reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

MiLadyyy a smoczka nie chce? Może ona nie głodna jak ulewa tylko ma taką silna potrzebę ssania potem zje za dużo i się denerwuje a przy cycu chce się uspokoić i tak kolo się zamyka.
 
reklama
Renia no właśnie nie chce, wczoraj na hama jej wciskaliśmy to possała 10 minut, jak wyczuje, ze nic nie leci to pluje nim. próbowalismy herbatkę z kopru dawać, to tez łyknęła 2 razy, poczuła, ze to nie mleko i bleeee prosto na ubranko i to jeszcze tak śmiesznie językiem wypychała wodę z buzi
 
Milady Antek też tak robił z wodą przez pierwsze dwa dni a teraz chętnie pije wodę, chyba musiał się do nowego smaku przyzwyczaić.
 
Miladyy - ja na dworze jak cieplo i nie wieje to w gondoli malego juz ze 2-3 razy przewijalam. Robie to szybko. Jesli tylko zsikana pielucha to tylko wymieniam nawet chusteczka go nie wycieram. Jesli kupa to tez ekspresem sie staram bez smarowania mascia i innymi pierdami. No poprostu jak najszybciej. Wybieram mirjsce osloniete od wiatru. W gondolce tak mu nie zawiewa. Wszystko najpierw przygotuje sobie pod reka i szybko przewijam.
Co do jedzenia to moj ma podobnie. Tez sie drze i raczki wpycha. Tez ulewa. Myslakam ze sie przejada ale wg poloznej za malo przybral wiec raczej ten dziki szal to z glodu jest.

Co do wody to dawid raz chce raz nie. Ale jak mu cos nie pasi to tez tak smiesznie jezyczkiem wypycha. A smokiem nie da sie oszukac. Pluje nim jakby z procy strzelal[emoji6] nadii wystarczyl smok w buzi i spala albo spokojnie lezala. Ten ancumon nie chce smoka. Drze sie dopoki sie nid ugniemy i nie damy wczesniej mleka
 
Kitki, kto by pomyślał, że te kilkutygodniowe maluszki są takie sprytne i nie dadzą się oszukać
Pochwale si Wam. Antoś już prawie nie miewa czkawek i przestał ulewać. Pewnie układ pokarmowy powoli dojrzewa
Dzisiaj Majka przeszła samą siebie. Wróciliśmy z placu zabaw i wzięłam się za robienie obiadu. Mały zaczął delikatnie płakać, ale karmiłam go niedawno, więc skupiłam się na obiedzie bo Maja była bardzo głodna. Robiłam kluski lane do zupy, jak Antoś zaczął głośniej płakać (najedzony, przewinięty - na bank mu się nudzi), ale niw miałam jak szybko podejść. Za chwilę słyszę Maje "Antoś nie płacz" i tak coraz częściej, aż w końcu Maja mówiła to z płaczem. Skonczylam te kluski i pędzę do pokoju, a Maja daje Antosiowi smoczek, buja go w gondoli i z żalu że nie może go uspokoić się popłakała... Moja żabka. Jak ją zobaczyłam to uściskałam i pochwaliłam i wytłumaczyłam, że Antosiowi nie dzieje się krzywda ani nic go nie boli, to się uspokoiła i jeszcze próbowała tłumaczyć na ile umiała "Antoś płacze, ja e e smoczek, Antoś nie chce - płacze". Moja żabka wiem, że to wygląda okropnie - dziecko płacze a ja nie reaguje, ale mam dwoje małych dzieci (Maja ma dopiero 2,5) i naprawdę nie jestem w stanie ich potrzeb zaspokoić w jednym czasie, a szkoda
 
Annika, super że Maluszek zdrowy, niech rośnie okrąglutki ;) Mój do 16 doby życia przybrał ponad 800 g więc może dogoni Twojego ;)
A jak bioderka?
Schauma, ale zazdroszczę ćwiczeń. Ja w niedzielę wybieram się na zakupy i od przyszłego tygodnia wracam do biegania, mam nadzieję, że nie okaże się, że to za wcześnie.
Antus, ja czasem sama reaguję jak Maja ;) Może nie aż tak emocjonalnie, ale też bywam bliska płaczu. Kochana ta Twoja córcia:)
Miladyyy u nas podobnie, wciąż płacz i głód. Smoczek sprawdza się baaardzo rzadko. Najlepszym uspokajaczem jest pierś, butla(z moim pokarmem) i noszenie na rękach. Na rękach zasypia czasem nawet w minutę, ale odłożony do łóżeczka jeszcze szybciej się wybudza... Mam nadzieję, że z tego wyrośnie.
A co do wody, czy herbatek mi pediatra powiedziała, żeby póki co nie podawać nic, bo pokarm kobiety ma w sobie wszystko, czego dziecko potrzebuje i póki co nie ma potrzeby dawać mu nowych smaków.
A tak na marginesie, jak Wasze dzieci reagowały na bobotic albo biogaię? Bo mój chętnie otwiera pyś, ale jak już się przekona, że to nie mleko, to krzywi się niemiłosiernie ;P
 
Antuś ja też nie lecę od razu na płacz Małego jeśli jestem zajęta a wiem że nic mu nie trzeba tylko chce na ręce, staram się szybko skończyć co robię ale czasem musi poczekać zwłaszcza jak zajmuję się starszym bo jemu też przecież muszę dać jeść, pomóc się umyć czy ubrać.

Ja póki co też nic do picia nie daję ale jak w lecie przyjdą upały to pewnie zacznę wodę dawać
 
reklama
Do góry