reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest z tym porodem?

Dołączył(a)
27 Wrzesień 2009
Postów
5
Miasto
Lublin
Mam do was pytanie, czy podczas porodu można wybrać, czy będzie odbierała poród kobieta, czy mężczyzna? Za żadne skarby nie chcę, aby mój poród odbierał lekarz, tylko Pani doktor, jest możliwość o poproszenie o taką rzecz?

PS. Jestem z Lublina, planuję rodzić na Kraśnickich :)
 
reklama
Wiesz, to chyba zależy od tego kto akurat będzie miał dyżur. Możesz po prostu nie mieć wyboru.
Ewentualnie możesz umówić się ze swoja panią doktor żeby przyjechała do porodu. Bo domyślam się ,że twoją ciążę prowadzi kobieta?
Można też opłacić swoją położną. Wszystko się da załatwić pod warunkiem,że zapłacisz.
 
Tak, moją ciążę prowadzi kobieta. Czyli jeśli moja pani doktor nie zdoła przyjechać, to mogę zapłacić położnej, i ona odbierze poród, tak?
 
Przede wszystkim pogadaj ze swoim lekarzem czy dojeżdża do porodu. Bo nie wszyscy lekarze się na to zgadzają.
Po drugie położną trzeba opłacić wcześniej, bo ona tez musi dojechać na czas do szpitala- jeśli to ma być znajoma położna.
Po trzecie- położna odbiera poród, ale pod koniec jest też obecny lekarz i to on zszywa po porodzie. Więc jeśli nie przyjedzie twoja pani doktor ,zrobi to lekarz, który ma dyżur.
 
Tak, moją ciążę prowadzi kobieta. Czyli jeśli moja pani doktor nie zdoła przyjechać, to mogę zapłacić położnej, i ona odbierze poród, tak?

Położna i tak odbierze poród, a na koniec przyjdzie ginekolog z duzym prawdopodobieństwem to może być męzczyzna :tak:
 
BTW. nie bój się facetów, :p w skurczach porodowych jak i po porodzie bedzie Ci zupełnie wszystko jedno kto co tam robi przy Tobie :-p jedyne co bedziesz widzieć to .... kruszynka którą nosiłas pod sercem 9 miesięcy :)
 
Poród odbiera lekarz. Tzn odbiera kiedy dziecko wychodzi z kanału rodnego. Połżna jest przez cały poród przy rodzącej. To ona woła lekarza do odebrania i to z nią musisz załatwić sprawę tego kto odbierze poród. Myślę że jeśli odpowiednio załatwisz i powołasz sie na osobiste przesłanki (np. wyznanie - tak wiesz teoretyzuję co może zadzaiłać) to obędzie się bez płacenia.
 
Czy nie lepiej wyluzować i nie przejmować się kto odbierze poród?Faceci często są delikatniejsi od kobiet i bardziej wyrozumiali.Naprawdę jak nadejdą skurcze to będzie nam wisiało,kto nam zajrzy między nogi..no jeśli to nie będzie pielgrzymka studentów:-D
 
Ja mialam pielgrzymke studentow:dry::baffled::tak: jak juz bylam szyta ale bylo mi naprawde wszystko jedno, choc w tym przypadku masz prawo powiedziec ze nie chcesz.:tak:
Co do porodu to tak jak pisaly dziewczyny przez czas I etapu jest przy tobie polozna, a na samo parcie dzwoni po lekarza ktory jest akurat na dyzurze. Ja na 3 porody przy pierwszym mialam lekarza, a na pozostalych kobiete...ale moze dlatego ze chlopcow rodzilam w innym szpitalu.

Wszystko bedzie dobrze:tak:
 
reklama
Poród odbiera lekarz. Tzn odbiera kiedy dziecko wychodzi z kanału rodnego. Połżna jest przez cały poród przy rodzącej. To ona woła lekarza do odebrania i to z nią musisz załatwić sprawę tego kto odbierze poród. Myślę że jeśli odpowiednio załatwisz i powołasz sie na osobiste przesłanki (np. wyznanie - tak wiesz teoretyzuję co może zadzaiłać) to obędzie się bez płacenia.
Pierwsze słyszę, że lekarz odbiera poród... Gdy poród jest w fazie kulminacyjnej położna nawet nie ma czasu wołać lekarza i oznajmiać mu, że dziecko właśnie przeciska się przez kanał. Położne same nacinają krocze, odbierają porody i pomagają urodzić łożysko. Lekarz natomiast ceruje i to jeszcze o ile ma co.
Jedynymi wyjątkami gdy lekarz odbiera poród są komplikacje lub gdy poród się przeciąga czy istnieją jeszcze inne wskazania do jego obecności....
 
Do góry