reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imię dla dziecka?

u nas jeszcze przed ciążą była cały czas mowa o Zosi :), ale teraz kiedy już jestem w ciąży mam wrażenie że to imię stało się dosyć popularne i zaczęliśmy myśleć o innym. Ponieważ dzidzia jeszcze nie chce pokazać czy jest dziewuszką czy chłopcem mamy dwie opcje - Kalina i Konrad. Tego Konrada wymyślił mąż, ja nie jestem do końca przekonana więc liczę że będzie to jednak dziewczynka ;)
 
reklama
Dziewczynce postanowlismy, ze damy na imie Milena a dla chłopca Dawid a po ostatnim USG lekarz powiedział ze bedziemy mieli chlopca wiec Dawidek:-)
 
No a ja juz wybralam-Alicja. Tesciowa sie krzywi ze jak jest Ala to jeszcze trzeba kota dokupic...ale mi sie podoba, od dziecinstwa moje lalki tak sie nazywaly:-) i zawsze mi sie dobrze kojarzylo.
 
no więc dla dziewczynki dzisiaj ustalone, że Lena:tak: dla chłopca nadal nie, ale mąż chce Kacper... hmmm... muszę się z tym przespać, ale najgorzej nie wybrał;-)
 
My dla jednej królewny mamy już imię - Zuzia :happy: Natomiast dla drugiej wahamy się między Dorotką, Liwią a Michalinką.

A jeszcze mam pytanie, co sądzicie o nadawaniu dziecku drugiego imienia po którymś z rodziców, np. córce po matce a synkowi po tacie?
 
witaminka osobiście mi to nie przeszkadza, choć mam koleżanki, które mają drugie imię po ojcu (np. córka Ryszarda ma na drugie Ryszarda) a nie po matce. Ja mam jedno imię i cieszę się z tego, bo nie mam problemów w urzędach i wszędzie się "mieszczę", we wszystkich kratkach :) niektóre rodziny do dzisiaj praktykują nadawanie pierwszych imion po rodzicach, miałam sąsiadów, gdzie z pokolenia na pok był Stanisław :tak: ale się rozpisałam ;-)
 
Sorga, ja też tak myślę, ale jeszcze nie decyduję ;-)
kachasku, o tym nadawaniu córkom imion po ojcu też słyszałam :tak:
 
reklama
Ja myślałam o drugim imieniu po mojej mamie czyli Gabriela, ale obawiam sie że teściowa będzie urażona. Ale ostatnio teściowa ciągle mi przypomina że jedno imię powinno mieć świętego patrona! Ciężko będzie choć Gabriela pasowałoby.
 
Do góry