reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

luandzia1, aha83, Monti dziękuje za odpowiedź. 3 lata temu endokrynolog odstawił lek-najniższą dawkę euthyroxu z tego względu, iż lek ten znacznie obniżył poziom TSH co z kolei prowadziło do nadczynności tarczycy. Objętościowo mam małe tarczyce, ft3 i ft4 zawsze w normie, nie mam hashimoto natomiast jak to stwierdził endokrynolog tarczyca może szaleć z wielu innych powodów i tak też jest prawdopodobnie u mnie. Wcześniej było to spowodowane szalejącą, niszczącą organizm celiakią. Od przejścia na dietę tarczyca podjęła pracę i się uspokoiła, jak już pisałam 3 lata spokoju. Teraz prawdopodobnie szaleje ze względu zmian hormonalnych w ciąży (tak tylko podejrzewam,. trochę się tym niepokoje no ale cóż zrobić, brać regularnie leki i dać spokój nerwom:)
aha83 trochę się obawiam tak dużej dawki ponieważ TSH jest nieznacznie podwyższone 3,16. Ginekolog stwierdził, iż jest to za dużo dla kobiety w ciąży, wynik powinien być do 2,5. Skuszę się jednak na połowę dawki przez pierwszy miesiąc i zrobię TSH przed wizytą u endo.
Dziękuję jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnego dnia.
 
reklama
Dzień dobry,ale się dziś wylezalam,do 11 nie wstałam z łóżka,za to teraz mega mdłości,dziś weszłam na wagę i mam 2,5 kg na plusie,a dziś 12 tydzień się zaczął.chciałabym zacząć ćwiczyć od stycznia,pozwolenie mam tylko kompletny brak sił,dostaje zadyszki przy prostych czynnościach.
A jak u was z kg po świętach?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tez, ja tez ostatnio bez mocy.... jeszcze dzis jak wyszłam z rossmanna zrobiło mi sie tak okrutnie słabo, ze złapałam sie barierki... postaram tam dobra minutę i potem szlam, ale z mroczkami przed oczami. Teraz jestem w domu, niby ok, ale tez jak pisze tego posta to jakos mi sie litery zlewają :| nie wiem o co chodzi :(
Ciśnienie mam 100/72. Ale te litery zlewające sie mnie przerażają :|


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
hej Dziewczyny :*
nie było mnie tu wieki tzn. podczytuje ale gorzej z pisaniem.
Zaraz będę nadrabiać co u Was tymczasem mam do Was pytanie wczoraj podczas podcierania się na papierze zauważyłam niteczkę krwi :( później już nie było. Nie wiem skąd to i dlaczego? miała któras z was podobna sytuację? będę dzwonic dziś do mojego gina, badzo się denerwuję :(

Dziewczyny już pisały,że jednorazowo nie ma się co martwić. Może przeciążenie ? U mnie od czasu do czasu po stosunku się zdarzy po każdym usg dopochwowym było to samo.


U mnie też zadyszka co chwilę, wystarczy,że na górę pójdę, dochodzę do łóżka i sapię :p

Dostalam list ze szpitala i mam wizytę u ginekologa 4go stycznia. Ciekawe co powie i czy też stosują tutaj dopegyt.
Ma też zlecić poród w szpitalu z powodu krwotoku po pierwszym porodzie. Prawdopodobnie był spowodowany tym,że spanikowane położne chcialy szybko zbić moje wysokie ciśnienie i skończyłam z ciśnieniem 80/60.
Umówiłam się też na usg w poniedziałek 02.01 , będziemy szukać siusiaka :)
 
Mama_Mimi tsh tak jak powiedział ci lekarz powinno być do 2,5 wyższe zwiększa ryzyko poronienia ja bym brała tak jak przepisał lekarz ale to twoja decyzja. Ja juz po badaniach prenatalnych wszystko ok jest kość nosowa itd dzidzia wychodzi starsza o tydzień i prawdopodobnie to chłopczyk.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paalina szczesciaro. Tez bym chciała na 2.01 zobaczymy, moze się uda.. Jak nie to pierwszy tydzień stycznia mój. Chce wziąść syna znowu bo zawsze jest na usg ale teraz już przedszkole mnie blokuje..

U mnie ostatnio ciaagle bole głowy. I o dziwo Tea mimo prawie nie jedzenia i mega ruchu tez mam już plus na wadze prawie 3kg! U mnie już 15tc leci.

Luandzia oo gratuluję!
 
Hej wszystkim! Postaram się przeczytać w wolnej chwili tych prawie 500 stron waszego wątku ale póki co chciałabym się przywitać i napisać dwa słowa o sobie.
O maleństwo staraliśmy się ponad rok, ostatni okres miałam w październiku, kiedy zrobiłam test i wyszedł z delikatną drugą kreską wprost oszaleliśmy z radości. 5go grudnia byliśmy na usg i widzieliśmy bijące serduszko - kolejna wizyta 5go stycznia już nie mogę się doczekać. Jedyne co mnie martwi to fakt, iż moje 'objawy' są bardzo słabe. Nie mam mdłości, piersi nie bolą jakoś przesadnie, nie wymiotuję nie mam zachcianek - oprócz senności i zgagi w ogóle nie czuję żadnych dodatkowych symptomów ciąży. Termin mamy na 24 lipca 2017 roku - mam nadzieję, że dane nam będzie spędzić ten czas razem :)

Pozdrawiam,
K.
 
Witam się i ja (z pracy...) [emoji6]

Tea - ważyć się w trakcie świąt to barbarzyństwo [emoji6]. Po Nowym Roku wchodzę na wagę i działam z tym co tam ujrze [emoji14]. Przez święta nie objadalam się, więc nie powinien mnie wynik zabić.. Ale sporo pilam soków kartonowych, więc jednak ryzyko jest.


Kasiulka, aim, chybra - podziwiam Wasz zapał do ćwiczeń. Mnie na dzień dzisiejszy męczy sama myśl o jakiejkolwiek formie wysiłku fizycznego, a określony czas (godzina) wręcz dobija [emoji3]
Póki co spacerki muszą wystarczyć.


Witaj Kari [emoji5]


Luandzia - gratuluję [emoji4][emoji4][emoji4]

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej wszystkim! Postaram się przeczytać w wolnej chwili tych prawie 500 stron waszego wątku ale póki co chciałabym się przywitać i napisać dwa słowa o sobie.
O maleństwo staraliśmy się ponad rok, ostatni okres miałam w październiku, kiedy zrobiłam test i wyszedł z delikatną drugą kreską wprost oszaleliśmy z radości. 5go grudnia byliśmy na usg i widzieliśmy bijące serduszko - kolejna wizyta 5go stycznia już nie mogę się doczekać. Jedyne co mnie martwi to fakt, iż moje 'objawy' są bardzo słabe. Nie mam mdłości, piersi nie bolą jakoś przesadnie, nie wymiotuję nie mam zachcianek - oprócz senności i zgagi w ogóle nie czuję żadnych dodatkowych symptomów ciąży. Termin mamy na 24 lipca 2017 roku - mam nadzieję, że dane nam będzie spędzić ten czas razem :)

Pozdrawiam,
K.
Nie martw się brakiem objawów. Ja jestem w 12 tygodniu i poza lekkimi mdłości ami ani razu nie wymiotowalam. Bóle piersi też raczej sporadycznie. Odbija mi się jedynie, a tak gdyby nie rosnący brzuszek i brak okresu nie wiedziałabym, że jestem w ciąży [emoji6]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tea u mnie plusa na wadze nie ma 15 tc zacznie leciec jutro.
Ale ja bardzo malo jem wydaje mi sie ze skurczyl mi sie zoladek czy cos cokolwiek zjem jestem zaraz mega pelna..W swieta nie za bardzo jadlam jeszcze w wigilie jako tako a potem juz coraz gorzej...

Kari gratulacje witamy i zapraszamy.


Luandzia to szczescie pewnie u Was szczegolnie maz pewnie dumny po 2 corkach:p.Moja dzidzia juz 2 usg wychodzi o tydzien starsza .

Palina a masz przeczucie na siusiaka?


010igov3fkey3mez.png
 
Do góry