
reklama
Od wczoraj probuje metody zasypiania dr Ferbera (kladzenie do lozeczka, wychodzenie z pokoju i wracanie co jakis czas). Z tym,ze Macius jest za maly,zebym go zostawiala na tak dlugo ile zaleca dr (bodajze 3 minuty i z kazdym razem na coraz dluzej). Zostawiam go na minute, wracam i nie biore od razu na rece, tylko glaszcze po glowce i cicho przemawiam lub spiewam. Jesli sie nie uspokaja to wtedy biore na rece. Niestety jeszcze sie Maciusiowi w ten sposob zasnac nie udalo,ale zauwazylam,ze po kilku wejsciach i wyjsciach jak wezme go na rece to zasypia momentalnie. Dzis meczyl sie od 14, dalam o 14:15 jesc i myslalam,ze zasnie podczas jedzenia. Zasnal dopiero o 15:25 i juz slysze,ze sie wybudza.
 
A ja musze sie pochwalic ze Jas juz 2 raz zasnal wieczorkiem sam w lozeczku.
Musze go najpier wyciszyc po kapieli, jedzonko....a pozniej smok i koniecznie pielucha do merdania i włączam kołysanki....przy 4-5 piseneczce zasypia :-D

moglo by juz tak zostac :)
 
A u mnie rzecz niespotykana. Mały się obudził z płaczem że smok wypadł z buzi, uspokoiłam, przytuliłam i wyglądało że sie rozbusził. Dałam misia do miętolenia a sama usiadłam obok do kompa. Po napisaniu krótkiego posta patrze a mały spi :-D tego się nie spodziewałam:blink:
 
Ja moja Amande uczylam przesypiac noc odkad miala pare dni.Nameczylam sie, wydenerwowalam sie, ale oplacilo sie. Gdy skonczyla 5 tygodni nauczyla sie przesypiac noc, spi od 21 do 9 (o 6 rano ma buteleczke,ale wraca spowrotem do spania)
W ciagu dnia spi o 12, ale tylko 20 minutek, potem o 15:30 do 18 wieczorem.
A plan jedzenia wyglada tak:
-10 120 ml mleczka plus ciepla kaszka
-13 deserek
-14 200ml mleczka
-18 200 ml mleczka
-lekko przed 21 200 ml mleczka

Podpija w ciagu dnia soczek lub herbatke koperkowa.
 
u Olusia duże zmiany...
dawniej spanie w dzień prawie nie wchodziło w grę...myślę, że to przez te kolki... jeśli spał to krótko i niespokojnie...
teraz jest inaczej... kolki zniknęły :)
Olo je i śpi tak:
20:30 - 6:30 przerwa nocna ;)
potem ok. 7:00 zjada ok.200-240 ml mleczka potrafi przy tym czasami jeszcze podrzemać ok 30 minut
ok. 10-10:30 zjada ok. 140 ml mleka i zasypia - śpi ok.1-1,5 godz. (jeśli jesteśmy na dworze to i 2,5 godziny może spać)
ok. 13:30-14:00 zjada zupkę (ok.120ml) i gdzieś po godzince zjada 120 ml mleczka
zasypia ok.15 (ale nie zawsze) i śpi ok.1,5 godz. - jeśli wtedy nie pośpi to ok.18 robi się taki marudny, że właściwie zasypia "na stojąco" i trudno go przetrzymać do 19:30 (wtedy go kąpiemy) - ostatnio kilka dni temu tak właśnie zrobił, że zasnął ok.18... oj była z nim potem jazda do 22...:(
ok.17 jakis deserek z owoców ok.100g
ok. 19:30 kąpiel i jedzonko - potrafi zjeść nawet i 280 ml a parę razy "dobił" w sumie do 360ml... ehhh to taki żarłoczek..:(
 
Elizabeta - 240 - 300ml mleka????? to ja drzaca reka robie Stachowi rano i na wieczor 180m, bo nie chce go przekarmiac + kleik...a tu widze ze inni wrzesniowi Panowie maja jeszcze wieksze apetyty hoho:-D
 
Olo ma długą przerwę nocną więc nic dziwnego ze tyle mleka wciąga na raz:) musi nałądować żołądek coby mu do rana starczyło
mój najwięcej zjada 240 a śpi od 22 do 7 rano w nocy się czasem przebudza a czasem wierci i marudzi bo chce zeby go na boku połozyć ale da się już przy nim wyspać
 
Olo ma długą przerwę nocną więc nic dziwnego ze tyle mleka wciąga na raz:) musi nałądować żołądek coby mu do rana starczyło
Blimka - moj spi nawet wiecej niz Olo ELizabety - od 19.oo do 7.oo - bez zadnej przerwy!!!...i moze by i wtranzolil 300ml ale potem polowe ulal...bo lakomczuch jest ale zoladeczek ma ( na szczescie:-)) swoje granice
 
reklama
Do góry