reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy drugie dziecko ?

reklama
Uwazam ze najfajniej jak miedzym malcami jest okolo 4 latek roznicy- moze spowodowane jest to tym ze mam o 4 tala mlodsza siostre :))
Jak narazie nie mysle o drugim maluszku, poczekam jeszcze.
 
a ja juz bym chciala miec drugoie no moze jeszcze nie miec ale juz w ciazy byc! no i wydaje mi sie ze im wieksza roznica wieku tym gorzej bo mam 4 siostry i wiem jak jest u nas! narazie nie moge zajsc w ciaze bo mamy zbyt duze problemy z hubciem ale jak juz troszke sie uporamy to zaraz bedzie drugi dzidzius!
 
My planowaliśmy różnicę między dziećmi 2 letnią. Niestety, tak sie nie udało i różnica najprawdopodobniej będzie 3 latka. Mam brata, który jest starszy o 4 lata i od samego początku ja i on to dwa inne światy. Dla niego zawsze byłam gówniarą a różnicę wieku zawsze między nami mocno się odczuwało...więc to zależy raczej chyba od charakterów, nawet płci (bo kto wie jakby było gdybym miała starszą siostrę). Zależało mi aby różnica między moimi dziećmi była nie większa jak 3 lata...ale tak naprawdę to nie wiem czy to gwarancja, ze się doagadaja ze sobą...czas pokaże :)
 
Witam wszystkie mamy :) Moja Sandruia w lipcu tego roku skączyła 2 latka,a w styczniu uodzi nam się druga dzidzia.Między dziećmi będzie różnica 2,5 roku.
 
Ja uważam że chyba wszystko zależy od charakterów
i trochę od płci
Paulina jest starsza od Bartka o 2 lata 4 mies
drą ze sobą koty bardzo
ciągle słysze bo ja jej nie lubię bo ja jego nie lubie itp.
między Bartkiem a Kacprem jest 8 lat różnicy
i Bartek jest najlepszym bratem pod słońcem
a natomiast Kacper bardziej przepada za Paulina która jest starsza o 10 lat

a dlaczego od płci
bo często sie zastanawiam co by było gdyby to Bartek był starszy
moja siostra ma najpierw chłopaka potem dziewczynke
jest miedzy nimi 1rok i dwa miesiące różnicy i są bardzo ze sobą blisko
jedno za drugim zawsze stanie w obronie

znowu międzu mną a siostrą było 1,5 roku różnicy i zostałyśmy prawdziwymi siostrami bardzo póżno
dopiero jak założyłysmy własne rodziny

także bardzo trudno powiedzieć jakie relacje będą między rodzeństwem

 
Moja mala ma 14 miesiecy i bardzo bysmy mieli ochote na jeszcze jednego szkraba, a roznica miedzy nimi bylaby idealna(okolo 2,2-5 roku), ale....nadal karmie ja piersia i nie udaje mi sie odzyskac miesiaczki! Lekarz kazal mi przytyc do nastepnej ciazy, ale mimo moich dobrych checi jakos nie idzie:(
Moze ktoras z Was miala podobny problem?

Martyna
 
Witam :)
Moja córeczka obecnie ma 14 mięsięcy (no prawie, brakuje 2 dni). No i tak się złożyło, że za dwa miesiące pojawi sie drugie. Mam nadzieję, że Iga odnajdzie sie w nowej sytuacji. Dotychczas miała mnie całą dla siebie, a niedługo bedę musiała dzielić swój czas między obie pociechy. Jestem pełna optymizmu, że to się uda, mam taka nadzieję. Pozdrawiam
 
Ja zauważyłam (obserwując otoczenie) że jednak więcej konfliktów między rodzeństwem jest gdy to dziewczynka jest starsza, ale pewnie są od tego wyjątki i tak wszystko zależy od charakterów dzieci.
 
reklama
Hmmmm, są wyjątki np. ja i mój brat ;D między nami jest 2.5 roku różnicy i zawsze swietnie się dogadywalismy, wiadomo były kłotnie, bicie się, skarżenie i takie tam ale i tak jedno za drugie dałoby się pokroić. Miałam też kumpla, który ma rok młodszą siostrę i przez dobre 10 lat się do siebie nie odzywali, było tylko: mamo powiedz mu, mamo powiedz jej. Nie wiem jak rodzice to przeżyli ale w końcu jakoś doszli do porozumienia. Znów, dwie kumpelki mają cztery lata młodsze siostry, jedna nie mogła i nie może się dogadać, a druga po ciężkich bojach jakoś się dogadała. Myślę, ze nie ma reguły i lepszej albo gorszej różnicy, dużo zależy od charakteru dzieci, ale takze od wychowania i rodziców. Nie wyobrazam sobie pozwolić dzieciom na całkowity brak kontaktu.

między moimi dziećmi będzie dwa lata różnicy, trochę na tę decyzję wpłynęły moje dobre relacje z bratem i świadomość tego jak wygląda życie takiego rodzeństwa, a trochę wykorzystanie sytuacji zyciowej, która sprzyjała rozmnożeniu :) najbardziej jednak ogromna chęć na kolejną ciązę i kolejnego bobasa. I to chyba jest najważniejszy znak, że jesteśmy już gotowe i powinnyśmy się zdecydować.
 
Do góry