reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy można przypuszczać że dziecko będzie leworęczne?

karolyn1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2016
Postów
1 431
Miasto
Kraków
Mój 4.5 miesięczny synek właściwie wszystko robi głównie lewą ręką. Chwyta zabawki, trze oczka itp. Czy można przypuszczać że będzie leworeczny? U nas w domu wszyscy są praworeczni.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witaj. Moja córeczka też robiła wszystko lewa i jest leworeczna.Synek 1.5 roku robi wszystko prawą. My też praworeczni
 
Mój syn ma 5,5 miesiąca i do 5 miesiąca większość rzeczy robił lewą rączką. Teraz powoli się ro zmienia i robi naprzemiennie. Przecież leworęczność to nie koniec świata :D
Fragment z artykułu: Już roczne dzieci wykazują tendencję do korzystania częściej z jednej rączki. Na tym etapie, jedyne co możesz robić to, obserwować. W późniejszym wieku stronność będzie coraz bardziej zauważalna. Około 2. roku życia ustala się praworęczność, leworęczność dopiero, gdy dziecko ma 4-5 lat.
Poczytaj sobie: Link do: Spokojnie to tylko leworęczność...

U mnie w rodzinie wszyscy praworęczni poza bratem :) to nie jest dziedziczne. Mój brat jest jedyny w naszej całej rodzinie, który posługuje się lewą ręką.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mój synek na początku robił wszystko lewa ręką i też zaczęliśmy przypuszczać że będzie leworęczny. Potem zaczął wszystko przekładać z lewej do prawej i koniec końców jest taki, że teraz robi wszystko prawą ręką. :)
 
Leworęczność to nie koniec świata ilu obecnie wpływowych ludzi jest leworęcznych. Mam w rodzinie leworęcznych i nikomu nic to nie przeszkadza radzą sobie świetnie.
 
reklama
leworęczność to nie koniec świata, ale asymetria to już nic fajnego. zobacz czy woli przekręcać się na jedną stronę, sięgać po zabawki póżniej z której strony będzie siadać i wstawać. ja z moim maluchem muszę ćwiczyć asymetrię bo właśnie preferuje jedną stronę a takie małe dziecko powinno rozwijać się symetrycznie. tylko nie licz, że pediatra ci pomoże , u nas bagatelizował sprawę aż sama poszłam do terapeuty bobath i dopiero wszystkiego się dowiedziałam :)
 
Do góry