reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

U mnie wesele będzie szybciej, bo moja przyjaciółka bierze ślub 29 lipca[emoji41] Zobaczymy czy uda mi się być na weselu, będzie jakiś miesiąc lub nawet nie po porodzie... Kiecki będę szukać w ostatniej chwili, bo a)nie wiem jak się będę czuła, b) nie mam pojęcia jak będę wyglądać[emoji16]

Będzie wesoło, nie ma co[emoji106]
 
reklama
U mnie wesele jest od kolegi 22 lipca, ale trzeba było dać znać do wczoraj wiec nie pójdziemy zdecydowałam bo nie wiem jak się będę czuła i w ogóle chyba za szybko dla mnie.

Paninka udanego pikniku :)
 
Bulkaasia - niestety dopiero po czasie odczytałam, ale oczywiście łączę się z Tobą duchowo !!

Dziewczyny, życzę miłego spotkania forumowiczek :D dajcie znać jak było :)

Odnośnie mózgu ciężarnej to dzisiaj jadąc do pracy przejechałam miejsce pracy i pojechałam dalej prosto przed siebie.... zorientowałam się po krótkim czasie, że jadę do pracy, a gdzie zmierzałam to nie mam pojęcia... mózg już odmawia po prostu posłuszeństwa....

I dziewczyny z racji tego, że nie znam się w ogóle na podstawowych rzeczach domowych to chciałam się Was poradzić odnośnie prania ubranek dla dziecka....
1. W jakiej temperaturze chcecie je prać ??
2. Czy przy prasowaniu będziecie używać jakichś specyfików typu krochmal lub inne jakieś dezynfekujące bo też o takich rozwiązaniach słyszałam??
3. Co robicie z metkami, które są w środku... odpruwacie je?? czy po prostu przycinacie tak, żeby było jak najbardziej gładkie przy szwie ??
4. W jaki sposób wyparzacie smoczki i butelki ?? (Wiem, że wrzątkiem, ale czy jakaś określona ilość razy a może jakieś inne specyfiki i sposoby??)
5. Może macie jakieś praktyczne porady odnośnie prania, prasowania, wyparzania tak, żeby nie poniszczyć ubranek, butelek, smoczków ??

Gradobicie pytań wyszło, ale niestety mam z tym dylemat....
 
1. Wystarczy 30st
2.żadnych innych środków
3.moje metki z tego co zauważyłam są mięciutkie także nie będę ich wycinać
4.tylko wrzątkiem zamierzam
5.moja mama dała mi ostatnio ubranka po moim bracie,po 20 latach pomimo ówczesnego prasowania,prania są jak nowe:) butelki jak są dobrej jakości też się szybko nie zniszczą,nie znam jakiegoś konkretnego sposobu żeby zachowały nowość.A tak naprawdę to wszystko z czasem się niszczy:)

Sent from my ASUS_Z00VD using Forum BabyBoom mobile app
 
Czesc dziewczyny...

Bulkasia -kciuki zacisniete i czekmay na wiesci o Tobie i dziewczynkach :);)

Chybra - co do prania do to ja bazuje na metkach ubrań ...te co mam uzywane to wypiore na 90 stopni,ale na kocykacy itd masz okreslone pranie na tylko w temp, 40 stopni. Ja zwracam uwage na te szczegoły.
2 i 3 - prasuje zwykłym żelazkiem, zadnych innych środków ( po to pierzymy w specjanym proszku da dzieci...zeby nie dodowac już zadnych chemikaliów). Co do metek ja z reguły nie odcianm ...chyba ze są jakieś duze i moga bardzo przeszkadzac...
4 - co do wyparzenia to bodajze gdzies było napisane ze za pierwszym razme gotować ok 5 minut ...a pozniej tylko wkladam na chwile do wrzątku i po kłopicie

5. ja do butelek i smoczków kupowałam specjany płyn do mycia np NUK- tak na początek ...
Nie miałam żadnych sterylizatorów i wyparzaczy. To co mogę Tobie doradzic na bazie doswaidczenia to nie wpadać w zbyt dużą paranoje ze zterylizacją itd. Rób tak jak codziennie....wiadomo, ze trzeba na pocatku uważać przy noworodku, myć cześto ręce itd.
ale najlepszymy spobome jest uzwanie zwykłej wody niż miliona środków....żeby Ci mały alergik nie wyrósł.

Ciekawa jestesm jakie dośwaidczenia mają pozostałe dziecyzny.
milego popołudnia - zmykam z córką na spacer...
 
Ewella , Maziajka ja jestem bardzo chętna na spotkanie. Jutro mamy tą pielgrzymkę po komunii, to nie dam rady. Umówcie się na kolejne spotkanie brzuchatek, to ja dołączę.:tak:

Mamusia_Muminka ubranka piorę 50-60° w dzieciowym płynie/proszku
Wyparzam tylko wrzątkiem(butelki, smoczki)

Byłam u panów na budowie z obiadkiem. Zabieram się za sprzątanie szafy u młodego, nie znoszę tego.
 
Bulkaasia - niestety dopiero po czasie odczytałam, ale oczywiście łączę się z Tobą duchowo !!

Dziewczyny, życzę miłego spotkania forumowiczek :D dajcie znać jak było :)

Odnośnie mózgu ciężarnej to dzisiaj jadąc do pracy przejechałam miejsce pracy i pojechałam dalej prosto przed siebie.... zorientowałam się po krótkim czasie, że jadę do pracy, a gdzie zmierzałam to nie mam pojęcia... mózg już odmawia po prostu posłuszeństwa....

I dziewczyny z racji tego, że nie znam się w ogóle na podstawowych rzeczach domowych to chciałam się Was poradzić odnośnie prania ubranek dla dziecka....
1. W jakiej temperaturze chcecie je prać ??
2. Czy przy prasowaniu będziecie używać jakichś specyfików typu krochmal lub inne jakieś dezynfekujące bo też o takich rozwiązaniach słyszałam??
3. Co robicie z metkami, które są w środku... odpruwacie je?? czy po prostu przycinacie tak, żeby było jak najbardziej gładkie przy szwie ??
4. W jaki sposób wyparzacie smoczki i butelki ?? (Wiem, że wrzątkiem, ale czy jakaś określona ilość razy a może jakieś inne specyfiki i sposoby??)
5. Może macie jakieś praktyczne porady odnośnie prania, prasowania, wyparzania tak, żeby nie poniszczyć ubranek, butelek, smoczków ??

Gradobicie pytań wyszło, ale niestety mam z tym dylemat....
Mamusia muminka :-D:-D:-D ja wszystko zapominamwciazy:) mam problem z normalnym wyslowieniem sie;)
Co do pytan:
1. 40 stopni-nowe ubranka; 60- po pierwszej coreczce; 90- z ciucholandu
2. Nie, tylko zelazko z funkcja pary wodnej prasuje na wysokiej temp.
3.metki wycinam normalnie nozyczkami
4. Napelniam garnek woda, wrzucam butelke, smoczek, gotuje 2 min ok od zagotowania wody
5. Do mycia smoczkow, butelek mialam jak jenny plyn nuk (z rossmana)
 
reklama
Pranie w 30st z tego co wiem jest najbezpieczniejsze ponieważ generalnie ubranka są z bawełny i przy wyższej temp kurczą się.A żelazko pozbędzie się później bakteri jakby jakieś pozostały po praniu

Sent from my ASUS_Z00VD using Forum BabyBoom mobile app
 
Do góry