reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kacper 25tc waga 830g

reklama
dlatego opisałam naszą historię, aby dać jakiejś mamie nadzieję, ja szukałam każdej pozytywnej informacji :tak:

jutro usg bioderek, boję się ogromnie:-( na kontroli w poradni patologi noworodka wszystko w porządku, u neurologa nie żadnych nieprawidłowości, a na wizycie u naszego pediatry - lekki przykurcz nóżek :sad:
jutro okaże się co z tymi bioderkami
 
vanili na ten lekki przykurcz nóżek, lekarz pewnie zleci rehabilitację. Dacie radę, z tylu trudności maluch wyszedł :tak:.
I trzymam kciuki za usg bioderek &&&&&&&&&&&&&.
 
jeteśmy po usg bioderek i oba stawy bioderkowe ukształtowane prawidłowo uffff

tak się bałam dzisiejszego dnia :-) teraz w czwartek powtórna wizyta u okulisty, ciekawe kiedy wkońcu retinopadia cofnie się całkowicie po laseroterapii
 
Miałam cichą nadzieję, że choroba po laserze wyofała się już całkowicie, niestety, w lewym oczku są jeszcze niewielkie zmany, choć ustępują, natomiast prawe oczko jest całkowicie zdrowiutkie. Czeka nas kontrola 29 marca, serce boli jak Kacperek płacze podczas badania:-(
 
Mam pytanie. Napiszcie dziewczyny co o tym myślicie.

Zasięgnęłam porady 3 odrębnych lekarzy neurologa dziecięcego, ortopedy dziecięcego (pracuje z dziećmi mającymi porażenie mózgowe, mające problemy z kręgosłupem, biodrami, w szpitalu jest fizjoterapia dla dzieci) i naszego lekarza pediatrę. Wszyscy uznali, że na dzień dzisiejszy dziecko rozwija się prawidłowo według wieku korygowanego, napięcie mięśniowe jest ok, leżąc na brzuchu podpiera się rączkami i podnosi główkę, na pleckach odruchy też są prawidłowe. Ortopeda i pediatra są zdania, że według nich rehabilitacja powinna się rozpocząć najwcześniej podkoniec kwietnia, bądź początkiem czerwca. Natomiat neurolog, że pod koniec marca, choć też uważa, że jeszcze jest to Kacperkowi zabardzo nie potrzebne. Co teraz? Bo jeśli rehabilitacja nie jest jeszcze potrzebna, no można przestymulować małego? Nie chciałabym mu zaszkodzić.
 
reklama
Do góry