reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak U Was Ze Snem Maluszka?

moja julka niestety nie sypia za dobrze, tzn. w dzień to tylko jedna drzemka duższa ok. 1.5-2 godziny i ze dwie takie po kilkanaście minut. Cyc idzie w ruch średnio co 1,5 godz. kąpiel regularnie o 20, potem butelka z odciągniętym mleczkiem (ok. 180 ml), sen dopiero ok 24, a nawet czasami i pózniej:szok: pobudka ok 5-6... no i dzień się zaczyna. Chcialabym jakos zmienic jej te nawyki i nauczyc ją zasypac troszkę wczesniej, ale nie daje rady- mala po kapieli jest tak ozywiona...
 
reklama
Ktoś mi kiedys powiedział, że jak mama w ciąży mało spała to później dzidzi też do śpiochów nie należy, no cóż ja spałam dużo, więc nie narzekam na bezsenność Kingi:-) :-p
 
moja ewcia też coś ostatnio BARDZO mało śpi w dzień,do tego stopnia że wieczorkiem jest bardzo zmęczona i strasznie marudna.płacze i zasnąc nie może a jak przyśnie na chwile to zaraz sie budzi z płaczem i tak wkółko.
 
W dzien nie narzekam, mala bardzo ladnie spi, ale dzisiejsza nocka to katastrofa. Budzila sie na cyca co dwie godziny. Chyba sie nie najada, podejrzewam, ze jednak mam ten kryzys laktacyjny. No coz, bedzie sie tak dosysac, az mi sie zacznie wiecej produkowac...
 
Wiecie co? To ja jednak wolę moje dziecię nieśpiące w dzień, za to śpiące ładnie w nocy. Wczoraj usnął o 22:00 a obudził mnie dopiero o 7:30 :szok: Spał bite 9,5 godziny :tak: Za to w dzień niewiele sypa. Czasami na spacerze, ale ostatnio mi się budzi w połowie :-( Są też takie drzemki po 15 minut.
Współczuję Wam dziewczyny tych zarwanych nocek, jak na szczęście mam to już za sobą. Wolę być aktywna cały dzień z młodym za to w nocy sobie pospać.
 
Sara w ciagu dnia tez szaleje i ucina sobie 2 drzemki po ok. 30 minut. Chyba, ze jestesmy na spacerku to i 2 godziny potrafi spac.

Wieczorem kapiel o 19:00, potem butla (na noc daje jej samo mleczko, niczym nie zageszczam, wypija ok. 150-170 ml, chociaz zdarzylo sie jej i 210 wypic :-) ) i o 20:00 juz smacznie sobie spi. Pobudka na butle jest ok. 1:00-2:00, potem druga ok. 5:00 i spi zazwyczaj do 8:00-8:30, dzisiaj byla wyrozumiala dla nas (po imprezie andrzejkowej, hehe) i obudzila sie dopiero przed 10:00 :-) Jestem ciekawa kiedy w koncu zacznie przesypiac cala noc. Widze, ze maluszki niektorych z Was juz tak spia. Zazdroszcze! :-)
 
Mojemu Piotrulkowi ostatnio troche sie poprzestawialo. W dzien spi jak aniolek. Czasem budzi sie z drzemki, zmieniam mu pieluszke i w czasie, kiedy sprzatam po "akcji" i ide umyc rece, zasypia znowu... Za to w nocy... :-) Znacie to na pewno... Co 2-3 godziny... Przewijam go z zamknietymi oczami (bo nie mam sily otworzyc), a do karmienia otwieram tylko jedno...
 
reklama
Wczoraj, po karmieniu ok. 22, Piortus zdrzemnal sie na chwilke, a pozniej nie spal do 2... :szok: Nic na niego nie dzialalo... Mam nadzieje, ze dzis nie bedzie powtorki...
 
Do góry