reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak schudnąć po porodzie?

Rozwiązania
0
Witam, mam pytanie. Po urodzeniu dziecka przytyłam niestety ponad 9kg. Jakie są najlepsze sposoby lub porady, aby zrzucić te kilogramy?

reklama

Milmo

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Jeśli kp to wszystkie diety detox są zabronione przez to, że toksyny których organizm się pozbywa mogą przeniknąć do pokarmu. Jedyna skuteczna dieta jaką znam to po prostu bogata, pełnowartościowa i z odpowiednim bilansem energetycznym. Musisz przyswajać mniej kalorii niż potrzebujesz. Wtedy się chudnie. Pozatym ruch. Ja nie jestem fanką ostrych sportów, nie lubię się pocić. Znajdź coś, co sprawia Ci przyjemność.

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Jeśli kp to wszystkie diety detox są zabronione przez to, że toksyny których organizm się pozbywa mogą przeniknąć do pokarmu. Jedyna skuteczna dieta jaką znam to po prostu bogata, pełnowartościowa i z odpowiednim bilansem energetycznym. Musisz przyswajać mniej kalorii niż potrzebujesz. Wtedy się chudnie. Pozatym ruch. Ja nie jestem fanką ostrych sportów, nie lubię się pocić. Znajdź coś, co sprawia Ci przyjemność.
Zapomniałaś dodać że jeżeli autorka karmi piersią to "sama w sobie" schudnie. Dieta jest bardzo ważna przy odchudzaniu lecz ćwiczenia również są ważne. Sama dość nie dawno z wagi 58 kg przeszłam (obecnie) 48.5 kg w dwa miesiące. Nie oszczędzałam siebie ćwiczenia rano wieczorem po godzinie. Teraz już jestem uzależniona od sportu.

Ania0306

Rozwiązania
5
Ja jestem już 5 miesiący po porodzie i powiem szczerze, że przy małym dziecku mając na głowie jeszcze dom plus studia nie mam kiedy ćwiczyć. A przytyłam w ciąży na prawdę dużo. Trzy dni po porodzie miałam 10 kg na plusie. Aktualnie już 12 kg straciłam. I tak jak pisałam nie ćwiczę i nie stosuję diety. Staram się jeść zdrowo, 5 posiłków dziennie do tego często wychodzę z dzieckiem na spacery zazwyczaj dwa razy dziennie więc jakieś 4/5 godzin szybkiego spaceru z wózkiem mam. No i karmię piersią to też pomagam na wagę. ;)

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Hej ☺ ja długo walczyłam o dawną wagę. Zdrowa dieta plus ruch. W niecałe pół roku 10kg udało mi się zrzucić ☺ ale niestety po ciąży został obwisły brzuch rozstępy i żylaki. Z polecenia koleżanki zastosowałam serum. Jestem teraz mega zadowolona. Jeśli chcecie szczegóły i zdjęcia przed i po zapraszam na Priv. Chętnie pomogę ☺
Długo Tobie to zajęło. Wiadomo każdy jest inny. Nie stosowałaś żadnych wspomagaczy?

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
No to zależy jak kto rozumie pół roku. Dla mnie to 10 kg w pół roku to było szybko ale każdy jest inny i inaczej reaguje na dietę czy ruch. Wspomagacza nie stosowałam. Teraz się skupiłam na rozstepach i obwisłej skórze po ciążach. Tu już mam szybsze i lepsze efekty ☺☺☺
Jak czytałam artykuły o kobietach które schudły w pół roku. Powiedziałam sobie o nie, nie mogę tyle czekać. Również schudłam 10 kg ale w dwa miesiące. Do tego odżywki, dieta 1000 kcal i ćwiczenia rano i wieczorem po 1h turbo spalanie z Chodakowską

Mamaona

Rozwiązania
12
Zapomniałaś dodać że jeżeli autorka karmi piersią to "sama w sobie" schudnie. Dieta jest bardzo ważna przy odchudzaniu lecz ćwiczenia również są ważne. Sama dość nie dawno z wagi 58 kg przeszłam (obecnie) 48.5 kg w dwa miesiące. Nie oszczędzałam siebie ćwiczenia rano wieczorem po godzinie. Teraz już jestem uzależniona od sportu.
Karmienie piersią nie odchudza :)

Aguu

Rozwiązania
5
Przybieralam w ciazach ponad 20kg. Po ok 6-10m miałam wagę nawet niższa niż przed ciążą. Właściwie nie robiłam nic poza kp, zdrowa dieta i ruchem (spacery).
Prawda jest taka ze organizm potrzebuje nawrt około roku by dojść do stanu sprzed ciąży. Można i warto temu pomoc (ruch zdrowa dieta) po połogu ale trzeba mieć na uwadze ze taka biologia i nagle zmiany nie zawsze są korzystne ;)

reklama

Kasiakorcz

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Witam ,ja miałam problemy z waga po ciąży ,została mi nadwyżka 12 kg ważyłam jakieś 73-74 kg przy wzroście 170,i postanowiłam coś z tym zrobić strasznie przeszkadzała mi ta waga i te zwały tłuszczyku zwłaszcza na brzuchu. Moja dieta zaczęła się w sierpniu i można powiedzieć ,że trwa do dziś schudłam 14 kg , i czuje się świetnie nie wyglądałam tak nawet przed ciążą .
Powiem tak jeśli chcesz schudnąć to da się to zrobić ,tylko musisz bardzo chcieć i mieć ogromna motywacje ,bo czeka cię ciężka praca samo się nie zrobi w końcu trochę pracowałaś na swój tłuszczyk .
Pamiętaj zdrowe odżywianie i ruch czynią cuda :)a chęć na słodycze można oszukać spróbuj migdały ,mi pomagały lub 2 kostki gorzkiej czekolady (70%). Ogolnie nie ma się co bać treningu siłowego. Taki trening nie tylko pozwala zrzucić kilogramy ale mozna w ten sposób ładnie wymodelować ciałko :) Link do: Atlas treningu siłowego

Ostatnia edycja:
reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
D Dieta w trakcie karmienia Potrzebuję porady 19
M Cy można schudnąć 10 kg w jeden miesiąc Duże jest piękne 42
I JAK SZYBKO SCHUDNĄĆ !!! Ładna mama 355
Amur Ciąża do roku czasu po porodzie u mamy KP Staramy się 48
Aniaanka Przepuklina pepkowa po porodzie Potrzebuję porady 2
I odwiedziny po porodzie Majowe mamy 2020 8
L Bóle kolan po porodzie - reumatyzm? Potrzebuję porady 5
L Bóle podbrzusza poza miesiączką - kilka miesięcy po porodzie Potrzebuję porady 2
K zawroty głowy po porodzie Ciąża, poród, połóg 2
aniaslu Pytania o odżywianie w ciąży i po porodzie. Potrzebuję porady 1
C Seks po porodzie Potrzebuję porady 8
aniaslu Pytania o odzywianie w ciazy i po porodzie. Potrzebuję porady 0
aniaslu Jak jeść i co suplementować w ciąży i po porodzie? Odpowiedzi specjalistów Temat tygodnia 5
M Okres po porodzie Potrzebuję porady 34
dareczka1994 Poród po porodzie kleszczowym Ciąża, poród, połóg 4
M Seks po porodzie Potrzebuję porady 5
Aniaanka Brak okresu 5 i pol miesiaca po porodzie Potrzebuję porady 43
C Jaka herbata po porodzie Potrzebuję porady 3
M 7 dni po porodzie: różowo czerwony śluz z krwia, skrzepy czarne jak wątróbka Ciąża, poród, połóg 6
nowamloda12 Łysieje😱😭 4msc po porodzie Potrzebuję porady 12
Arletakinga Ciąża po martwym porodzie.. Ciąża, poród, połóg 14
A Ból w trakcie stosunku po porodzie Potrzebuję porady 12
M Okres po porodzie Potrzebuję porady 3
M Odwiedziny po porodzie Ciąża, poród, połóg 38
L Jednoosobowa sala po porodzie - jak w praktyce? Ciąża, poród, połóg 10
B Tampony tydzień po porodzie. Potrzebuję porady 16
S Zakrzepica po porodzie - CC. Ciąża, poród, połóg 7
anecia_o nadciśnienie po porodzie Ciąża, poród, połóg 2
M Okres po porodzie Potrzebuję porady 2
M Miesiączka po porodzie Potrzebuję porady 5
aniaslu Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie. Czym jest, skąd się bierze i gdzie szukać pomocy? Temat tygodnia 11
B Po porodzie Potrzebuję porady 4
aniaslu Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa po porodzie? Rozmawiam z położnikiem Filipem Dąbrowskim Temat tygodnia 0
nowamloda12 Pieniążki po porodzie Potrzebuję porady 33
Fado123 Co i jak jeść po porodzie ? Potrzebuję porady 22
SleepingBeauty Okres po porodzie Potrzebuję porady 1
M krwawienie po porodzie BB położna radzi mamom 0
M krwawienie po porodzie Ciąża, poród, połóg 2
M krwawienie po porodzie Potrzebuję porady 8
M Seks 4 tygodnie po porodzie? Potrzebuję porady 8
C Ile krwawiłyście po porodzie ? Potrzebuję porady 7
Martxx1 Ślub 3 miesiące po porodzie. Pomocy :) Potrzebuję porady 14
M Pochwa po porodzie Potrzebuję porady 12
P Miesiączka po porodzie! Potrzebuję porady 5
Roksanka98 Sytuacja po porodzie... Potrzebuję porady 35