reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rosną nasze maluszki...

Oj, coś mi się wydaje, że moja Ninka jest najmniejsza:
W 7 tygodniu ważyła 4500 i 57 cm ( dziwne, bo jak się urodziła to miała 56:confused:). Pytałam lekarza czy mam ją dokarmiać, bo mała karmiona tylko piersi, to powiedział, że waga jest ok i karmić jak jak do tej pory.
 
reklama
lunia, izka_sz - wasze dziewczynki po prostu drobniutkie są i zapewne to całkowicie normalne. jeśli są pogodne i zadowolone to znaczy, że nic im nie brakuje i rosną w swoim tempie. Poza tym Lunia Twoja córcia nie jest "długa" więc i względem wzrostu jest ok :) No i lżej Wam nosić Wasze maleństwa... bo mojego klocka długo ponosić na rękach nie można :/ waży już ponad 6kg i ma 66 cm. zaczęłam się zastanawiać czy nie przekarmiamy go, że tak rośnie.... ale on je co 4, 5 a nawet 6 godzin. i zazwyczaj zjada 130 ml czasem tylko w porywach wciągnie 160.... (ale to i tak od niedawna.... bo wczesniej nutramigenu nawet 120 nie zjadał) więc nie je znów aż tak dużo... widać takie ma tempo rozwoju.... a mnie odpadają ręce i wysiada kręgosłup od dzwigania... nawet zarzucenie małego na ramię żeby mu się odbiło wymaga sporej siły :D:-D
 
Mój Piotruś w 12 tyg. ważył 6450 i miał 62,5 cm. Też jest na butli. Zjada do 6 razy na dobę po około 120 ml. Czasem mniej. Zaczęłam mu też na wieczór lub po długiej przerwie w jedzeniu dawać 150 i wypija.
CzarnaAnutka, ja też mam problemy z noszeniem Młodego, ale wydaje mi się, że jak już będzie się prosto trzymał, to też będzie inaczej. Już jest inaczej, bo ładnie się trzyma :)
 
A mój Antoś w środę 21-go 6000g i 63cm. W siedem tygodni przybrał na wadze 2600 i urósł o 8cm. :-) Ale od kilku dni oszukuję go trochę wodę bo te jego nocne problemy z brzuszkiem to były przez to, że nie nadążał strawić tego co zjadł wieczorem.
 
Witajcie listopadowe Mamusie :):):):)
Moja Oleńka urodziła się 9-tego ważyła 3,976 i mierzyła 52cm
w 3-eciej dobie 3,856
w 5-tej dobie 4,020
w 3-cim tygodniu 4,490
w 9-tym tygodniu 5,640 ,wzrost 57cm
Karmie ją butelką bo niestety straciłam pokarm po długim i wyczerpującym porodzie.
Pozdrowienia
 
Kacperek jak się urodził ważył 2850 wzrost 53 cm
5 dniu 2800
4.12.08 - 3100
6.01.09 - 4200
27.01.09 - 5200
co do wzrostu jak go mierzyłam miał już 61 cm
 
Ostatnia edycja:
Joachimek- 31.10.2008
Waga urodzeniowa-3300, wzrost 52 cm
Obecnie, tzn tydzien temu-12 tydzien skonczony 6500, wzrost 63 cm.
Klocek z niego straszny:tak:
 
reklama
faktycznie duży chłopiec!
A ja wczoraj porównałam wagę Adusia ze swoją i męża w 12tyg i u mnie było 6350g a u męża 7300!!!
 
Do góry