reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszel u 3 miesiecznego malca

Tyle już sie naczytałam o tej witaminie d3 że aż boli mnie głowa.Mieszkam w Angli i tu sie nie podaje tego,wogle ostanie jakieś badania wykazały że nadmiar tej witaminy jest bardziej szkodliwy niż niedobór.:szok:Powinno każdemu dziecku robić sie indywidualne badanie na obecność tej witaminy.Ja jade do Polski 6 marca i tak zrobie.I po problemie.:-)
 
reklama
WYJĄTKOWAONAA-możesz chodzić na spacer jak nie ma dziecko gorączki tak na pół godziny(bo w domu jest suche powietrze).Mój Syn też miał kaszel ale mu przeszedł po syropieDROSETUX-JEST SUPER!!!!.A też groził mu już antybiotyk.Oklepuj mu plecki delikatnie:tak:A w jakim wieku jest Twój Synuś?
 
Ja daje dziecku wodę ok 120ml w dzień butelką. Koperkowej nie daje- nie ma problemów z brzuszkiem więc nie robie mu rewolucji.

W mleku jest niewystraczająco witaminy D3 ! Trzeba podawać OBWIĄZKOWO w mikrokapsułkach lub kropelkach!
Ja swojemu synkowi podaję witaminę D3 w mikrokapsułkach (koszt 19.90zł) ale możesz dostać na recepte od pediatry w kropelkach i wtedy Ciebie wyjdzie ok 7zł i starczy na 5-6m-cy bo się podaję 1-2 kropelki.

DZiwne,że pediatra nic Ci o tym nie mówił:szok:

mi pediatra powiedzial ze tylko przy karmieniu piersia mam podawac wit.D3,teraz karmie butelka i nie podaje wit.bo w mleku modyfikowanym jest i nie trzeba podawac,a wogole to jeszcze 5 lat temu wogole nie kazali podawac tej wit.wiec jak dziecko nie dostanie to napewno mu sie nie zaszkodzi.no i tak jak pisala anetka1981 w anglii wogole nie podaje sie tej wit.a i jeszcze dodam ze od niej moze bolec dzidzie brzuszek,nawet pediatra kazala sie przypatrzec.pozdrawiam mamuski :-)
 
U mnie taka sytuacja, że mam troszkę za mało pokarmu i raz dziennie daję dodatkowo mleko modyfikowane (Czasem udaje się bez tego :) ). Pediatra powiedział, że jak podaję modyfikowane nawet w takiej ilości (ok. 120 - 150 ml dziennie), to mam nie podawać witamin ani K, ani D3. K podaje sie do końca 3 miesiaca podobno, wiec i tak bym już skończyła dawać, a D3 to mam nadzieję ,Malutka nałapie na spacerkach (jeśli za mało) ma, bo słoneczko coraz częściej wygląda :)
 
Do góry