reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak U Was Ze Snem Maluszka?

Silunia a co ze światłem?? zostawialiście jakąś lampke nocna a może zostawic światło na przedpokoju zaświecone,żeby całkiem ciemno nie miała??
 
reklama
mada, mojemu maluchowi egipskie ciemnosci nie przeszkadzaja;-) wydaje mi sie,ze w tym wieku im wszystko jedno, nie tak dawno w brzuszku tez nie za specjalnie widno mialy:-):-)

tzrymam kciuki za usypianie bez cyca:-):-):-)
 
Mada to prawda zuzu wszystko jedno czy swieci sie czy nie , ale my zapalamy mala nocna lampke na przedpokoju ....to bardziej dla nas , jakby co sie dzialo i trzeba bylo wstac ...zeby sie nie pozabijac w ciemnosciach :-D
 
Redaktorka a ztym rozkopywaniem Majki ...to moze sprobojecie spiworka ...u nas sie sprawdza rewelacyjnie...kupilismy taki cieplutki polarkowy bez zamkow po bokach ( to jakby mala sie na boczku ulozyla zeby ja nie gniotlo ) z miekkimi szwami, troszke wiekszy zeby z niego tak za szybko nie wyrosla. Zamist kolderki jest swietny i wiem , ze mala podczas snu sie w nim nie zaplacze i bron boze cos sobie nie zrobi np.udusi
 
Cześć dziewczyny,
Mam pytanko moja Gabrysia od 3 miesięca przesypiała cała noc, mniej wiecej 2 tyg temu zaczeły się problemy ze spaniem. Malutka zasypia o 21 i budzi się o 8. Wszystko było by dobrze gdyby nie to, że w ciągu nocki budzi się co godzike, półtorej. wydaje nam się, że to przez to, że smoczek jej wypada ale niejesteśmy pewni. Czy może macie podobny problem, jeśli tak to powiedzcie jak sobie poradziłyście. Jeśli nie to i tak powiedzcie co robić bo już mamy dosyc wstawać co godzinke.
 
Marta a moze sprobojcie ja troche poignorowac...bo jezeli nie placze ( czytaj drze sie wnieboglosy) to moze pomarudzi i sama usnie ...my tak robimy , czasami jak zuzu sie obudzi to nawet jak pisknie to nas to teraz juz nie rusza i mala idzie spac sama....wiem ze ciezko , ale moze warto sprobowac
 
gno początku marudzi cały czas śpiac i jeśli nie zareagujemy odpowienio szybko to marudzenie przeradza się w płacz nadal z zamknietymi oczami a następny etap to krzyk i pobudka a potem usypianie od nowa. Czasem staramy sie ignorować ale to faktycznie ciążkie.
 
Czasem tak robimy i potem jest etap 2- krzyk na szczęście przez sen niestety jest też etap 3- krzyk Gabi juz nie śpi i usypianie od początku ale spróbujemy, bo wstawanie co chwila też jest okropne
 
wiem , ze polecaja tez taka metode uciszania bez brania na rece....trzeba pocieszyc dziecko , poglaskac powiedziec kilka czulych slow ale tak zeby sie nie rozbudzilo...no tak ale to teoria ...moze sie sprawdzi
a ile razy karmisz mala w nocy i tu drugie pytanie butla czy cycek????
 
reklama
Sara tez czasami obudzi sie w nocy, pogada cos pod nosem i sama zasypia - ewentualnie dam jej smoka. Jak narazie budzi mi sie dalej tylko raz, miedzy 1 a 4 (tylko godziny ulegly zmianie, hehe). Wypija pelna butle i spi do 7-8. Nie jest zle.
 
Do góry