reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Tea - ubawilam się reakcja Twojej mamy [emoji3].
Bezproblemowej podróży i udanego pobytu w Kołobrzegu [emoji5]. Oby wiatry ustaly..


Aim, Morela - dokładnie, dziecko musi znać umiar.
Wcześniej myśleliśmy o telefonie w ok. 3-4 klasy.

Do szkoły, tak jak wcześniej pisałam - ma zakaz zabierania. Może za rok jej pozwolę. Wiem, ze w tych młodszych klasach telefony to samo utrapienie - malo dzieci dostaje telefony, więc popisują się przed reszta klasy. Zamiast uważać na lekcjach - grają. W ubiegłym roku kolega Jagi chciał wezwać policję do szkoły (bo czuł się urażony i pokrzywdzony przez wychowawczynie, która prawdę mówiąc była niewinna) - w ostatniej chwili telefon został przejęty przez dzieci.
No i zdarzają się kradzieże bądź zguby.

Uważam, że przy rewelacyjnym kontakcie z wychowawca, i przekazanymi naszymi danymi do szkoły - nie ma opcji aby nie przekazali mi informacji, gdy coś się złego dzieje z moim dzieckiem.

Natomiast patrząc na zajęcia dodatkowe -tu już tej pewności nie mam. Czasami młoda sie nudzi albo źle się poczuje i... Czeka aż ja odbierzemy. Instruktor nie zawsze przesyła info.

No i te wyjścia, zabawy..


Na dzień dobry - wyposaż córkę w silikonowa bransoletkę z Waszymi telefonami i jej imieniem. Fajna sprawa [emoji5].


Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny. U mnie lepiej. W tym tygodniu muszę zrobić. Badania ale kompletnie nie wiem kiedy. Czuję się lepiej. Jedno co mi dokucza to ból brzucha. Taki @ i ciągnący. Po plamieniach ani śladu.

Co do sylwestra to my w trójkę w domku. Tak zdecydowaliśmy i fajnie.

Synek mój też ma telefon ale bierze go tylko wtedy kiedy jest na świetlicy do późna ewentualnie jak jedzie do taty swojego na weekend. W domu owszem korzysta :-)


U mnie chyba już pora powiedzieć coś bo Tylko rodzice M wiedza .. balam się ale jutro zaczynam 11 tydz to chyba już mogę :-)

hchy3e3k0ot2nxfe.png
 
No ja właśnie miałam telefon na wszystkie zajęcia dodatkowe. Bo czasem rodzice zawieźli a zajęcia odwołane i ja czekałam np 2 godziny aż przyjadą. Albo jakieś zajęcia się przedłuża łydki, to żeby wiedzieli. No to te 20 lat temu to telefony nawet nie miały funkcji gier czy czegokolwiek, mój Ericsson mógł tylko dzwonić i pisać sms-y, więc i problemu nie było że chciałam się nim bawić :p
No to moja ma miesiąc w promocji - 500 zł na rozmowy i 50 GB [emoji3]. Zgadnij co cały czas robi [emoji6]
Poza tym moja córka to YouTuberka - uwielbia oglądać filmiki prezentowane przez dzieci, a później sama nagrywa swoje prezentacje (piosenki, tańce, sposób rozwiązania jakiejś łamigłówki, bądź zwyczajne zabawy z naszym prosiakiem), póki co na YouTube jeszcze tego nie wrzucilismy, alw kto wie - ona nie protestuje [emoji23][emoji23][emoji23]

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aga telefon w tym wieku to nic złego, raczej super sprawa jak ma jeszcze Zajęcia. Moja podobnie juz miała, zawsze moglam ja skontrolować. Choć moja to ogólnie ma chyba od młodości wsio.. I tak to jest.. Jak prezent wow dostanie to zapomina o wszystkim. Ważne, by z rozsądkiem używać.

Tesciowie zadowoleni?? Przy Dexterze różnica wiekowa podobna, Judi tez 7 lat miała i niedowierzala haha. Przy poprzedniej ciazy się cieszyła ale też myślała, że Jaja a przy tej, gdzie za 5m będzie miała 11 lat plakala bo bała się przejść po poprzedniej ciazy.. Dzieci jednak mocno to odczuwają. Aaa jeszcze w poprzedniej ciazy bała się, że ja odrzucimy bo jednak przy mlodym poszła trochę w odstawke. Ach te jedynaki :)

Cyprian ładnie, nietypowo, Lubie takie haha.

Do małego jedzenia jestem przyzwyczajona, jak zapierdzielam za dnia nie mam czasu na zarcid i nie chce mi się jeść. Siadam dopierk z dziećmi do obiado kolacji kolo,17. Ta ciąża jest mega lajtowa i nie czuje jak w poprzednich potrzeby jedzenia z rana, bo inaczej jest słabo.

Misia bardzo często Ci choruje koteczka. Wiesz dlaczefo? To już stała choroba czy nawracajaca?? Ona jest wychodzaca?? Z ogonem niezła historia, sama bym zawalu dostala.. I przyznam Ci się, że bardzo się boje u jednego spaslaka zapaleń układu moczowego.. Za to drugi ma z zebem problem, Niby śmieszne ale u zwierząt to wielki problem..

AIM moja ma chyba od 6 roku swój laptop, od dawna ma swojego xboxa, zawsze miała tv, tablet.. W tym roku dostala laptop obrotowy, dotykowy. Stary do wyra powędrował..juz 3 tam leżą..Dodatkowo ma pad graficzny. Od małego jest gadgetowa. I spędza czasu na wszystkim sporo ale twórczo. Tworzy własne grafiki, projekty, filmy etc. Gry ja nie interesują. Gra w maincrafta online na konsoli i tyle. W szkole od 3 klasy ma swój komp i tablet, gdzie uczona jest jak używać danych programów..nawet zadania ma na necie.. Wszystko zależy co dziecko robi.. Tyle niebezpieczeństw jest teraz ze aż strach ale jak rrobi coś z umiarem i sensem to nigdy nie bronie.
Daleko jej do dzieci, gnijacych przed kompem 24h i nie myślących o niczym innym tylko o fb i nowych układach. Do tego zajmuje się cratami i dużo czasu spędza na koniach, sprzatajac, jeżdżąc etc.

Tea udanego wypoczynku! Brzuszek faktycznie na chłopca. U mnie chlopiecy mniejszy niż na pannice był :)

Samotnaja, ale leci. Chwal się!!

Aga haha, teraz to taka moda.. Z tym yt. Kogo nie zapytam to dziecko tak robi aż się uśmiałam.
 
Witam wszystkie mamuski

Napisalam dlugi Post i wszystko Mi zniknelo wiec zaczynam od nowa

Witam nowe lipcowe mamuski

Niewiem czy juz pisalam czy nie ale w Piatek przed wigilia powiedzielismy o Baby. Jaka radosc byla ogromna.zaraz pobiegla Do sasiadow a w wigilie powiedziala reszcie przez Skype. I jest taka dumna i mowi wszystkim ze jest Teraz duza siostra.przytula sie Do brzuszka, caluje. A jak sie jej ktos pytal Co sobie zyczy czy braciszka czy siostrzyczke to mowi jej obojetnie, bedzie oboje kochac.jestem dumna z tej malej istotki. Wszystko juz zaplanowala.lozeczko mA w jej pokoju stac z Baby. Ona bedzie w nocy wstawac Do Baby mowila .nawet ostatnio robila liste Co trzeba dla Baby kupic.troche sie martwi z Kim zostanie jak pojedziemy Do szpitala ale wytlumaczylam jej ze cos wymysle

Wczoraj w pracy bylam 8 godzin i powiedzialam szefowej o ciazy no i mile mnie zaskoczyla bo mega sie ucieszyla i gratulowala i ze jak sie zle czuje to mam w domu zostac i ze to odpowiedni czas na dziecko.i se mysle no chyba Mi szefowa podmienili po swietach.no ale chyba az tak dobrze Mi niezyczyla bo troche przeziebiona bylam a w nocy juz dostalam goraczki,Kaszel i bol glowy,okroony katar no i najgorsze po 8 godzinach stania Wczoraj okropny bol kolan i lydek.w nocy niespalam bo myslalam ze nogi Mi eksploduja.rano bylam tylko po zwolnienie Do pracy u zastepcy mojej lekarki rodzinnej. Jakis stary buc siedzial.dal Mi tylko 3 dni Do sylwestra ale zawsze cos. W poniedzialek pojde Do mojej lekarki popytac o ten bol bo Boje sie ze to jakas tromboza czy cos,miala moze ktoras z was?

Aga to juz chyba dobry wiek na telefon zeby skontrolwac poprostu gdzie jest czy cos.ja tylko jestem przeciwnikiem Jakis xboxow,playstation czy innych gadzetow takich komputerowych no i telewizor u nas np wogole np niewlanczany tylko mala na ipad moze Pol godzinki bajki i tyle i dopoki bede mogla bedziemy mala strzec przed tym wszystkim. Niewiem jak dlugo to nam sie uda ale narazie jest okay. A z YouTube to u nas tez teraz wszystkie dzieciaki w kolo

Ja tez dzien jem Malo bo zjem sniadanie i lece Do pracy. Tam tylko cos na szybko zjem i wracam o 21 i wtedy zjadlabym wszystko taka glodna jestem.

Tea wypoczywaj.my tez chcielismy jechac Do znajomych na dwa dni ale przez moje przeziebienie dalismy sobie spokoj

U mnie brzuszek tez juz widoczny.wczoraj mialam narzute w pracy a potem ja zdjelam to wszyscy w szoku ze taki brzuch duzy i gdzie go ukrywalam[emoji6]


f2w3flw15r2h1ssa.png
 
Ostatnia edycja:
Lilith Kicia jest starsza panią i ma takie dolegliwosci jak starsza pani. Tak mi wet powiedział. Moja mama się śmiała strasznie bo faktycznie biorą to samo. Czasem kilka razy w roku, w tym mniej bo jest cieplej. Jest kotem wchodzącym jak najbardziej. Wiem kiedy należy szybko reagować, daje nospe, cyclo3fort i furagine. A na drogi zolciowe co jakiś czas sylimarol i jeszcze coś tam. Dawno jej kuracji nie robiłam.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój brzuch też zaokraglony. Wczoraj był na usg prywatnie. Lekarka dała mi posłuchać serduszko. Fasolka chyba spała bo w ogóle się nie ruszala. Trochę mnie to zmartwilo bo synek był Wiercipietka w brzuchu i nadal jest hihi. A to małe jakieś leniwe. A jak Wasze na usg? 3 stycznia mam bad. prenatalne. Zaluje ze tak dlugo sie nie odzywalam bo wiele mnie ominelo, ale moje samopoczucie naprawde mi dawalo w kosc. Teraz wrocilam do pracy na 2 tygodnie, koncze w piatek i bye bye praca :)
 
Sarat ja za kazdym razem jak mam usg to sie dziwie ze dzidzius w sumie nic sie nie rusza, a na forum duzo dziewczyn pisze ze na usg dzieciaczki sie ruszaja, no moze niektorym sie nie chce ruszac;)

Brzuch mam ogromny(pomimo to ze na wadze 2kg na minusie);), wedlug mnie taki jak z coreczka mialam w 5 miesiacu :p:D to chyba prawda ze w drugiej ciazy wyskakuje szybciej i wiekszy (a ja jestrm dopiero 10+5);)
 
reklama
Nasza coreczka tez miala ogromne problemy z mowieniem (nadal ma- ale przynajmniej da sie zrozumiec co mowi i logopeda pare razy w tygodniu...), pozne siadanie itp. takze miejmy nadzieje, ze wszystkie dzieciaczki forumowe nie beda sie spieszyc i przyjda na swiat na czas a nie przed czasem.:-) :)

Właśnie! Myśleć pozytywnie :) :)
 
Do góry