reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JAKIE PRZEśCIERADłA: FROTTE CZY FLANELA, A MOżE JERSEY?

kinghah

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2006
Postów
40
Witam,
Prosze o rozstrzygnięcie, jakie prześcieradełka sprawdzaja sie najlepiej: frotte, flanela czy jersey? Kompletuje wyprawkę i już nic nie wiem;-) Albo: ręcznik czy okrycie kapielowe z kapturkiem?
Pozdrawiam,
Kinghah
 
reklama
My do łóżeczka i teraz do łóżka uzywamy prześcieradeł frotowych.
Ręcznik kąpielowy wystarcza na krótka to zbędny zakup wystarczy du ży ręcznik.
Maluszka i tak wycierałam pieluchą.
 
My używamy tylko prześcieradeł frotte. Są naprawdę fajne. Flanelowe są dość grube i widziałam co się dzieje przy pościeli flanelowej. Poza tym ręcznik z kapturkiem to wielka pomyłka. Dzieci szybko z niego wyrastają i potem wygląda to tak że kapturek na główkę da radę jeszcze naciągnąć ale nóżki dyndają gołe. U nas najlepiej sprawdzają się duże ręczniki kąpielowe. Młody wygląda jak mumijka ;)
 
ja uzywam przescieradel frotte i jestem b. zadowolona i takie bym Tobie polecala sa mieciutkie i przyjemne  ;D

a co do reczniczka z kapturkiem ja mam dwie sztuki, nie uwazam ze to zbedny wydatek i ze jeden napewno na poczatek Ci sie przyda  ;D nie chce straszyc ale moj syn jak byl malutki to po kapaniu byl tak nieznosny ze nie dal sie ubrac zanim nie dostal cycusia no to go zawijalam w ten recznik i sobie jadl a jak juz sobie pojadl to dopiero wtedy go ubieralam  :) rodzilam w zimie mi sie bardzo przydal!

:laugh: :laugh: :laugh: teraz mi sie nasunelo az dziwne ze nigdy sie nie zsiusial ani kupki nie zrobil jak byl tak zawiniety tylko w ten reczniczek  :laugh: :laugh: :laugh:

wszystkiego dobrego dla Ciebie i dzidziusia :) :)
 
cześć,
ja jestem bardzo zadowolona z ręcznika z kapturkiem. Co prawda kapturek od jakiegoś czasu już się nie przydaje, ale ręcznika używamy do tej pory.
Też używam tylko frotowych prześcieradeł. Ale jak Przemko był mały, to pod główkę podkładałam pieluszkę flanelową - składałam na 3 i wsuwałam po bokach pod materac, żeby nie latała luźno. Po pierwsze taka flanela jest milsza, a po drugie, jak się synkowi synkowi trochę ulało, to tylko tą pieluszkę wymieniałam, a nie prześcieradło.
Pozdrawiam
Giza
 
u mnie dwa prześcieradełka frotowe, kumpelki doradziły, sprawdzaja się super, a pod główkę tez podkładam flanelową pieluszkę właśnie przez ulewanie, nie trzeba tak często prześcieradła zmieniać, ale pwenie już jesteś po zakupach, i jakie wybrałaś??
 
Na czym polega to że prześcieradła frotowe się sprawdzają? Ja mam 26 lat i skórę pewnie 10 razy mniej wrażliwą niż mój synek a nie cierpię spać na frocie bo mnie drażni. Popieram Nenyah - tylko najdelikatniejsza bawełna :) Dla dziecka i dla mamy też. Pościel bawełna lub mięciutka flanelka.

Myślę że frota może się sprawdzać dla pocących się facetów bo dobrze wchłania :) Ale delikatne ciałka... Nieee :no: :-)

Agnieszka
 
reklama
Przescieradła frotte nie zuzywają się tak szybko jak flanel i są dużo przyjemniejsze w dotyku. Osobiście tez wybrałabym typ frotte. Duzo zalezy tez od rodzaju skóry,ale nawet na tą wrażliwa podziala dobrze.
 
Do góry